Najnowsze

Najnowsze

Czarnobyl, Żarnowiec i 60 lat polskiego snu o atomie. Energetyka przyszłości czy utopione pieniądze?

- Podczas lekcji fizyki wyszliśmy przed szkołę i na liczniku Geigera sprawdziliśmy poziom promieniowania: wskazówki latały jak szalone. Ale nikt nie panikował, dostaliśmy płyn Lugola, mówiono nam, że jesteśmy bezpieczni – Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu wspomina dzień, w którym dowiedział się, że doszło do największej katastrofy w historii energetyki jądrowej i jednej z największych katastrof przemysłowych XX wieku. To wydarzenie pogrzebało polskie plany budowy elektrowni atomowej. Rząd III RP wraca do projektu EJ, ale wielu wieszczy, że spotka ją ten sam los, co elektrownię w Żarnowcu.

Rosja zapowiada: podwoimy wydobycie ropy z Arktyki

Tylko w tym roku produkcja z arktycznych pól naftowych Rosji ma zostać podwojona - pisze "The Moscow Times". Takie plany zarysowała właśnie państwowa spółka Gazprom Nieft, naftowe ramię gazowego giganta Gazpromu. Kreśli je, mimo że ze wspólnych rosyjsko-amerykańskoch projektów poszukiwawczo-wydobywczych wycofał się ExxonMobil w wyniku zachodnich sankcji nałożonych na Rosję. A to oznacza odcięcie od najnowocześniejszych technologii.

Amerykańska pepsi zmienia skład. Bo ludzie nie chcą jej pić

- Pepsi Light sprzedawana w USA będzie słodzona sukralozą i ma zastąpić dotychczas stosowany aspartam - poinformował koncern PepsiCo Inc. Nowe rozwiązanie jest częścią walki o nowych klientów na przeżywającym kryzys rynku napojów niskokalorycznych.

Szkło w zupie, zatrucie i leczenie? Zobacz, czy należy ci się odszkodowanie

W czasie wakacyjnych podróży zapewne wielokrotnie skorzystamy z możliwości jedzenia w lokalnych barach i restauracjach. Co jednak w sytuacji, gdy wśród nich trafi się taka, która nie spełni naszych oczekiwań i w otrzymanym daniu znajdziemy np. szkło lub po prostu zatrujemy się? Czy możemy domagać się rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu? Tę kwestię wyjaśnił Paweł Blajer w rozmowie z adwokat Elizą Kuną w programie “Biznes dla ludzi”.

Biedni płacą za nasze "lajki". "Producenci nie dbają o drugie życie produktów"

Telefony, komputery, lodówki, czy pralki psują się coraz szybciej. Po co? Abyśmy kupili nowe. Tak napędzamy gospodarkę i napełniamy kieszenie koncernom. Jednak te nie martwią się o drugie życie swoich produktów. Większość z nich nie będzie przetworzona. Zamiast tego trafi do biednych krajów Afryki, czy Azji tworząc góry trujących elektrośmieci.

"Świat", 24.04

- Rosja nie wie, w którą stronę pójść. Sankcje dają się rosyjskiej gospodarce mocno we znaki - powiedział Grzegorz Schetyna, który był gościem programu "Świat". Minister spraw zagranicznych podkreślił, że "sankcje muszą zostać przedłużone w oczekiwaniu na implementację i przyjęcie zapisów z Mińska". Pytany o zablokowanie przejazdu grupy Nocnych Wilków przez Polskę, Schetyna powiedział, że to "próba prowokacji politycznej na którą trzeba reagować bardzo jednoznacznie. Tutaj nie ma miejsca na kalkulację".

Rosja zaostrzy przepisy dla produktów rolnych z Ukrainy

Rosja może wprowadzić dla dostaw ukraińskich produktów rolnych takie same zasady, jakie obowiązują przy imporcie z państw UE - wynika z opublikowanego w piątek komunikatu Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor).

"Biznes dla Ludzi", 24.04

Czy ekspedient musi sprzedać klientowi towar, bezrobotny a poszukujący pracę, przedawniony mandat za jazdę bez biletu, obiad z kontrahentem kosztem dla firmy - tym mówiliśmy w dzisiejszym programie "Biznes dla Ludzi".