Najnowsze

Najnowsze

Klienci Alfa Star w Egipcie mają problemy. Biuro: wszystko jest pod kontrolą

Turyści biura Alfa Star z Radomia, którzy przebywają w Egipcie mają problemy. Polacy twierdzą, że tour operator nie zapłacił hotelom w Egipcie za ich pobyt, w związku z czym nie mogą opuścić hoteli. Przedstawiciele biura w rozmowie z tvn24bis.pl twierdzą, że problemy pojawiły się w trakcie zmiany jednego z podwykonawców, z którym firma realizuje wyjazdy do Egiptu. - Sytuacja jest w pełni opanowana, a turyści spokojnie wypoczywają - zapewnia w rozmowie z tvn24bis.pl Małgorzata Strzylak, rzeczniczka Alfa Star i jednocześnie członek zarządu tej spółki.

Fiskus rozstrzygnie wątpliwości na korzyść podatników

Od 1 stycznia 2016 r. wątpliwości mają być rozstrzygane na korzyść podatnika - zakłada projekt zmian w Ordynacji podatkowej, który przyjęto w piątek w Sejmie. Przeciwko poprawce autorstwa PSL głosował cały klub Platformy Obywatelskiej, który chciał wprowadzić poprawkę własnego autorstwa. - Nowelizacja nie przeszkadza, aby zapytać, o to obywateli we wrześniowym referendum - przyznał w rozmowie z tvn24bis.pl prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista. Taki pomysł w trakcie kampanii prezydenckiej zgłosił bowiem prezydent Bronisław Komorowski.

Niemcy Grecji już nie ufają. Człowiek Merkel: musimy być pewni, że spłacą długi

Grecy przekazali w czwartek wierzycielom listę nowych prozpozycji, prosząc jednocześnie o nowy pakt pomocowy. Jeden z najbliższych współpracowników niemieckiej kanclerz ocenił w piątek rano, że ma problem z bezkrytycznym przyjęciem tego co proponuje premier Aleksis Cipras. Decyzja o ewentualnym porozumieniu zapadnie w niedzielę podczas specjalnego unijnego szczytu w Brukseli.

Chińska giełda wstała z kolan. I rośnie

Akcje chińskich spółek w piątek kontynuują wzrosty po czwartkowym odbiciu na giełdzie w Szanghaju. Indeks SSE COMP rośnie o 4,49 proc. Tendencja wzrostowa to wynik zdecydowanej interwencji władz na rzecz ustabilizowania potencjalnie groźnej sytuacji na rynku papierów wartościowych.

Niemcy kupili polskiego lidera hostingu

United Internet, niemiecki gigant hostingu, działający m.in. pod marką 1&1, kupuje Home.pl za ponad 150 mln euro (640 mln zł) - informuje "Puls Biznesu". Kwota transakcji ponad dwukrotnie przewyższa pierwotne wyceny rynkowe spółki.

Emerytury, podatki i deregulacja zawodów. Sprawdź, co Cipras położył na stole

Podwyżka VAT, koniec z ulgami podatkowymi, podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat, cięcia w administracji - to tylko niektóre z propozycji , jakie greckie władze przesłały w czwartek wieczorem swoim wierzycielom - Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu, Europejskiemu Bankowi Centralnemu i Komisji Europejskiej. W zamian Grecja oczekuje zgody na nowy pakiet pomocowy w wysokości 53,5 mld euro na trzy lata.

Chiny wstają z kolan. I rosną

Akcje chińskich spółek nabierają w piątek tempa po czwartkowym odbiciu na giełdzie w Szanghaju. Indeks SCI rośnie o 5,64 proc. Tendencja wzrostowa to wynik zdecydowanej interwencji władz na rzecz ustabilizowania potencjalnie groźnej sytuacji na rynku papierów wartościowych.

Fiskus da popalić kierowcom

Od 2016 r. każdy kto nie zapłaci mandatu w terminie, będzie miał na karku urzędników skarbowych, zapowiada "Puls Biznesu". Zaczną od grzecznego telefonu, lub e-maila, przypominającego o zaległości. Jego zlekceważenie może być dla kierowców kosztowne.

