Najnowsze

Najnowsze

"Przegniła Europa" vs. miliony miejsc pracy. Za i przeciw Brexitowi

Dziś Brytyjczycy podejmą decyzję dotyczącą dalszego członkostwa Wlk. Brytanii w UE. Zwolennicy i przeciwnicy Brexitu licytują się na argumenty. Ci pierwsi wskazują na wysokie składki, które z Wysp płyną do Brukseli; drudzy mówią o milionach miejsc pracy związanych z handlem z UE.

Życiowy błąd Muska? Po tej decyzji Tesla mocno traci

Tesla zamierza przejąć SolarCity - taką informację jeszcze przed otwarciem rynków ogłosił właściciel koncernu Elon Musk. Planuje stworzyć koncern wart 1 bln dolarów. Na efekty nie trzeba było długo czekać - akcje motoryzacyjnego giganta błyskawicznie straciły na wartości.

"Bilans", 22.06

W dzisiejszym "Bilansie" mówiliśmy o referendum w Wielkiej Brytanii oraz reakcji rynków finansowych na ostatnie sondaże. Pojawił się także temat zmienności notowań walut przed którym ostrzega KNF. Gośćmi programu "Bilans" byli Tomasz Korab z Eques Investment TFI oraz Roland Paszkiewicz, szef działu analiz CDM PKO S.A.

"Biznes dla ludzi", 22.06.

W dzisiejszym "Biznesie dla ludzi" Paweł Blajer zastanawiał się, jakie konsekwencje może przynieść Europejczykom Brexit. Rozmawiał na ten temat z Andrzejem Sadowskim, ekonomistą z Centrum Adama Smitha oraz Maciejem Jędrzejakiem, dyrektorem zarządzającym Saxo Bank Polska.

Stawka minimalna nie dla Polaków. Niemcy zapewniają Morawieckiego

Uzyskałem informację, że minimalne stawki wynagrodzenia w Niemczech nie będą stosowane w przypadku polskich kierowców przejeżdżających tranzytem przez ten kraj - powiedział po spotkaniu z wicekanclerzem Niemiec wicepremier Mateusz Morawiecki. Poruszono też kwestię rejestracji ciągników Ursus.

Dookoła świata z rodziną. Wspólne podróże ojca i syna

Kuba i Krzysztof Bociąga - ojciec i syn - wykorzystują podróże do podtrzymania więzi rodzinnych. W programie "Pokaż nam świat" opowiadali o wspólnej pasji, zwiedzaniu pięciu kontynentów i marzeniu Krzysztofa o końskim wypadzie do Mongolii. - Planujemy raz do roku wyjeżdżać wspólnie na miesiąc, półtora - mówił podróżnik, który od kilkudziesięciu lat zbiera nakrycia głowy z różnych krajów.

Węgry: sankcje wobec Rosji niedemokratyczne

Węgry uważają decyzję o przedłużeniu unijnych sankcji wobec Rosji za niesłuszną i podjętą w sposób niedemokratyczny – oświadczył szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto po posiedzeniu węgiersko-rosyjskiej międzyrządowej komisji gospodarczej.

MFW obniża prognozy dla amerykańskiej gospodarki

Międzynarodowy Fundusz Walutowy skorygował dziś w dół prognozy wzrostu amerykańskiej gospodarki w 2016 roku, który szacuje na 2,2 proc. W kwietniu prognozowano, że wzrost wyniesie 2,4 proc. Fundusz zaapelował o podniesienie płacy minimalnej i reformę systemu podatkowego.

Najnowszy sondaż. Przeważa czarny scenariusz Brexitu

W sondażu firmy Opinium opublikowanym dziś1 punkt procentowy przewagi mają zwolennicy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. W czwartek Brytyjczycy zagłosują w referendum, czy pozostać w Unii Europejskiej, czy też ją opuścić.

Juncker i Hollande jednym głosem. Nie chcą Brytyjczyków po Brexicie

Prezydent Francji Francois Hollande ostrzegł, że jeśli w jutrzejszym referendum Brytyjczycy postanowią opuścić UE, to będzie to decyzja nieodwracalna, a jej konsekwencją będzie bardzo poważna groźba utraty dostępu do wspólnego rynku. Tymczasem szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podkreślił, że nie będzie żadnych nowych negocjacji z tym krajem na temat jego funkcjonowania w ramach "28".

Rekordzistka emerytka zadłużyła się w 50 miejscach. Raport o polskich bankrutach

Ponad połowa osób ogłaszających upadłość konsumencką korzystała z kredytów konsumpcyjnych, 23 proc. nie miało żadnego zobowiązania w banku, tylko zadłużyło się w firmach pożyczkowych. Najczęściej bankructwo ogłaszają kobiety, w najgorszej sytuacji są ci, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne - wynika z opublikowanego dziś raportu.

Lepsi niż Francuzi i Włosi. Nasi sadownicy zdobywają Europę

Mimo tego, że rosyjskie embargo uderza w naszych rolników, Polska jest wśród unijnych liderów producentów owoców i warzyw. Z danych Eurostatu wynika, że aż w pięciu z ośmiu kategorii jesteśmy w czołowej trójce spośród wszystkich państw unijnych.

E-papieros nie dla każdego. Sprawdź, co zmienią nowe przepisy

Osoby poniżej 18 lat nie będą mogły kupić niebawem w sklepach już nie tylko tradycyjnych wyrobów tytoniowych, ale także m.in. e-papierosów - zakłada projekt noweli tzw. ustawy antytytoniowej, nad którym pracują posłowie. Takiego papierosa nie będzie można też zapalić w miejscu publicznym.

Polacy wstrzymują ważne zakupy

Nastroje konsumenckie pozostały w czerwcu br. na podobnym poziomie jak w poprzednim miesiącu, natomiast przyszłe nastroje pogorszyły się - poinformował GUS. Dyrektorzy przedsiębiorstw z większości branż pozytywnie oceniają koniunkturę, ale ostrożnie patrzą w przyszłość. Najlepiej sytuację ocenia branża finansowa.

Mieszkania dla Młodych rozchwytywane. Pula na przyszły rok już się kończy

Zanim ruszy program Mieszkanie plus znacznie szybciej skończą się pieniądze z programu Mieszkanie dla Młodych. "Jeśli tempo składania wniosków utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wstrzymamy przyjmowanie wniosków na 2017 r. najprawdopodobniej w lipcu/sierpniu" - poinformował tvn24bis.pl Bank Gospodarstwa Krajowego.

Otyły jak Polak. Jesteśmy w czołówce Europy

Polska zajmuje 29 miejsce na 113 państw uczestniczących w indeksie Bezpieczeństwa Żywnościowego. Słabą stroną kraju pozostają niskie wydatki na badania i rozwój. Zwiększa się także odsetek ludzi otyłych - Polska jest już na piątym miejscu w Europie.

Microsoft rusza do walki z wirusem Zika. Z pułapką na komary

Gigant IT Microsoft testuje w Teksasie pułapkę na komary, która w opinii wielu ekspertów pomoże w walce z chorobami zakaźnymi, np. wirusem Zika. Urządzenia, które zaczną działać na początku lipca mają przyspieszyć identyfikację komarów przenoszących choroby oraz dostarczyć danych mówiących o tym, kiedy choroba pojawi się w danym regionie.