Najnowsze

Najnowsze

Europejski Bank Centralny szykuje się do Brexitu

- Europejski Bank Centralny (EBC) jest gotowy do reakcji na wszelkie konsekwencje referendum w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - zapewnił we wtorek jego prezes Mario Draghi. Zaznaczył, że skutki referendum są trudne do przewidzenia.

Brexit przyniesie "czarny piątek". Znany miliarder ostrzega

George Soros, najbardziej znany na świecie spekulant walutowy, ostrzega przed możliwymi konsekwencjami Brexitu. W jego ocenie, jeśli Wielka Brytania zdecyduje się opuścić europejską wspólnotę, funt szterling straci na wartości nawet 20 proc. - Wszyscy zbiedniejecie - przestrzega Brytyjczyków.

Brytyjczycy zdecydują też o losie Polaków. Ile możemy stracić?

400 tys. Polaków prawdopodobnie wróci do kraju w przypadku ewentualnego Brexitu. Oznacza to, że jednocześnie zmniejszy się także suma środków przelewanych przez nich do kraju, która obecnie wynosi 902 mln euro. To jednak nie jedyny możliwy skutek. Wielka Brytania do unijnej kasy wpłaca bowiem ok. 10 mld euro. Proporcjonalnie największa część tych pieniędzy płynie do Polski, mało prawdopodobne jednak, by inne kraje chciały wyrównać straty po Brexicie. Opuszczenie Wspólnoty przez Brytyjczyków wywoła także problemy dla eksporterów i przewoźników. O szczegółach mówił Piotr Kraśko.

Ekstremalnie po górach, czyli jazda poza szlakiem

- To nie jest to sport dla wszystkich. Trzeba wiedzieć, jak góry reagują na nas, bo lawina to często reakcja na to, jak my jeździmy - tłumaczy w TVN24 BiS Michał Trzebunia, instruktor narciarstwa, który uprawia freeride. - Za dawnych czasów trenerzy narciarscy uważali, że jazda poza trasą jest dalszym ćwiczeniem. Jak mówi, do tego sportu najlepszy jest kontynent amerykański, "bo ma gwarancję dużych opadów". Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Ojciec uczy dzieci inwestowania. Ten wpis podbił internet

1 dolar tygodniowo i cztery opcje ulokowania kieszonkowego. Post o tym, jak kilkulatek dysponuje swoim niewielkimi funduszami, stał się hitem internetu. Pojawił się na profilu Humans of New York na Facebooku, gdzie został udostępniony już ponad 90 tys. razy i otrzymał niemal 800 tys. "polubień".

Walka o miliardy z planu Junckera. Znamy listę rządowych projektów

Na liście projektów inwestycyjnych, które będą ubiegać się o wsparcie z Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFIS) w ramach tzw. planu Junckera, Ministerstwo Rozwoju umieściło 47 projektów o wartości ok. 81 mld zł. Najwięcej jest tych dotyczących energetyki.

Szyszko ma dostać więcej uprawnień w obszarze atomowym

Nowelizacja Prawa atomowego, którą dziś zajęli się posłowie, da więcej uprawnień ministrowi środowiska. Będzie mógł powoływać członków Rady ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Radiologicznej. Zdaniem opozycji, takie rozwiązanie jest złe.

Nowy hit internetu. Ojcowie się bawią, gdy dzieci śpią

Rodzice często chwalą się w sieci wyczynami swoich pociech, ale najnowsza moda jest wyjątkowo zdumiewająca. Wielu rodziców publikuje zdjęcia, na których widać ułożone na maluchach stosy z chrupek śniadaniowych. Skąd ta moda nie wiadomo, ale spowodowała prawdziwy wyścig w mediach społecznościowych.

Prezes NBP o Brexicie. "Nie biorę tego pod uwagę"

- Jako prezes NBP będę bronił i przestrzegał niezależności banku centralnego - mówił Adam Glapiński, który złożył przysięgę przed Sejmem. Zastąpił na tym stanowisku prof. Marka Belkę. Glapiński spodziewa się, że w centrum działań w najbliższych latach będzie restrukturyzacja banków i stabilność systemu finansowego.

Koniec zdjęć na koncertach? Artyści nie chcą blasku fleszy

Czy nadchodzi koniec nagrywania koncertów na smartfony? Pewna firma zaproponowała specjalny pokrowiec, w którym obsługa koncertu będzie umieszczała urządzenia na czas imprezy. Choć właściciel będzie miał smartfon ze sobą nie będzie mógł filmować. Na ile to rozwiązanie okaże się skuteczne i czy muzycy chętnie to wykorzystają o tym w programie "24 Godziny" Kamila Kalińczak i Michał Sznajder rozmawiali z promotorem koncertów, dziennikarzem muzycznym Stanisławem Trzcińskim.

Elektryczne Maserati ma powalczyć z Teslą

Zaprezentowany na genewskim Motor Show pierwszy SUV Maserati, może się okazać jedynie przedsmakiem zmian, jakie czekają firmę. Do gamy aut wpisujących się w trendy rynkowe, obok Levante, ma dołączyć Alfieri – w pełni elektryczny samochód z Modeny.

Celnicy ostrzegają: brak kontroli na wschodniej granicy

Na wschodniej granicy czasem szlaban na przejściu zostaje podniesiony, a czekające auta wjeżdżają do Polski bez żadnej kontroli - opisują związkowcy ze Służby Celnej. Kolejny dzień prowadzą oni akcję protestacyjną. Ministerstwo Finansów problemu nie widzi. Innego zdania jest kierownictwo Służby Celnej, które wprowadziło trzeci i czwarty stopień zagrożenia kryzysowego.

Modzelewski: banki grają na czas, a frankowicze płacą

Jestem zdecydowanie optymistą, że uda się przeprowadzić ustawę frankową - mówi prof. Witold Modzelewski. Gdyby banki, które są autorem zaistniałej sytuacji, z własnej inicjatywy "pozamiatały po sobie", ustawodawca nie musiałby się w to wtrącać - podkreśla w wywiadzie.

Polsce grozi blackout? Rząd nie ma koncepcji

Polski blackout jest zupełnie realny. Eksperci alarmują, że może zabraknąć nam prądu. Powód? Uzależnienie od węgla i zbyt mała produkcja energii z innych źródeł. Zbyt mało było energicznych działań kolejnych rządów, by przekonać do zielonej energii Polaków. Oto lista największych grzechów i energetycznych zagrożeń. Materiał programu "Polska i Świat".

"Makabryczne wypadki" czy zysk? Wójt chce powrotu fotoradarów

Fotoradary, rejestrujące przekroczenie przez kierowców dopuszczalnej prędkości, były często nadużywane przez gminy. Pół roku po wprowadzeniu zakazu ich używania przez straże miejskie i gminne wójt gminy Człuchów z Pomorza zaalarmował, że sytuacja na drogach stała się tragiczna. Chce ich powrotu. Co innego mówią policyjne statystyki. Zdaniem dziennikarzy lokalnego tygodnika, wcale nie chodzi o brawurę kierowców. Dlaczego gmina chce, by fotoradary wróciły? Materiał "Uwagi" TVN.