Najnowsze

Najnowsze

Mija rok, a frankowicze nadal bez pomocy. Co z obietnicą prezydenta?

Pomoc dla frankowiczów była jedną z głównych obietnic wyborczych prezydenta Andrzeja Dudy. Mimo że od wygranych przez niego wyborów minął już rok, to w Kancelarii Prezydenta nadal trwają prace nad założeniami ustawy. Na stole pojawiają się różne scenariusze. Mateusz Walczak przypomina najważniejsze z nich.

Prawdziwa rewolucja. Na Poczcie zapłacimy kartą

Od czerwca rusza pilotaż akceptacji kart płatniczych w 200 placówkach pocztowych w całej Polsce; na przełomie lipca i sierpnia br. klienci będą mogli zapłacić kartami w 4,7 tys. placówkach Poczty - poinformowała we wtorek Poczta Polska.

Kowalczyk: podatek handlowy wyrówna konkurencję

Podatek od sprzedaży detalicznej spowoduje wyrównanie konkurencji między dużymi sieciami handlowymi a małymi sklepikami - mówił we wtorek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk w wywiadzie dla Programu III Polskiego Radia.

15 miesięcy na oceanie. "Człowiek oswoił się w tej dzikości"

- Troszeczkę mi się to przedłużyło - żartował w TVN24 BiS Wojciech Mura, który spędził aż 15 miesięcy na Pacyfiku. Przyczyną tak długiej podróży Polaka był "generalny remont jachtu". Mura przyznał, że po przemierzeniu ponad 12 tys. mil morskich jego "życie zmieniło się o 180 stopni". - Trochę człowiek oswoił się w tej dzikości - przyznał podróżnik. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Brakuje pieniędzy na 500 plus? Marczuk: wypłaty idą sprawnie

Wypłaty pieniędzy na świadczenia z programu 500 plus idą sprawnie, zgodnie z zapotrzebowaniem gmin - zapewnia wiceszef MRPiPS Bartosz Marczuk. Jak dodaje, resort pracuje nad systemowym rozwiązaniem, które usprawni procedury związane z wypłatami dla rodzin mieszkających za granicą.

Nieruchomości Lichockiej, waluty Pawłowicz, twórczość Liroya. Zaglądamy do kieszeni posłów

Posłanka Joanna Lichocka ma nieruchomości, których łączna wartość przekracza 4 mln złotych. Inaczej niż Piotr Liroy-Marzec, w którego oświadczeniu na próżno szukać mieszkania. Poseł VIII kadencji nadal jednak zarabia z tytułu praw autorskich. Była premier Ewa Kopacz tymczasem zgromadziła 68 tys. złotych oszczędności. Przyglądamy się najnowszym oświadczeniom parlamentarzystów.

Od dziś nie pracujesz już na kredyt. Widać też efekt 500 plus

Aby zarobić na obsługę kredytu mieszkaniowego przez rok, statystyczny obywatel musiał pracować 145 dni. To o ponad tydzień krócej niż w 2015 roku, a także najkrócej od 8 lat. Dodatkowo, świadczenia z programu Rodzina 500 plus skróciłyby oczekiwanie na wolność hipoteczną przynajmniej o kolejne dwa tygodnie.

"Rozkraczony" autobus. Jeżeli to się uda, to z miast znikną korki, tłok i brud

Ten nietypowy "rozkraczony" środek transportu ma być receptą na zakorkowane i zanieczyszczone miasta. Wymyślony przez projektantów z Chin autobus-tunel przemieszcza się, unosząc nad ruchem drogowym - donosi rządowa agencja informacyjna Xinhua. Pozwala to na przejazd samochodów osobowych pod jego podwoziem. Jeśli wynalazek wjedzie na ulice, pozwoli to na zwiększenie transportowej przepustowości.

Rząd szykuje zmiany w akcyzie. Ale nie dla wszystkich

MF chce zmodyfikować zasady ulgi w akcyzie dla wyrobów węglowych wykorzystywanych do celów opałowych. Miałyby z niej korzystać zakłady energochłonne, które wprowadziły np. odpowiednie systemy chroniące środowisko, a nie wszystkie firmy z takimi systemami.

Mount Everest zabiera kolejne ofiary. Polski himalaista: biurokracja tego pędu nie zatrzyma

W tym sezonie na najwyższym szczycie świata Mount Everestu zginęły cztery osoby, tylko w ciągu ostatnich trzech dni zginęły trzy osoby. Zdaniem Jerzego Natkańskiego, z fundacji im. Jerzego Kukuczki, to jest dopiero początek roku i ofiar śmiertelnych będzie więcej. - Myślę, że władze nepalskie tego na pewno nie zatrzymają, dlatego ja nie widzę wyjścia - mówił himalaista. Gość TVN24 BiS przypominał, że rozważa się wprowadzenie wymogu przedstawienia specjalnych certyfikatów, badań. - Obawiam się, że taka biurokracja tego pędu nie zatrzyma - komentował Natkański. Bariera cenowa też nie jest przeszkodą. W tej chwili koszty takiej wyprawy zaczynają się od 25-40 tys. dolarów od osoby. Materiał programu "24 Godziny".

Austriacki prezydent wygrał dzięki głosowaniu korespondencyjnemu. A jak to wygląda w Europie?

Austriacy wybrali prezydenta. Został nim Alexander Van der Bellen. Tuż po zamknięciu lokali wyborczych, sondaże "exit poll" wskazywały na remis - równo po 50 proc. O ostatecznym wyniku zadecydowały jednak głosy nadesłane listownie. Głosowanie korespondencyjne jest coraz popularniejsze - także w Polsce. Traktuje się je, jako metodę zachęcania ludzi do udziału w wyborach i podniesienia wyników frekwencji. O tym, jak wygląda ta forma oddawania głosu w innych krajach, opowiada Michał Sznajder w programie "24 Godziny".