Najnowsze

Najnowsze

Brytyjczycy rozpoczynają produkcję grafenu na skalę przemysłową

Cambridge Nanosystems otworzyła w angielskim Cambridge nowy zakład produkcyjny grafenu. Możliwości ośrodka pozwolą na wytwarzanie grafenu na skalę przemysłową - firma deklaruje, że jest gotowa dostarczać rocznie na rynek pięć ton tego materiału o najwyższej jakości.

Rosnieft pozywa rosyjski rząd

Rosyjski gigant naftowy Rosnieft pozywa dwie rządowe agencje na ponad 60 mld rubli (1,1 mld dolarów) - podała agencja Interfax.

Europa się zbroi. Gripeny schodzą na pniu

Obserwujemy coraz większe zainteresowanie ze strony krajów UE naszymi myśliwcami Gripen - poinformował szwedzki koncern lotniczo-zbrojeniowy Saab. Jest to efekt konfliktu, który trwa na wschodzie Ukrainy.

Stare diesle nie wjadą do centrów miast? Chce tego PO

Jeśli Sejm zaakceptuje propozycje Platformy Obywatelskiej, to władze miast będą mogły tworzyć ekosfery, do których nie wjadą te samochody, które powodują największe zanieczyszczenie środowiska - zapowiada środowa "Rzeczpospolita".

"Świat", 28.04

- Nie mam żadnych wątpliwości, że w razie ataku Rosji na Polskę USA będą bronić Polski - mówił w programie "Świat" Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Skomentował też niedawno ogłoszoną decyzję w sprawie przetargu na dostawę dla polskiej armii śmigłowców. Według ambasadora rezygnacja z zakupu amerykańskich helikopterów Black Hawk jest "suwerenną decyzją Polski".

Stephen Mull: nie mam wątpliwości, że w razie ataku Rosji, USA obronią Polskę

- Nie mam żadnych wątpliwości, że w razie ataku Rosji na Polskę USA będą bronić Polski - mówił w programie "Świat" Stephen Mull, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Skomentował też niedawno ogłoszoną decyzję w sprawie przetargu na dostawę dla polskiej armii śmigłowców. Według ambasadora rezygnacja z zakupu amerykańskich helikopterów Black Hawk jest "suwerenną decyzją Polski".

LG pokazało nowy model smartfona. L4 wygra z Apple i Samsungiem?

Podczas oficjalnych premier, które odbyły się w Nowym Jorku i Londynie koncern LG zaprezentował we wtorek nowy model flagowego smartfona, który ma konkurować z produktami Apple i Samsunga. L4 ma wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, a także kamerę 16 megapikseli.

Resort finansów sprzedał obligacje we frankach. "Polska dołączyła do elitarnego grona"

- Dzisiejszą sprzedażą obligacji Polska dołączyła do elitarnego grona państw emitującego obligacje skarbowe z ujemną rentownością. Tylko państwom o największej wiarygodności kredytowej inwestorzy są skłonni zapłacić za to, aby mieć możliwość posiadania ich obligacji jako najbezpieczniejszej formy przechowania kapitału - powiedział minister finansów Mateusz Szczurek.

"Biznes dla ludzi", 28.04

W programie "Biznes dla ludzi" wyjaśniliśmy, co grozi pracownikowi, który pracuje "na czarno", podpowiedzieliśmy, jak kupić miejsce postojowe w garażu podziemnym, a także jak zwiększyć sprzedaż naszych produktów i usług.

Zarobki w Polsce rosną za wolno? "Pensja niemal stoi w miejscu, a pracy przybywa"

- Główna przyczyna emigracji zarobkowej to niskie zarobki. W ostatnim dziesięcioleciu wydajność w Polsce wzrosła o 55 proc., a płace tylko o 27 proc., czyli zarobki rosną o połowę wolniej niż wydajność. Pracownicy za tą samą pensję dostają nowe zadania - twierdzi przewodniczący OPZZ Jan Guz. - Wynagrodzenia w Polsce startują z bardzo niskiej bazy, ale startujemy też z niskiej produktywności. W Polsce produktywność na godzinę pracy wynosi 11 euro, a w Niemczech to 35 euro na godzinę - uważa Jeremi Mordasewicz, doradca PKPP Lewiatan.

Szwecja wcześniej zamyka reaktory jądrowe, bo produkują za drogo. Będą masowe zwolnienia

Dwa reaktory jądrowe w elektrowni Ringhals na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaną zamknięte w latach 2018-2020 - podał we wtorek szwedzki państwowy koncern energetyczny Vattenfall. Reaktory miały działać do 2025 roku. Jednocześnie Vattenfall zapowiedział, że w ciągu najbliższych dwóch lat zwolni tysiąc pracowników w oddziałach w Szwecji, Holandii oraz Niemczech.

Grecja szuka pieniędzy w Rosji. Liczy na 5 mld euro zaliczki za umowę gazową

Od 3 do 5 mld euro zaliczki - tyle ma nadzieję otrzymać grecki premier Aleksis Cipras za umowę, którą jego rząd ma zawrzeć z Rosją. Kontrakt dotyczy współpracy energetycznej przy projekcie gazociągu Turecki Potok - pisze The Moscow Times. Dziennik dodaje, że Moskawa nie potwierdziła faktu przekazania jakichkolwiek funduszy.