Ryzykowny romans gmin z parabankami

Sytuacja gospodarcza samorządów pogarsza się z roku na rok. W minionych trzech latach ich długi wzrosły o prawie 4,3 mld zł i w końcówce ub. roku przekroczyły 72,1 mld zł, podaje "Rzeczpospolita".

Wydatki na innowacje rosną powoli

67 proc. polskich przedsiębiorców deklaruje, że w ciągu najbliższych 3-5 lat zwiększy wydatki na innowacje – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, na które powołuje się "Gazeta Wyborcza".

Grecja dotrzymała słowa: przesłała nowy program oszczędności

Rząd Grecji przekazał szefowi eurogrupy Jeroenowi Dijsselbloemowi "program działań oszczędnościowych" - poinformowała w czwartek wieczorem grecka telewizja państwowa ERT1. Program wysłano mailem o godz. 21.30 czasu polskiego. Na razie nie są znane szczegóły greckich propozycji. Rzecznik Dijsselbloema potwierdził te doniesienia.

Grecy chcą euro. Wielka demonstracja w Atenach

Wielotysięczne tłumy demonstrowały w czwartek wieczorem w Atenach za pozostaniem Grecji w strefie euro. Od lewicowego rządu Aleksisa Ciprasa domagano się porozumienia z wierzycielami, aby kraj nie zbankrutował i mógł zachować wspólną walutę europejską.

"Świat", 09.07

- W Grecji będą kartki i talony – przewiduje w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Jan Krzysztof Bielecki. Były premier odpowiedział tak na pytanie co stanie się w Grecji, jeśli w niedzielę nie będzie porozumienia. - Grecja nie może wprowadzić własnej waluty, bo oni nie mają żadnych banknotów – taka produkcja trwa co najmniej rok – zaznaczył gość Jolanty Pieńkowskiej.

Bielecki: Grecy będą płacili kartkami i talonami. Nie mogą szybko wprowadzić drachmy

Jeżeli w niedzielę na unijnym szczycie nie dojdzie do porozumienia z Atenami to Grecja będzie musiała wprowadzić kartki i talony, a towary będą reglamentowane - powiedział w programie "Świat" Jan Krzysztof Bielecki. Były premier zaznaczył, że Grecja nie może wprowadzić własnej waluty, bo obecnie nie ma żadnych banknotów. - Taka produkcja trwa co najmniej rok - dodał gość Jolanty Pieńkowskiej.

Cipras negocjuje, a gazetom brakuje papieru. Grozi im zamknięcie

W zagrożonej bankructwem Grecji, usiłującej wynegocjować z wierzycielami dalszą pomoc, banki są zamknięte i obowiązują restrykcje w przepływach kapitałowych. Dla greckich gazet oznacza to coraz większe trudności ze zdobyciem papieru - pisze w czwartek Reuters.

"Biznes dla Ludzi", 9.07

Co nam przysługuje, gdy zrezygnujemy z wykupionej wycieczki? Jak długo trzeba pracować na wymarzone wakacje? Jak chronić dane osobowe podczas urlopu? Czy każda informacja dotycząca firmy może być uznana za jej tajemnicę? Na te pytania odpowiedział Paweł Blajer w programie "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat.

Najkrócej na urlop w Bułgarii, najdłużej na wczasy w Turcji. Ile musimy pracować na wymarzone wakacje?

Polacy są drugim najbardziej zapracowanym narodem w Europie: średnio pracujemy 42,5 godzin tygodniowo. Jak wynika z danych Eurostatu wyprzedzają nas jedynie Grecy. Specjaliści podkreślają jednak, że bardziej niż wysoka liczba przepracowanych godzin pracy liczy się efektywność, a ta rośnie jeśli zadbamy o równowagę między pracą i odpoczynkiem. Paweł Blajer sprawdził w programie "Biznes dla Ludzi", ile godzin musimy pracować, żeby zarobić tego lata na wymarzone, zagraniczne wakacje. Pod uwagę wzięto koszty wczasów w Egipcie, Grecji, Turcji i Bułgarii.

Ekonomista MFW: na świecie są inne potencjalne Grecje

Główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego Olivier Blanchard powiedział w czwartek, że Fundusz dalej pracuje, by zatrzymać Grecję w eurolandzie, ale "jeśli sprawy pójdą źle w Grecji, prawdopodobnie reszta świata przetrwa to dość dobrze".