Najnowsze

Najnowsze

500 plus nie dla komornika. Nowe przepisy lepiej chronią najuboższych

Świadczenie z programu 500 plus nie może wpływać na wysokość alimentów, nie zajmie go też komornik - wynika z przepisów, które weszły w życie w weekend. Dla osób otrzymujących świadczenia niepodlegające egzekucji będą specjalne subkonta, do których komornicy mają dostępu.

Fantastyczny i niedrogi. Surfing sportem "na fali"

Polacy coraz bardziej interesują się surfingiem. To fantastyczny sport, na świeżym powietrzu i dla każdego - przekonują Krzysztof Jędrzejak i Krzysztof Sikora, zawodnicy Polskiego Stowarzyszenia Surferów. Dodają, że to hobby na każdą kieszeń - Średnia cena deski to ok. 1500 zł - mówią.

Kazachstan otwiera się na Polaków. Chce znieść wizy

Od 1 stycznia 2017 r. prawdopodobnie zostaną zniesione wizy dla Polaków, którzy wyjeżdżają do Kazachstanu - powiedział ambasador Kazachstanu w Polsce Ałtaj Abibułłajew. Prezydent tego kraju Nursułtan Nazarbajew w poniedziałek rozpocznie dwudniową wizytę w Polsce.

Uber i Volvo łączą siły. Razem zbudują autonomiczny samochód

Już niedługo, gdy zamówimy przejazd Uberem, może po nas podjechać auto bez kierowcy. Amerykańska firma pośrednicząca w przewozie osób i szwedzki koncern samochodowy będą pracowały nad autonomicznym samochodem, który powstanie na bazie modelu Volvo XC90. Pierwsze testy mają odbyć się jeszcze w tym miesiącu w amerykańskim Pittsburgu. 

Banki na zakupach. Sprawdź, czy skorzystasz na tym

Fuzje i konsolidacje banków najkorzystniejsze są dla akcjonariuszy, natomiast klienci mogą zapłacić wyższymi cenami usług bankowych - przyznają analitycy i ekonomiści, pytani o konsekwencje ewentualnych zapowiadanych fuzji na polskim rynku bankowym.

Polak pobił rekord Śnieżnej Pantery. Bargiel zdradza, jak zdobył pięć szczytów w 30 dni

Przygotowania to jest bardzo złożony proces. Trzeba trenować wiele lat i zbierać doświadczenie, które pozwala na bezpieczne realizowanie takich celów - mówił na antenie TVN24 BiS Andrzej Bargiel, który w rekordowym czasie 30 dni zdobył pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego zaliczanych do Śnieżnej Pantery. Jak podkreślił teraz chce trochę odpocząć od gór i wyjechać nad morze.

Polskie miasta pozbywają się reklam z ulic. Łódź przygotowuje kodeks

Z ulic Łodzi mają zniknąć banery reklamowe, mobilne reklamy na lawetach i ekrany emitujące zmienne światło - to tylko kilka z wielu zasad, zawartych w przygotowanym przez Biuro Architekta Miasta projekcie kodeksu reklamowego, z którym przez najbliższe tygodnie będą zapoznawać się łodzianie.

Amerykanie rezygnują z prywatnych więzień

Amerykanie rezygnują z prywatnych więzień. W USA znajduje się 13 takich obiektów, a przebywa w nich ponad 22,5 tys. osób. Trafiali do nich główne cudzoziemcy, którzy nie byli uznawani za groźnych i do wyjścia na wolność pozostawało im 90 miesięcy lub mniej. Decyzja amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości wynika z faktu, że prywatne więzienia uznano za mniej bezpieczne i mniej skuteczne w resocjalizacji niż obiekty prowadzone przez państwo. Materiał z programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Lubisz takie śniadanie i te marki? Pewnie tak zagłosowałbyś ws. Brexitu

Referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu podzieliło mieszkańców Wielkiej Brytanii. Za pozostaniem w UE głosowali głównie młodzi. Ale ważne były też takie czynniki jak wiek, dochód, wykształcenie oraz miejsce zamieszkania. Jednak nowe badania sugerują, że różnice wśród wyborców dotyczą także ulubionych marek.

Idealny plecak szkolny. Sprawdź, jaki powinien być

Wybierając plecak szkolny, należy pamiętać, by nie był zbyt duży, miał wzmocnioną tylną ścianę, przegródki oraz szelki spinane na klatce piersiowej i talii - radzi ortopeda dr Daniel Kopko. Przypomina, że zapakowany plecak nie powinien ważyć więcej niż 10 proc. masy ciała dziecka.

W Polsce powstaje coraz mniej dróg? Resort wydał specjalne oświadczenie

Do ogłoszenia sukcesywnie przygotowywane są kolejne przetargi, nie można mówić o zastoju w budownictwie drogowym - zapowiada Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Branża jako bolączki wskazuje zmniejszenie liczby przetargów publicznych, presję obniżania cen oraz potrzebę wprowadzenia nowych wzorów umów.

