Najnowsze

Najnowsze

PZU Zdrowie stawia na własne placówki. Ambitne plany

Do 2020 r. PZU Zdrowie chce mieć 40 własnych placówek medycznych – poinformował we wtorek w Katowicach prezes spółki Paweł Kacprzyk. W Katowicach otwarto właśnie pierwszą placówkę w tzw. pełnym brandingu PZU Zdrowie. Spółka ma już 30 własnych przychodni, współpracuje też z ok. 1700 innymi podmiotami.

Co z Brexitem? Wyrok Sądu Najwyższego po Nowym Roku

Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii poinformował we wtorek, że najprawdopodobniej na początku przyszłego roku wyda wyrok w sprawie procedury uruchamiającej Brexit. Na rozprawę zarezerwowano cztery dni od 5 do 8 grudnia - podano w komunikacie.

Wyścig do Białego Domu oczami młodych. Kogo wybiorą Amerykanie?

Czy Amerykę czeka rewolucja? Kto wygra wyścig do Białego Domu? W "Debacie młodych" w TVN24 BiS poświęconej wyborom prezydenckim w Stanach Zjednoczonych wzięli udział: Grażyna Meller - samorząd studentów SGH, Łukasz Czech - przewodniczący samorządu studentów SGGW oraz Łukasz Sabat z Forum Młodych Lewiatan.

Nowy CEPiK opóźniony. Duże zmiany w prawach jazdy przełożone

We wtorek rząd przyjął projekt noweli ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw - podało CIR. Projekt zakłada, że system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0) zostanie uruchomiony 4 czerwca 2018 r. Wcześniej zakładano, że będzie to 1 stycznia 2017 r.

Kto wygra wyścig do Białego Domu? Wybory w USA oczami kobiet

Jakie były najważniejsze momenty kampanii wyborczej? Kogo wybiorą Amerykanie? Czy Trump zakwestionuje wynik wyborów, jeżeli okażą się niekorzystne dla niego? To tylko niektóre z pytań, na które próbowały odpowiedzieć uczestniczki Debaty Kobiet w TVN24 BiS: Anna Dziewit-Meller - pisarka, dziennikarka, Dominika Wielowieyska z "Gazety Wyborczej", Małgorzata Niezabitowska - dziennikarka i była rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego.

Prezydentem USA zostanie kobieta? "Hillary Clinton musi starać się bardziej"

- W Stanach Zjednoczonych kobieta, która chce pełnić stanowisko prezydenta musi starać się bardziej niż mężczyzna. Hillary Clinton musi starać się bardziej, a w amerykańskiej polityce gra się mocnymi kartami. Trzeba tam mieć mocne asy w rękawie i pokazywać, że jest się silnym kandydatem - mówiła w TVN24 BiS Kinga Rusin z "Dzień dobry TVN".

Los Angeles, czyli miasto inne niż z filmów

Amerykanie są bardzo otwartym narodem. Wyjątkowo łatwo jest nawiązać kontakt, zacząć rozmowę - mówi Katarzyna Kowalczyk, która razem ze swoją siostrą bliźniaczką przez trzy tygodnie podróżowała po Zachodnim Wybrzeżu USA. Dziewczyny zobaczyły m.in. siedem parków narodowych w czterech amerykańskich stanach, zwiedziły też Los Angeles, Las Vegas i San Francisco. Katarzyna zwraca uwagę, że "Miasto Aniołów" jest miastem kontrastów, czego nie można dostrzec na filmach. - Obok kultowych miejsc takich jak Hollywood czy Beverly Hills, gdzie spotkać można gwiazdy światowego kina, żyje tam mnóstwo bezdomnych - zaznacza gość cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Prezydent USA. Czy to się opłaca? W porównaniu do prezesów zarabia grosze

400 tys. dolarów - tyle w 2015 roku wyniosła pensja prezydenta USA Baracka Obamy. Ale to nie wszystko. Przywódca Stanów Zjednoczonych może liczyć na różne dodatki na wydatki służbowe i 50 tys. dolarów na… rozrywki. - Amerykanie jako pragmatyczne społeczeństwo uważają, że praca prezydenta jest ciężka i musi być on wypoczęty, bo tylko wypoczęty prezydent może podejmować dobre decyzje - tłumaczył w TVN24 BiS prof. Longin Pastusiak, amerykanista. Dyplomata Ryszard Żółtaniecki przypominał, że prezydenci Stanów Zjednoczonych prawie zawsze są bogaci z domu. - To nie są ludzie, którzy przychodzą do polityki, licząc na to, że 400 tys. dolarów będzie kapitałem, z którego będą żyli przez resztę życia - podkreślał.

Bezrobocie znów spadło

Stopa bezrobocia rejestrowanego w październiku wyniosła 8,2 proc. - poinformowało we wtorek Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. To spadek w porównaniu do września.

Znana sieć chce zamknąć wszystkie sklepy w Polsce

Brytyjska sieć handlowa Marks & Spencer ogłosiła we wtorek, że rozpocznie konsultacje z 351 pracownikami ws.zamiaru zamknięcia 11 sklepów w Polsce - poinformowała spółka. Firma zapewnia, że zobowiązuje się w pełni przestrzegać przepisów prawa pracy w Polsce.

Przegląd prasy: Ubezpieczyciele chcą zatrzymać wzrost cen OC

Tego jeszcze nie było. Ubezpieczyciele, którzy w tym roku zafundowali klientom drastyczne podwyżki cen polis komunikacyjnych, chcą... ograniczyć dalszy wzrost cen. Polska Izba Ubezpieczeń wie, co zrobić, żeby polisy OC przestały drożeć. Bez pomocy rządu się nie obejdzie - pisze "Puls Biznesu".

"Biznes dla Ludzi", 7.11

W programie "Biznes dla Ludzi" Robert Stanilewicz i Paweł Blajer dyskutowali o wyborach w Stanach Zjednoczonych, a także o wykorzystaniu dopłat unijnych przez Polskę, kolejnym tematem były planowane zmiany stawek akcyzowych.

Zwrot w sprawie linii Kozienice-Ołtarzew. Gigantyczna inwestycja rozwiązana

Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz konsorcjum ZUE i Dalekovod Polska podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy na budowę linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice–Ołtarzew - podały w poniedziałek wieczorem PSE. Państwowa spółka zapowiada rozpisanie nowego postępowania w tej sprawie. Przebieg budowy linii był wytyczany wielokrotnie i od początku budzi gwałtowne protesty.

"Bilans", 7.11

Jak na dzień przed wyborami prezydenckimi w USA reagują rynki? Kto prowadzi w wyścigu do Białego Domu? Jakie są pomysły na prezydenturę Hillary Clinton i Donalda Trumpa? Ile w przyszłym roku wyniesie podatek akcyzowy? Na te pytania w programie "Bilans" odpowiedał Robert Stanilewicz.