Najnowsze

Najnowsze

Widmo Brexitu miesza na Wall Street

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła początkowo spadki, co było podyktowane głównie obawami co do przyszłości Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej oraz brakiem zdecydowanej reakcji banków centralnych. Pod koniec sesji notowano jednak lekkie wzrosty.

Lepszy audyt po kryzysie? Będzie nowa ustawa

Odbudowa zaufania do rynku usług audytorskich, które spadło w wyniku światowego kryzysu finansowego, to cel regulacji unijnych, które ma wdrożyć ustawa o biegłych rewidentach. W najbliższych tygodniach jej projektem ma zająć się Komitet Stały Rady Ministrów.

Więcej paliwa z Polski do Czech. PKN Orlen zmienia kontrakt

PKN Orlen zawarł z rosyjskim koncernem Rosneft aneks do umowy z 2013 r. na dostawy ropy naftowej do czeskiej spółki Unipetrol RPA. Dostawy te w ilości od ok. 2,9 mln do ok. 5 mln ton rocznie realizowane będą od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2019 r. - podał płocki koncern.

Rząd weźmie pod lupę podatek od miedzi

- Specjalny zespół powołany z inicjatywy Ministerstwa Środowiska przyjrzy się rynkowi miedzi, kondycji KGHM i "adekwatności" płaconego przez spółkę tzw. podatku miedziowego do jej możliwości - zapowiedział w czwartek wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Co z delegowaniem pracowników? Wkrótce ważna decyzja

W lipcu Komisja Europejska podejmie decyzję o dalszych losach projektu zmian w dyrektywie o delegowaniu pracowników - zapowiedziała w czwartek unijna komisarz. ds. zatrudnienia Marianne Thyssen. Część krajów UE, w tym Polska, wzywa KE do wycofania projektu.

Węgry przed unijnym sądem. Pozew o ustawę o ziemi

Komisja Europejska pozwała w czwartek Węgry do sądu unijnego w związku z ich kontrowersyjnym ustawodawstwem dotyczącym obrotu gruntami rolnymi, ograniczającym prawa cudzoziemców, co - według Brukseli - stoi w sprzeczności ze "swobodą przepływu kapitałów" w UE.

Reportaże w weekend w TVN24 BiS

Czym przyciągają Alpy, Tajwan i Wyspy Salomona? Jak technologiczne nowości wykorzystują żołnierze na wojnie? Kogo boi się Państwo Islamskie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najbliższy weekend na antenie TVN24 BiS

"Krwawe minerały" mają zniknąć z Europy. Jest porozumienie

Kraje unijne i Parlament Europejski osiągnęły w czwartek porozumienie w sprawie przepisów, które mają przyczynić się do wyeliminowania z obiegu w UE minerałów pochodzących z obszarów dotkniętych konfliktami zbrojnymi i tzw. obszarów wysokiego ryzyka.

"Biznes dla Ludzi", 16.06

W dzisiejszym "Biznesie dla Ludzi" o wyroku dotyczącym wypłaty odszkodowania dla niesłusznie skazanego biznesmena Marka Kubali, przeciętnym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw, a także spadającej liczbie uczestników "Loterii Paragonowej". Będzie także o zainteresowaniu KE Puszczą Białowieską oraz polskim pociągu, który wjechał na niemieckie tory.

Cyfrowa Polska. Internet ma być wszędzie

- Wprowadzenie Punktu Informacyjnego ds. Telekomunikacji pomoże w lepszym planowaniu budowy infrastruktury szerokopasmowego internetu ze wsparciem środków Unii Europejskiej - powiedziała prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj.

"Bilans", 16.06.2016

W dzisiejszym "Bilansie" prowadzący zastanawiali się nad tym, jakie konsekwencje dla Europy może przynieść opuszczenie Unii przez Wielką Brytanię. Dyskutowali na temat wahań kursów walut, co ma duże znaczenie dla polskich kredytobiorców.

Jak trwoga, to do złota. Kruszec najdroższy od lat, szczególnie dla Polaka

Złoto kosztuje najwięcej od 38 miesięcy według indeksu prowadzonego na Giełdzie Papierów Wartościowych. W czwartek średnia cena uncji sięgnęła blisko 5,3 tys. zł. Zdaniem analityków Lion's Bank powodów można doszukiwać się w lęku przed Brexitem oraz w decyzji Fed, który mimo wcześniejszym zapowiedzi, nie zdecydował się ostatecznie na podniesienie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Proszę, dziękuję i wyszukiwarka. Babcia oczarowała Google

Niecodzienny widok znalazł na ekranie swojego laptopa 25-latek. Jego babcia, chcąc skorzystać z wyszukiwarki Google, wpisała w oknie zapytanie z użyciem słów "proszę" i "dziękuję". Kobieta podbiła już serca internautów na całym świecie.

Polacy jadą na Wyspy. Co stanie się jeśli dojdzie do Brexitu?

Polacy stanowią drugą grupę narodowości, którzy zamieszkują Wielką Brytanię. Tylko w tym roku na Wyspy przeprowadziło się ponad 100 tysięcy rodaków. Jeśli dojdzie do Brexitu, wielu z nich straci niektóre świadczenia czy możliwość wykonywania tanich przelewów gotówki dla rodzin z Polski.

Harley Davidson ze skazą? Legenda przesiądzie się na baterie

W harleyach zawsze chodziło o głośny dźwięk widlastego silnika, idący w parze z potężnymi wibracjami. Dzięki temu koneserzy tych maszyn mogli uznać, że siedzą na prawdziwym motocyklu, a nie „plastikowej podróbce z dalekiego wschodu”. Firma ogłosiła projekt jednośladu na baterie, środowisko przyjęło informację dość sceptycznie.

Jest nowy szef Poczty Polskiej

Przemysław Sypniewski został nowym prezesem Poczty Polskiej SA - poinformowało w czwartek biuro prasowe spółki. Sypniewski rozpocznie urzędowanie 21 czerwca.

Niezwykłe oblicze Irańczyków. "Znają Mickiewicza i Szymborską"

Gościem TVN24 BiS w cyklu "Pokaż nam świat" był Łukasz Supergan, który podróżował po Iranie. - O Iranie mówi się czasami, że jest groźny, nieznany i nieprzyjazny. Tymczasem ten kraj to gościnni i życzliwi ludzie. Dużo więcej wiedzą o nas niż my o nich. Gdy spotykałem Irańczyków często słyszałem, że mamy fantastycznych twórców. Często słyszałem nazwiska takie jak Szymborska, Mickiewicz, Kieślowski. Dla mnie to był szok kulturowy - wyjaśniał podróżnik.