Najnowsze

Najnowsze

Rząd szykuje solidne podwyżki dla emerytów i rencistów

- Wysokość najniższej emerytury z obecnej kwoty 882,56 zostanie podniesiona do 1000 złotych - zapowiedziała na wtorkowej konferencji Elżbieta Rafalska, minister pracy minister pracy i polityki społecznej. Ale zyskają też wszyscy inni pobierający świadczenia emerytalne i rentowe. Zmiany mają wejść w życie 1 marca 2017 r.

Drugie życie starego drewna. Zobacz, jak wykorzystać je w domu

Drewno wraca do łask - ostatnio furorę robi odnawianie starych, drewnianych mebli, a także wykorzystywanie naturalnych kawałków drzew do tworzenia niepowtarzalnego wyposażenia domu. Pojawiają się także nowe technologie czy formy, które nadają drewnu nowe życie, np. zatapianie szkła. Gośćmi TVN24 BiS byli Tomasz Pągowski, projektant i konserwator drewna zabytkowego oraz Patrycjusz Saczuk z Wood Anatomy.

Inflacja bez zmian. Ceny nadal spadają

W sierpniu br. inflacja, po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła -0,4 proc., czyli tyle samo co miesiąc wcześniej - podał we wtorek NBP. Wskaźnik CPI w analizowanym okresie wyniósł -0,8 proc. w ujęciu rocznym - przypomina bank.

Narodowy Bank Polski podaje ważne dane o naszych pieniądzach

Ze wstępnych danych bilansu płatniczego Polski za lipiec 2016 r. wynika, że saldo rachunku bieżącego było ujemne i wyniosło 3,5 mld zł - podał we wtorek NBP. W analogicznym miesiącu 2015 r. było również ujemne i wyniosło 4,9 mld zł - przypomina bank centralny.

Anwil wprowadza kodeks dla dostawców

Kodeks postępowania dla dostawców Anwilu wyznacza standardy m.in. społeczne, środowiskowe, etyczne, którymi muszą kierować się partnerzy spółki. Anwil poinformował we wtorek, że zaczął wdrażać kodeks dla wszystkich dostawców i podwykonawców z nim współpracujących.

Jak skutecznie uczyć się języków? Eksperci wyjaśniają

Uczenie się języka to bardzo ciężka praca. Potrzebna jest systematyczność i konsekwencja. Na przykład ucząc się języka chińskiego trzeba bardzo dużo ćwiczyć i to nie tylko mowę, ale również pisanie znaków - mówiła w TVN24 BiS Patrycja Pendrakowska z Centrum Studiów Polska-Azja. - Języków warto uczyć się od najmłodszych lat. Można robić to np. poprzez zabawę. To dla dziecka nie może być nic trudnego, bo wtedy może się ono zablokować - wyjaśnił Konrad Maj, psycholog.

Jak powstają gry komputerowe?

Gra Super Mario Bros już od 16 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy na całym świecie. Obecnie rynek gier jest o wiele bardziej rozwinięty, niż wówczas, gdy miała premierę. Polscy twórcy są na nim bardzo aktywni. Gośćmi TVN24 BiS byli Piotr Gnyp z WhiteDot.ooo oraz Paweł Miechowski, Senior Writer z 11 bit studios.

Słodki smak Meksyku, czyli podróż w szczytnym celu

Magdalena Kaczor jest wolontariuszką misyjną, która pół roku spędziła w Meksyku. Początkowo chciała się realizować w Afryce, jednak została skierowana na inny kontynent. Pomagała w nauczaniu języka angielskiego, zarówno dzieci, jak i osób starszych. W TVN24 BiS opowiadała o różnorodności smaków, jakie kryje Meksyk.

Episkopat: Polacy winni mieć prawo do wolnej niedzieli

Polacy - bez względu na religię czy światopogląd - winni mieć prawo do wolnej niedzieli - podkreśla prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Jego autorzy popierają inicjatywę NSZZ "Solidarność o ograniczeniu handlu w niedzielę.

Szałamacha: Widać pozytywne efekty walki z oszustami podatkowymi

Ze wstępnych danych MF wynika, że deficyt budżetu państwa po sierpniu 2016 r. nie przekroczył 30 proc. planu na cały rok, czyli wyniósł poniżej 15 mld zł; widać już pozytywne efekty klauzuli, która ma przeciwdziałać unikaniu opodatkowania - podał we wtorek szef MF Paweł Szałamacha.

Kontrowersyjny pomysł w duńskiej szkole. Klasy według pochodzenia

Rasizm, segregacja, a może znakomity pomysł na pogodzenie w jednej społeczności różnych grup etnicznych? Ta dyskusja trwa właśnie w Danii, bo tam, w jednym z gimnazjów pojawił się specyficzny podział na klasy. Uczniowie są podzieleni według pochodzenia, co - zdaniem dyrektora - ma ułatwić integrację.

Poród na pontonie na Morzu Śródziemnym. W drodze do lepszego świata

Chłopiec przyszedł na świat, kiedy jego rodzice przez Morze Śródziemne szukali drogi do lepszego świata. Poród na łodzi odebrali Lekarze Bez Granic. To oni przyszli na ratunek wołającym o pomoc migrantom z Libii. Ratownicy mówią wprost: to był normalny poród, ale w niebezpiecznie nienormalnych warunkach.

Chiny przyśpieszają. "To dobry czas na reformy"

O 6,3 proc. w sierpniu wzrosła produkcja przemysłowa w Chinach. To najszybszy wzrost od pięciu miesięcy. To efekt m.in. boomu na rynku nieruchomości. Eksperci twierdzą, że to dobry czas na reformy, które odbudują zaufanie inwestorów.

Kluby w odwrocie. Ludzie nie chcą się bawić na parkietach

W Europie częściej kluby się zamyka niż otwiera. Na przestrzeni ostatnich 10 lat ubyło ich o połowę. Słynny londyński Fabric kończy działalność. Czy ludzie nie chcą się już bawić? A może nie chcą się bawić tak, jak kiedyś? O tym, jak imprezowanie wyglądało kiedyś i jak wygląda teraz – w programie "24 godziny" Michał Sznajder rozmawiał z dziennikarzem muzycznym i znawcą kultury klubowej, Łukaszem Naporą.

Muzyka napędza gospodarkę. Piosenkarze wyśpiewali miliardy

Brytyjskie szlagiery napędzają gospodarkę. Tylko w zeszłym roku Adele, Coldplay i inni wyśpiewali – i wygrali 4 miliardy funtów. I to nie jest przypadek – Wielka Brytania to muzyczna potęga i to już od lat. Jak kraj może zarobić na zwykłych piosenkach? W programie 24 Godziny mówił o tym Michał Sznajder.

Firmy chcą zatrudniać

90 proc. firm deklaruje wzrost zatrudnienia lub stabilizację w liczbie etatów – pokazują badania ManpowerGroup.

Gigantyczna transakcja na rynku drukarek

Informatyczny gigant HP (Hewlett-Packard) przejął za ponad miliard dolarów część Samsunga odpowiedzialną za produkcję drukarek. Amerykańska firma stwierdziła, że przejęcie przyczyni się do "ożywienia" wartego 55 mld dolarów biznesu, który "nie był unowocześniany od dziesięcioleci".