Najnowsze

Najnowsze

Niedościgniony Usain Bolt królem internetu. To zdjęcie przejdzie do historii

"Inni walczą o przetrwanie, a on pozuje do zdjęć". Usain Bolt na stałe zapisał się nie tylko w historii sportu, ale także w historii internetu. Zazwyczaj twórcy memów wykorzystywali zdjęcia Jamajczyka po wygranym wyścigu. W Rio Bolt był jednak na tyle szybki, że internauci nie musieli czekać do końca zawodów. Zwycięzca wyścigu na sto metrów dał im materiał do pracy już podczas półfinałów.

Przegląd prasy: godne emerytury tylko dla wybranych

Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że tylko radykalna reforma systemu emerytalnego zapewni Polakom spokojną starość. Tyle, że przedstawiony przez niego program nie obejmie ponad 1/3 zatrudnionych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Bilans", 16.08

W "Bilansie" Paweł Blajer mówił o zmieniających się prognozach gospodarczych resortu rozwoju, wytycznych dla prokuratorów ws. przestępstw finansowych i gospodarczych wydanych przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę. Przypomniał również o niskich notowaniach funta. Zaś gość "Bilansu" - mec. Marcin Maciejewski opowiadał o prawach, których mogą domagać się podróżujący, jeśli ich lot jest opóźniony.

Soros ofiarą "rosyjskich hakerów". Do kogo popłynęły pieniądze miliardera?

Miliarder, filantrop i spekulant finansowy Georg Soros padł ofiarą hakerów - informują amerykańskie służby bezpieczeństwa. Tysiące dokumentów zostało wykradzionych i opublikowanych w internecie. Jak podaje „The Independent”, strona, na której ukazały się wykradzione dane, może mieć powiązania z rosyjskimi grupami sponsorowanymi przez Kreml. Soros zasłynął wspieraniem organizacji pozarządowych na całym świecie, także w Polsce.

"Biznes dla Ludzi", 16.08

W "Biznesie dla Ludzi" Paweł Blajer mówił o pozyskiwaniu kredytów na budowę domu na działkach rolnych, cytował opinię prezesa ZBP o ustawie frankowej, a także opowiedział o działaniach Ministerstwa Finansów przeciwko wyłudzaniu podatkowemu. Wspominał również o zachętach Angeli Merkel do pracodawców, by zatrudniali imigrantów oraz komentował wynik aukcji koni arabskich w Janowie Podlaskim. Z kolei gość "Biznesu dla Ludzi" Marcin Broda wyjaśniał, z czego wynika wzrost cen ubezpieczenia OC.

Buffet ma apetyt na jabłko, akcje Apple idą w górę

Berkshire Hathaway, na którego czele stoi Warren Buffet, zdecydował się na zakup większej liczby akcji Apple oraz sprzedaż udziałów w Walmarcie. Dzięki temu odnosi rekordowe zyski. Na transakcji zyskuje także Apple, który w ostatnich miesiącach mocno tracił na giełdzie.

Funt rekordowo niski. Jest najtańszy od trzech lat

Brytyjski funt był dziś najtańszy od trzech lat. Rano trzeba był za niego płacić 4,89 złotego, pod koniec dnia nieco odrobił straty dochodząc do poziomu 4,92 zł. Ale analitycy przewidują, że cena może spaść nawet do poziomu 4,7 zł. Na taniejącym funcie mocno zyskuje polski złoty.

Polak długo pracuje na nowe mieszkanie. Jesteśmy w ogonie Europy

Mieszkanie w Polsce jest relatywnie tanie, ale pracujemy na nie dłużej, niż większość Europejczyków - wynika z piątej edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Wynika z niego również, że w 2015 roku w Polsce odnotowano rekordową sprzedaż nowych mieszkań, najwyższą od 2008 roku.

NBP: deflacja dalej się pogłębia

W lipcu br. deflacja po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 0,4 proc., wobec deflacji 0,2 proc. miesiąc wcześniej - podał we wtorek w komunikacie NBP. Wskaźnik CPI w analizowanym okresie wyniósł -0,9 proc. w ujęciu rocznym - przypomina bank centralny.

Nieznana grupa hakerów atakuje. Podejrzana Rosja

Eksperci ds. bezpieczeństwa cybernetycznego badają doniesienia na temat włamania grupy hakerów na komputery organizacji powiązanej z amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - informuje we wtorek dziennik "Wall Street Journal".

Reportaże w TVN24 BiS

Czym jest superbakteria i jak ją pokonać? Dlaczego można korzystać z broni w Stanach? Jak bardzo hazard wkradł się na trybuny sportowe? Odpowiedzi w reportażach na antenie TVN24 BiS. Codziennie o godz. 22.00.

Zawinił przewoźnik. Sprawdź, jakie dostaniesz odszkodowanie

Wakacje powinny być czasem relaksu. Niestety opóźniony lot, czy niezgodny z umową standard hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, może zepsuć wyjazd. Dlatego warto zapoznać się jakie prawa przysługują konsumentowi i kiedy możemy domagać się odszkodowania.

Na Majorkę jak do Japonii. Wielogodzinne opóźnienia w lotach

Kilkadziesiąt godzin opóźnień, brak rozkładu lotów na stronie - to tylko niektóre z problemów z którymi muszą zmierzyć się polscy turyści. Przedstawiciel popularnego przewoźnika Small Planet Tomasz Ostojski zapewnia, że będzie lepiej. W przyszłym tygodniu pojawi się nowy samolot, który ma być lekiem na obecne problemy.

Nowa wersja Microsoft zawodzi. Będzie poprawka

Wolniejsze działanie i niewidoczne dane - to główne problemy zgłaszane przez użytkowników najnowszej wersji Windows 10. Firma radzi, aby nie działać na własną rękę, a specjaliści pracują nad rozwiązaniem problemu.

Morawiecki gasi optymizm. Wzrost gospodarczy ma być niższy

Mniejsze inwestycje, mniejsza produkcja przemysłowa i w konsekwencji mniejszy wzrost. Ministerstwo Rozwoju koryguje prognozy na ten rok. Zamiast zakładanych 3,8 proc. gospodarka ma urosnąć o 3,5 proc. Ale to nie wszystko. Pogłębi się też deflacja.

Podatek od medalu. Zobacz, ile zapłaci fenomenalny Phelps

Michael Phelps pływa szybko, ale nie na tyle szybko, aby pokonać wujka Sama, który czeka na niego za każdym razem, gdy zdobywa medal. Nie inaczej jest w przypadku jego sukcesów na igrzyskach w Rio. Zapłacone podatki będą jednak niewielkie, zważywszy, że cały majątek Phelpsa szacowany jest na 55 mln dolarów.

Niemiecki bank: pracujmy do 69. roku życia

Niemiecki bank centralny Bundesbank opowiedział się w poniedziałek za podniesieniem wieku emerytalnego do 69 lat. Reforma miałaby być wprowadzana stopniowo do 2060 r. Rząd sugestię bankowców odrzucił i obecnie realizuje własną reformę.

Niemcy chcą polską kopalnię. Zgody nie dostaną

Niemiecka firma HMS Bergbau proponuje przejęcie części zakładu Krupiński, który ma być zlikwidowany. Oferuje załodze pracę, ale minister energii nie chce słyszeć o porozumieniu. Woli zamknąć kopalnię niż ją sprzedać lub wydzierżawić prywatnemu inwestorowi - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".