Najnowsze

Najnowsze

Tu ludzie "boją się ataku diabła tasmańskiego". Co warto zobaczyć w Australii?

- Zachorowałam na grypę i znalazłam bardzo tanie bilety. Pomyślałam, że najlepiej polecieć w ciepłe kraje - mówiła o powodach wyjazdu do Australii Edyta Gonet. Podróżniczka wraz z Pawłem Maciejakiem prowadzi blog Thelocalsdo.com. - Był to początek naszego projektu - wskazuje Maciejak. Jak mówi ludzie w Australii "boją się ataku diabła tasmańskiego". Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Oto ranking aplikacji, które najlepiej dbają o naszą prywatność

Amnesty International przygotowała ranking aplikacji, które najlepiej chronią naszą prywatność. - Kiedy ludzie wysyłają SMS-y (...) nie chcą, by wielkie korporacje mogły to oglądać - mówi Sherif Elsayed-Ali z Amnesty International. Organizacja przebadała aplikacje pod kątem prywatności, wolności słowa i praw człowieka.

Podatku od handlu nie ma. Ale o tym musisz pamiętać

Mimo zawieszenia poboru podatku od sprzedaży detalicznej, do wtorku podatnicy tego podatku powinni złożyć do urzędu skarbowego deklarację podatkową - wynika z komunikatu resortu finansów opublikowanego na stronie ministerstwa.

Jajka z Polski skażone salmonellą. Lekarz tłumaczy, czym grozi ich zjedzenie

Zatrucie pokarmowe, a nawet sepsa - to możliwe konsekwencje zjedzenia jajek skażonych salmonellą. Dotyczy to produktów, które nie są podawane obróbce termicznej jak choćby kremy, czy majonezy. Dr Paweł Grzesiowski uspokaja jednak wszystkich tych, którzy jedzą jajka gotowane lub jajecznice. - Salmonella ginie w temperaturze 60 st. w ciągu minuty - podkreśla lekarz.

Prawie 500 zużytych opon. Królowa driftu zdradza tajniki sukcesu

- Były cztery eliminacje i wszystkie wygrałam - mówi Karolina Pilarczyk, świeżo upieczona mistrzyni Europy w precyzyjnej jeździe poślizgami. Królowa driftu w trakcie wyścigów do dyspozycji ma replikę chevroleta camaro z 1968 roku, którego silnik ma moc 800 KM. - Jeździmy przy prędkościach 160-170 km/h i wtedy zaczynamy inicjować poślizg - opowiada. - W tym sezonie zużyliśmy 460 nowych tylnych opon - dodaje Mariusz Dziurleja, team manager, podkreślając przy tym ważną rolę całego zespołu w sukcesie.

Miliardy na ekonomię współpracy. "Będziemy mieli boom"

Transport, nieruchomości, finanse, żywność, edukacja - to tylko niektóre z sektorów, w których zaczyna dominować ekonomia współpracy. Na całym świecie tylko w ostatnich latach zainwestowano w nią 27 mld dolarów. Jest to o ponad 200 proc. więcej, niż zainwestowano kiedykolwiek w media społecznościowe. O tym, jak działa ekonomia współpracy, rozmawiali w TVN24 BiS eksperci.

Ściągnąłeś ten film z internetu? Policja rekwiruje komputery

Policja rekwiruje komputery osób, które nielegalnie pobrały z internetu film "Wkręceni". - Pobierając sam film z torrentu łamiemy prawo, ale nie popełniamy przestępstwa - mówił w TVN24 radca prawny Michał Wołoszański. W takim przypadku grożą nam kary finansowe. Inaczej jest jednak w przypadku, kiedy sami udostępniamy film do pobrania innym osobom.

Szykują się zmiany dla podróżujących samolotami. Dostaniesz zwrot opłat?

Szykują się duże zmiany dla podróżujących samolotami. W Stanach Zjednoczonych zaproponowano bowiem nowe przepisy dotyczące odszkodowań za zgubiony bagaż. Po wejściu zmian przewoźnik mógłby pójść wręcz z torbami przez obowiązek zwrotu opłat bagażowych, gdy walizki nie docierają na czas. Regulacja, nad którą pracuje administracja Baracka Obamy, ma chronić pasażerów linii lotniczych, bo - jak się okazuje - opóźnienia w przewozie bagażu to nagminny problem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Papieska rezydencja otwarta. Franciszek rezygnuje z Castel Gandolfo

Papież Franciszek bez swojej letniej rezydencji. W Castel Gandolfo nigdy nie przebywał na wypoczynku, a koszt jej utrzymania był bardzo duży. Biskup Rzymu podjął zatem decyzję i ze swojej rezydencji uczynił muzeum. Castel Gandolfo było letnią rezydencją papieży ponad 400 lat. A w czasie II wojny światowej schronieniem dla uciekinierów przez nazizmem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Naukowcy ostrzegają: nie sadzajcie najmłodszych dzieci przed telewizorami

Amerykańscy lekarze podali swoje najnowsze rekomendacje. Zalecają, żeby najmłodsze dzieci w ogóle nie były sadzane przed ekranami. Dla tych starszych, w wieku 2-5 lat, polecają zaś nie więcej niż godzinę dziennie. Czy w obecnych czasach jest to jednak wykonalne? - o tym w programie "24 Godziny" Kamila Kalińczak rozmawiała z psychologiem dziecięcym, Moniką Chrapińską-Krupą.

Co dalej z CETA? "Nikt nie wierzy, że nie zostanie podpisana"

Unia nie może sobie pozwolić na wycofanie z unijno-kanadyjskiej umowy handlowej CETA, bo to oznaczałoby koniec polityki handlowej UE. Będzie próbowała wywrzeć presję na Belgów albo poczeka na lepszą sytuację polityczną - oceniają eksperci po szczycie UE.

Potężny cyberatak. Popularne serwisy sparaliżowane

Hakerzy zaatakowali amerykańską firmę Dyn, która zarządza serwerami wykorzystywanymi przez wiele popularnych serwisów społecznościowych. Problemy zgłaszali m.in. użytkownicy Twittera, Spotify czy Reddit.

"Bilans", 21.10

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił o sejmowej debacie ws. propozycji dla frankowiczów oraz negocjacjach dotyczących umowy CETA.

"Biznes dla Ludzi", 21.10

Jednolity podatek, wymiana danych między ZUS-em i urzędem skarbowym oraz Krajowa Administracja Skarbowa - to główne tematy, które w programie "Biznes dla Ludzi" poruszyli Robert Stanilewicz i Paweł Blajer.

Czerwone światło dla CETA. Kanadyjska minister wyszła ze spotkania ze łzami w oczach

Kanadyjska minister handlu międzynarodowego Chrystia Freeland poinformowała, że Unia Europejska nie jest w stanie podpisać umowy o wolnym handlu UE-Kanada (CETA) - informuje w piątek Reuters. Powodem jest fiasko rozmów z Walonią (region Belgii), która nie wyraziła zgody na podpisanie porozumienia. Natomiast agencja dpa twierdzi, że "Komisja Europejska nie zakłada, że negocjacje ws. umowy o wolnym handlu UE-Kanada ostatecznie zakończyły się fiaskiem".

Jak przygotować auto na zimę? Hołowczyc radzi

Kierowcy jeżdżący zimą na letnich oponach nas nie szanują - mówi kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Jak zauważa ich samochody mają obniżoną sprawność ruchu, muszą także jechać trzykrotnie wolniej. - Świadomość, że mam oponę, która reaguje w danych warunkach jest bardzo ważna - podkreśla gość TVN24 BiS.