Jesteś dobrym kierowcą? Twój smartfon to wie. Firmy ubezpieczeniowe już zacierają ręce

Smartfon powie ci, jak prowadzisz samochód. I dzięki tej wiedzy twoja składka ubezpieczeniowa może być niższa. Jak to możliwe? Na amerykańskim rynku coraz większą popularnością cieszą się aplikacje, które monitorują nasz styl jazdy i pobierają dane z telefonu. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak prowadziliśmy nasz samochód, kiedy gwałtownie hamowaliśmy i jak szybko jechaliśmy. Materiał z programu "24 godziny".

"Coraz biedniejsi" i "technologicznie wykluczeni". To najszczęśliwszy kraj na świecie

Według wskaźnika Happy Planet Index (HPI), opracowanego przez brytyjski think tank New Economics Foundation, najszczęśliwszym krajem na świecie jest Kostaryka. W tym karaibskim państwie jest jednak więcej rys niż mogłoby się wydawać. - Radośnie podchodzimy do życia, ale nasza rzeczywistość nie daje nam ku temu powodów. Nie zgadam się z wynikami tego badania. Kostaryka jest coraz bardziej zanieczyszczona i coraz biedniejsza - mówi Kostarykanka Glenda Paniagua. Socjolog Jorge Mora zwraca uwagę, że z powodu biedy spora część społeczeństwa nie ma dostępu do wielu dóbr. - Są technologicznie wykluczeni - podkreśla. Materiał z programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Maszyna na miejskie korki. Jaki motocykl kupisz za 10 tys. zł?

W tym sezonie lato nie rozpieszcza motocyklistów. Sezon zbliża się ku końcowi. Ale to najlepszy moment, by kupić taką maszynę. Ceny jednośladów mają tendencję do lekkich spadków wraz z nadejściem jesieni. Podpowiadamy, na jakie modele warto zwrócić uwagę.

Niewielkie spadki na Wall Street. W dół ceny ropy

Piątek na nowojorskich giełdach przyniósł niewielkie spadki głównych indeksów, w tym – Nasdaq Comp., który ma za sobą ósmy z rzędu wzrostowy tydzień. To najdłuższa taka seria od 2010 r. Po wzrostach z poprzednich sesji nieduże straty notują ceny ropy naftowej.

Tajska przygoda, czyli wakacje życia

Katarzyna i Bartosz Juszczak wybrali się w podróż życia po Tajlandii. Zwiedzili Bangkok, który urzekł ich kuchnią i nocnym życiem. Polecali zwiedzanie małych wysepek, plaż z małpami, a także poznawanie lokalnej społeczności.

Niska cena, nowoczesny standard. Pierwsze "mieszkania plus" pod koniec 2017 roku

Pierwsze mieszkania w ramach programu Mieszkanie plus zostaną oddane na wynajem pod koniec przyszłego roku - powiedział na antenie TVN24 BiS Włodzimierz Stasiak, członek zarządu BGK Nieruchomości, spółki zarządzającej programem. Jak dodał mieszkania będą wybudowane jak najniższym kosztem przy zachowaniu nowoczesnych standardów, także ochrony środowiska i energooszczędności.

"Biznes dla ludzi", 19.08.

W dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi" Paweł Blajer gościł Włodzimierza Stasiaka, członka zarządu BGK Nieruchomości. Rozmawiali o przyszłości rządowego projektu Mieszkanie plus.

Brytyjczycy za swobodą przepływu osób. Ale stawiają warunki

Po Brexicie Brytyjczycy są gotowi zaakceptować swobodę przepływu osób z UE, jeśli w zamian uzyskają dostęp do wspólnego rynku i nie będą musieli wpłacać pieniędzy do wspólnego unijnego budżetu - wynika z opublikowanego w piątek sondażu YouGov.

Polak ma objąć ważne stanowisko w MFW

Minister finansów Paweł Szałamacha wskazał Mirosława Panka, p.o. prezesa BGK, jako kandydata na stanowisko dyrektora wykonawczego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym - poinformowało Ministerstwo Finansów. Polak ma szansę objąć funkcję od 1 listopada br.

Rusza śledztwo ws. dotacji dla fundacji o. Rydzyka

Wszczęto śledztwo w sprawie cofnięcia w 2008 r. dofinansowania Fundacji Lux Veritatis na poszukiwania wód geotermalnych w Toruniu. Według zawiadomienia ministra środowiska Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej stracił w tej sprawie niemal 5 mln zł.

Podróż życia, czyli pół roku w Ameryce Łacińskiej

Ewelina Orzech to podróżniczka, autorka bloga oneway2freedom.com, która ze swoim włoskim partnerem wybrała się na półroczną podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Trzy miesiące spędzili w Brazylii, zwiedzili także Urugwaj, Meksyk i Kolumbię. - Trzymam się przesłanki, że podróże to ludzie - mówiła Ewelina Orzech.