Najnowsze

Najnowsze

Na gospodarkę Morawiecki. Eksperci chwalą, rynki zadowolone, a co zrobi superminister?

- Ciężko odmówić mu kompetencji, które przez 8 lat udowodnił zarządzając bankiem - mówi w rozmowie z tvn24bis.pl o kandydaturze Mateusza Morawieckiego Łukasz Bugaj, analityk DM BOŚ. Jak dodaje Łukasz Kozłowski ekspert Pracodawców RP: "to daje nadzieje, że także dobrze sprawdzi się w roli ministra". Sam zainteresowany na razie milczy, bo wdraża się w obowiązki, które wkrótce przejmie.

Nowy rząd oczami światowym mediów

Znane nazwiska wracają na ministerialne stołki, a zachodnie media nieufnie patrzą na propozycję obsadzenia ważnych resortów politykami, którzy nieraz ciskali gromy pod adresem Unii Europejskiej. Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Eldoradas Butrimas z "Liteuvos Rytas" oraz Ekke Overbeek, korespondent niderlandzkiego dziennika "Trouw".

Polityczne czy merytoryczne? Gabinet Beaty Szydło oczami ekspertów

Stanowiska ministerialne zostaną obsadzone przez zaufanych współpracowników prezesa Prawa i Sprawiedliwości - taki głos dominuje w komentarzach po gołoszeniu nazwisk przyszłych ministrów. Teraz wszyscy zastanawiają się, czy wierność partyjnym sztandarom wygra z rozsądkiem i rzetelną oceną przy podejmowaniu kluczowych decyzji. Gośćmi "Otwarcia dnia" byli Marek Tejchman, TVN24 Biznes i Świat, Kazimierz Krupa, redaktor naczelny magazynu "Manager" oraz Łukasz Lipiński z Polityki Insight.

To początek Brexitu? Tusk dostał list od Camerona

W przyszłym tygodniu początek konsultacji z państwami unijnymi i PE ws. negocjacji członkostwa Wielkiej Brytanii w UE - powiedział szef Rady Europejskiej. Donald Tusk otrzymał we wtorek list od brytyjskiego premiera. - Jeśli UE stanie się klubem skupionym wokół strefy euro, W. Brytania nie będzie już do niego pasować - oświadczył we wtorek David Cameron. Przedstawił kluczowe postulaty, których będzie się domagał podczas renegocjacji członkostwa swego kraju w Unii.

Eon traci miliardy. Przez spadki cen prąd

Z powodu spadku hurtowych cen prądu w Niemczech ich największy koncern energetyczny Eon poniósł przez pierwsze dziewięć miesięcy bieżącego roku stratę netto w wysokości ponad 5 mld euro - poinformował we wtorek niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt".

Poseł PiS zaskakuje. "Trzeba zastanowić się nad wyciszeniem kopalń"

PiS prowadzi analizy sektora górniczego, przygotowując program restrukturyzacji branży - poinformował poseł PiS Grzegorz Tobiszowski. Ocenił, że analizy będą gotowe najpóźniej w I kw. 2016 r. Dodał, że konieczne może być "wyciszenie" niektórych kopalń na lata dekoniunktury.

Cameron: czasem "mniej" Europy znaczy lepiej

Brytyjski premier David Cameron oświadczył we wtorek, że UE musi odgrywać mniejszą rolę w niektórych aspektach funkcjonowania jej członków. Dodał, że UE musi się zmienić i stać bardziej konkurencyjną. Jak ocenił czasami odpowiedzią jest "mniej Europy".

Personel Lufthansy nieprzejednany. Kolejny dzień strajków

Stewardzi i stewardesy niemieckich linii lotniczych Lufthansa kontynuują we wtorek strajk na lotniskach we Frankfurcie nad Menem, Monachium i Duesseldorfie. Przewoźnik odwołał tego dnia 126 lotów międzykontynentalnych i 10 połączeń w Europie.

Facebook musi przestać śledzić internautów. Albo zapłaci gigantyczną karę

Belgisjki sąd dał Facebookowi 48 godzin, by zaprzestał śledzenia internautów, którzy nie są zarejestrowani w sieci społecznościowej i nie wydali wyraźnej zgody na obserwowanie ich danych - donosi BBC. W przypadku niewypełnienia zakazu, serwis będzie musiał płacić karę w wysokości 250 tys. euro dziennie. Facebook zapowiedział, że złoży apelację od tego orzeczenia.

500 złotych, frankowicze, emerytury. Pięć obietnic PiS-u, co z nich zostanie?

500 zł dodatku na dziecko, rozwiązanie problemu frankowiczów oraz zwiększenie kwoty wolnej od podatku - to tylko niektóre z obszarów, w których możemy spodziewać się inicjatyw ze strony nowego rządu, którym pokieruje Beata Szydło. Przyglądamy się planom Prawa i Sprawiedliwości, w poniedziałek - po ogłoszeniu nazwisk kandydatów na ministrów - głos zabrał w tym temacie tylko Paweł Szałamacha.

Superminister na czele superresortu. "Obecny rząd na tym zyska"

Mateusz Morawiecki do tej pory kierował z sukcesami Bankiem Zachodnim WBK. Wkrótce będzie musiał pokierować polską gospodarką. W rządzie Beaty Szydło będzie sprawował funkcję wicepremiera i ministra rozwoju. O nowym superministrze pozytywnie wypowiada się nawet opozycja. Materiał "Polska i Świat".

Czerwień na Wall Street. Rynek analizuje Fed

Poniedziałkowa sesja na amerykańskich giełdach przebiegała pod znakiem spadków po wzrostach w ubiegłym tygodniu. W centrum uwagi rynku znajduje się polityka Fed, a inwestorzy analizują implikacje nadchodzącej podwyżki stóp procentowych dla wycen akcji.

"Świat", 09.11

- Najlepszym rozwiązaniem byłaby obecność na szczycie premier Kopacz - powiedział w programie Świat w TVN24 Biznes i Świat Jan Rokita. - Można zrobić tak, żeby dymisja była złożona wcześniej czy później - dodał komentator TVN24 Biznes i Świat. Zaznaczył jednak, że "sytuacja Kopacz na szczycie będzie nieprzyjemna, bo jej opinie nie będą już miały większego znaczenia".

"Biznes dla Ludzi", 09.11

W wydaniu specjalnym programu "Biznes dla Ludzi" wraz z ekspertami analizowaliśmy kandydatów na ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

"Nowi ministrowie to generalnie dobra wiadomość dla gospodarki"

Powstanie Ministerstwa Rozwoju to krok w dobrym kierunku - mówią eksperci. Pozytywnie oceniają większość kandydatur na ministrów gospodarczych. Ich zdaniem będą oni musieli zmierzyć się w pierwszej kolejności z problemem sfinansowania obietnic wyborczych oraz górnictwem.