Najnowsze

Najnowsze

Gadżet do całowania na odległość. Jeszcze nigdy "przesyłanie buziaczków" nie było tak dosłowne

Jedną z podstawowych funkcji Internetu jest skracanie dystansu między ludźmi. Mimo dzielących nas tysięcy kilometrów możemy rozmawiać, pisać, widzieć swoje twarze. Gadżet Kissenger idzie o krok dalej. Za pomocą wibrującej nakładki na smartfona pozwala na przesłanie drugiej osobie pocałunku. Twórcy uważają, że wynalazek może pomóc osobom będącym w związkach na odległość.

Jurek Owsiak w TVN24 BiS: Jednoczymy Polaków już 25 lat

- Jednoczymy Polaków już 25 lat. Ten jeden dzień, tak jak Boże Narodzenie, jest dniem, gdzie wszyscy chcemy być razem - mówił w TVN24 BiS Jurek Owsiak, prezes zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 25. finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. Oficjalnym partnerem telewizyjnym Orkiestry jest TVN.

To auto ma zagrozić Tesli. Faraday Future prezentuje FF91

Start-up Faraday Future podczas największych targów elektroniki oraz nowych technologii Consumer Electronics Show, które co roku odbywają się w Las Vegas, zaprezentował elektryczny samochód autonomiczny, który w czasie 2,39 sekund osiąga prędkość 97 km/h. Firma chwali się, że auto FF91 jest szybsze od Modelu S Tesli i wszystkich pozostałych elektrycznych samochodów, które są obecnie w produkcji.

Jest nowy prezes warszawskiej giełdy

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Giełdy Papierów Wartościowych powołało Rafała Antczaka na nowego prezesa. Zastąpi on odwołaną dziś Małgorzatę Zalewską.

Triumfalny powrót winyli. Sprzedaż wystrzeliła

Wydawało się, że odejdzie do lamusa. Najpierw wypierały ją płyty kompaktowe, potem pojawiły się pliki mp3 i serwisy streamingowe. Ale płyta winylowa przeżywa właśnie renesans popularności. Dowodem mogą być najnowsze dane z Wielkiej Brytanii, gdzie sprzedaż czarnych płyt wzrosła rok do roku aż o 44 procent, do poziomu nienotowanego od 25 lat. O artystach i tytułach z listy najlepiej sprzedających się płyt winylowych opowiadał w programie "24 Godziny" Witold Tabaka.

Spada liczba niesolidnych dłużników. Efekt 500 plus?

Pod koniec września 2016 r. po raz pierwszy od pięciu kwartałów spadł Indeks Zaległych Płatności Polaków, pokazujący liczbę osób, które nie radzą sobie z terminowym regulowaniem zobowiązań pozakredytowych oraz kredytowych - wynika z raportu Biura Informacji Gospodarczej.

Wall Street zaczyna rok od wzrostów

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów, po tym jak wskaźnik ISM wzrósł najwyżej od 2 lat. W centrum uwagi znalazły się także koncerny Ford i GM, m.in za sprawą twitterowych komentarzy prezydenta elekta Donalda Trumpa.

"To jest rok walki o pracownika" vs. "szukanie pracy to trauma"

- Nawet, jeśli dzisiaj nie wszyscy w to wierzą, to gwarantuje, że 2017 rok na pewno pokaże nam, jaka jest siła deficytu pracowników - przekonywał w programie "Bilans" Krzysztof Inglot z Work Service. Jego entuzjazm studziła Hanna Więcewicz z Manpower Group, która oceniła, że sytuacja na rynku jest pozytywna jedynie dla określonej grupy stanowisk. Z kolei Ignacy Morawski ze Spotdata zgadzał się z tym, że "rynek pracy przesuwa się w kierunku pracownika", jednak zauważył zjawisko "wysokiego odsetka niezajętych miejsc pracy" wywołany brakiem odpowiedniej kadry.

Węgrzy obniżają VAT na niektóre towary

Podatek VAT na świeże mleko, jajka i drób został na Węgrzech obniżony od początku roku. Przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa nie wykluczył dalszych obniżek w przyszłości.

"Biznes dla Ludzi", 03.01

W "Biznesie dla Ludzi" Michał Krajkowski z DK Notus mówił o programie Mieszkanie dla Młodych. Pojawił się także temat odszkodowania dla Disneya po śmierci Carrie Fisher. Gościem Pawła Blajera w tym temacie był Marcin Broda z "Miesięcznika Ubezpieczeniowego". Nie zabrakło także najnowszych informacji z polskich gór.

Europa produkuje coraz mniej energii

W UE - w przeciwieństwie do reszty świata - spada produkcja energii. Jednocześnie rośnie jej zależność od importu nośników energii - wynika z małego rocznika statystycznego KE, poświęconego sektorowi energetycznemu UE.

"Bilans", 03.01

Oskładkowanie umów o dzieło oraz sytuacja na rynku w Polsce - to tematy, które zdominowały program "Bilans" w TVN24 BiS. Gośćmi Pawła Blajera byli Hanna Więcewicz z Manpower Group, Ignacy Morawski, ekonomista, dyrektor SpotData oraz Krzysztof Inglot z Work Service.

Rząd oskładkuje umowy o dzieło? Rafalska: decyzja za pół roku

Umowy o dzieło mogą zostać częściowo oskładkowane - wynika z przyjętego przez Radę Ministrów dokumentu rekomendującego zmiany w systemie emerytalnym. Rząd Beaty Szydło chce w ten sposób ograniczyć zjawisko sięgania przez przedsiębiorców po takie formy zatrudnienia, przy których koszt jest dla nich najniższy. Minister pracy Elżbieta Rafalska w rozmowie z RMF FM, powiedziała, że na ostateczną decyzję o tym, czy umowy o dzieło będą "ozusowane" rząd potrzebuje pół roku.