Najnowsze

Najnowsze

Juncker i Hollande jednym głosem. Nie chcą Brytyjczyków po Brexicie

Prezydent Francji Francois Hollande ostrzegł, że jeśli w jutrzejszym referendum Brytyjczycy postanowią opuścić UE, to będzie to decyzja nieodwracalna, a jej konsekwencją będzie bardzo poważna groźba utraty dostępu do wspólnego rynku. Tymczasem szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podkreślił, że nie będzie żadnych nowych negocjacji z tym krajem na temat jego funkcjonowania w ramach "28".

Rekordzistka emerytka zadłużyła się w 50 miejscach. Raport o polskich bankrutach

Ponad połowa osób ogłaszających upadłość konsumencką korzystała z kredytów konsumpcyjnych, 23 proc. nie miało żadnego zobowiązania w banku, tylko zadłużyło się w firmach pożyczkowych. Najczęściej bankructwo ogłaszają kobiety, w najgorszej sytuacji są ci, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne - wynika z opublikowanego dziś raportu.

Lepsi niż Francuzi i Włosi. Nasi sadownicy zdobywają Europę

Mimo tego, że rosyjskie embargo uderza w naszych rolników, Polska jest wśród unijnych liderów producentów owoców i warzyw. Z danych Eurostatu wynika, że aż w pięciu z ośmiu kategorii jesteśmy w czołowej trójce spośród wszystkich państw unijnych.

E-papieros nie dla każdego. Sprawdź, co zmienią nowe przepisy

Osoby poniżej 18 lat nie będą mogły kupić niebawem w sklepach już nie tylko tradycyjnych wyrobów tytoniowych, ale także m.in. e-papierosów - zakłada projekt noweli tzw. ustawy antytytoniowej, nad którym pracują posłowie. Takiego papierosa nie będzie można też zapalić w miejscu publicznym.

Polacy wstrzymują ważne zakupy

Nastroje konsumenckie pozostały w czerwcu br. na podobnym poziomie jak w poprzednim miesiącu, natomiast przyszłe nastroje pogorszyły się - poinformował GUS. Dyrektorzy przedsiębiorstw z większości branż pozytywnie oceniają koniunkturę, ale ostrożnie patrzą w przyszłość. Najlepiej sytuację ocenia branża finansowa.

Mieszkania dla Młodych rozchwytywane. Pula na przyszły rok już się kończy

Zanim ruszy program Mieszkanie plus znacznie szybciej skończą się pieniądze z programu Mieszkanie dla Młodych. "Jeśli tempo składania wniosków utrzyma się na dotychczasowym poziomie, wstrzymamy przyjmowanie wniosków na 2017 r. najprawdopodobniej w lipcu/sierpniu" - poinformował tvn24bis.pl Bank Gospodarstwa Krajowego.

Otyły jak Polak. Jesteśmy w czołówce Europy

Polska zajmuje 29 miejsce na 113 państw uczestniczących w indeksie Bezpieczeństwa Żywnościowego. Słabą stroną kraju pozostają niskie wydatki na badania i rozwój. Zwiększa się także odsetek ludzi otyłych - Polska jest już na piątym miejscu w Europie.

Microsoft rusza do walki z wirusem Zika. Z pułapką na komary

Gigant IT Microsoft testuje w Teksasie pułapkę na komary, która w opinii wielu ekspertów pomoże w walce z chorobami zakaźnymi, np. wirusem Zika. Urządzenia, które zaczną działać na początku lipca mają przyspieszyć identyfikację komarów przenoszących choroby oraz dostarczyć danych mówiących o tym, kiedy choroba pojawi się w danym regionie.

Złoto traci blask. Inwestorzy przestali bać się Brexitu?

Notowania złota od początku roku do 16 czerwca zwyżkowały o ponad 22 proc., co uczyniło ten szlachetny metal jedną z lepszych inwestycji pierwszego półrocza. Teraz jednak widać odwrót. Analiza Daniela Kosteckiego z HFT Brokers.

Czy Polska wygra ze Szwajcarią? Goldman Sachs już to wie

W 1/8 finału finału Euro 2016 Polska zagra ze Szwajcarią. Według Goldman Sachs faworytem sobotniego starcia są Biało-Czerwoni, którzy mają 55,8 proc. szans na awans do ćwierćfinału. Bank prognozuje, że w finale zagrają Francja i Belgia, a mistrzem Europy zostaną gospodarze imprezy. A jak potoczą się losy polskich piłkarzy?

Miliarder z dziurą w budżecie. Trump nie ma pieniędzy na kampanię?

Najbogatszy kandydat na prezydenta w historii USA nie ma pieniędzy na kampanię wyborczą? - Z pieniędzmi Trumpa nie jest taka jasna sprawa, bo wcześniej zdążył już dwa razy zbankrutować. Teraz wiele razy zapewniał, że nie potrzebuje żadnych sponsorów i darczyńców bo sam sobie sfinansuje kampanię. No chyba jednak nie, bo jak się okazuje w kasie kampanijnej pustki, a Hillary Clinton na same reklamy telewizyjne ma spokojnie odłożone na koncie 150 milionów dolarów. To czy miliarder ma pieniądze? - mówi Marcin Wrona, korespondent z USA. Materiał "Faktów z Zagranicy".

Giełdy przygotowują się do "dzikich rajdów" z powodu Brexitu

Zachodnioeuropejskie giełdy zwyżkują w środę. To już ostatnie godziny przed czwartkowym wyborem: "Leave" albo "Stay" na Wyspach Brytyjskich. Zależnie od wyników "Brexit vote" na rynkach możliwe są "dzikie rajdy" na wszystkim: giełdach akcji, walutach, surowcach itd. - wskazują maklerzy.

Szałamacha: Jesteśmy gotowi na Brexit

Minister finansów Paweł Szałamacha zapewniał dzisiaj, że Polska jest dobrze zabezpieczona przed Brexitem, choć po ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może nastąpić przejściowe osłabienie złotego. I dodał: - Wokół Brytyjczyków chodzimy na paluszkach. Jest nastrój wyczekiwania.

Amerykanie opuścili Polskę. Ogromny spadek w rankingu inwestycji

Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dwudziestce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). W tym roku Polska jest na bardzo dalekiej pozycji – pisze "Puls Biznesu". Wyprzedza nas nawet Chile.

Paweł Blajer o obniżce CIT: to nieprawda, że najmniejszym będzie łatwiej

Rząd przyjął projekt ustawy o obniżeniu podatku CIT dla małych przedsiębiorców - z 19 proc. do 15 proc. - To nieprawda, że najmniejszym firmom będzie łatwiej - mówił w programie "Biznes dla ludzi" Paweł Blajer, dziennikarz TVN24 BiS. - Najmniejszych polskich przedsiębiorców dalej będzie obowiązywać dotychczasowa stawka podatku - dowodził.

Kontrowersyjna ustawa była zbędna? Cudzoziemcy nie są zainteresowani polską ziemią

460 hektarów ziemi nabyli w Polsce cudzoziemcy w 2015 roku; to ponad dwa razy mniej niż rok wcześniej, kiedy sprzedano im 1000 ha. Najczęściej - wynika z przedstawionego we wtorek w Sejmie sprawozdania MSWiA z realizacji ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców. Wygląda więc na to, że zaostrzenie przepisów o obrocie ziemią nie było konieczne.