Najnowsze

Najnowsze

David Bowie, Rag 'N' Bone Man, Adele. Statuetki Brit Awards rozdane

Muzyczny przemysł brytyjski, obok amerykańskiego, cały czas jest wiodącym na świecie. Wyznacza pewne trendy, dostarcza artystów - ocenili goście "Otwarcia Dnia". Dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Marcin Kusy wraz z aktorem i muzykiem Maciejem Jachowskim mówi o znaczeniu nagród Brit Awards dla świata muzyki i o tegorocznych zdobywcach statuetek. Wśród nich znalazł się m.in. David Bowie, który zmarł tuż po wydaniu swojej ostatniej płyty w 2016 roku.

Zmień bieg swojej kariery z elitą polskich przedsiębiorców

Ruszyła kolejna edycja programu Mentors4Starters. - Jest to program doradczo-rozwojowy (...) dla każdego między 20. a 35. rokiem życia, kto chciałyby porozmawiać z ekspertem i dzięki temu przyspieszyć bieg swojej kariery - wskazuje Maria Belka, współzałożycielka i prezes Fundacji Mentors4starters. - Mamy elitę polskich menadżerów i przedsiębiorców wśród mentorów, dużą pomoc daje również Polska Rada Biznesu - wtóruje Wojciech Kostrzewa, prezes Zarządu ITI.

Pomysł zmian w 500 plus. Setki rodzin zyskałyby prawo do wsparcia

PSL chce wprowadzenia do programu Rodzina 500 plus zasady "złotówka za złotówkę". Miałaby ona sprawić, że przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia nie będzie automatycznie oznaczało jego utraty - powiedziała na czwartkowej konferencji posłanka ludowców Andżelika Możdżanowska. Dodała, że stanowisko rządu "na dzień dzisiejszy jest negatywne".

Autostopem po Omanie. Połowę kraju zajmuje pustynia

Choć - jak zaznaczył gość "Pokaż nam świat" Adam Wnuk - połowę terenu kraju zajmuje pustynia, to Oman nie rozczarowuje. - Znajdzie się wiele i dla tych, którzy lubią naturę, ponieważ jest i pustynia, i plaże z pięknym morzem, i są góry - opowiadała Joanna Wnuk. Zapewnia, że znajdzie się też także coś dla tych, którzy lubią architekturę, ponieważ w każdym mieście jest fort lub zamek i są piękne meczety. Podróżnicy podpowiadali także, jak sprostać kulturowym wymaganiom Omanu.

Wyższe emerytury i renty. Zmiany już od marca

1000 zł brutto emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renty rodzinnej, 750 zł renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy - to kwoty najniższych świadczeń, które od 1 marca będzie wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

"Śmigłowce będą dostarczone wojsku na czas". Macierewicz odpiera zarzuty opozycji

Opozycja zarzuca, że polskie wojsko nie ma śmigłowców i nie będzie ich w najbliższym czasie miało, szef resortu obrony narodowej Antoni Macierewicz odpowiada. - Te śmigłowce będą dostarczone wojsku na czas, prędzej niż przewidywał to wasz terminarz - mówił w Sejmie. Konkretnych dat nie chce jednak podawać. - Ja terminu w trakcie postępowania powiedzieć nie mogę - dlatego, bo wtedy bym ograniczał polskiej stronie możliwość negocjacyjną - oświadczył minister.

W styczniu bezrobocie delikatnie w górę

Stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 8,6 proc. wobec 8,3 proc. w grudniu - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to, że była najniższa w tym miesiącu od 26 lat. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1 mln 397,1 tys. wobec 1 mln 335,2 tys. osób przed miesiącem.

Dorn: Macierewicz dewastuje bardzo istotny fragment państwa polskiego

- Pan minister Macierewicz i obecny PiS-owski obóz władzy dewastuje bardzo istotny fragment państwa polskiego odpowiedzialny za bezpieczeństwo i jeszcze się tym chwali - tak były minister spraw wewnętrznych Ludwik Dorn, gość „Rozmowy Poranka” w TVN24BiS komentował decyzję MON o wymianie blisko 90 proc. kadry oficerskiej Sztabu Generalnego. - W takich instytucjach nie dokonuje się tak masywnych zmian w tak krótkim czasie, bo się je niszczy i niszczy się też nasze relacje zewnętrzne - dodał.

Religia wkracza do wojska. Chusty częścią kobiecego munduru

Tureckie żołnierki muzułmanki będą miały prawo do noszenia chusty jako części munduru. W państwie, które od utworzenia republiki przez Ataturka było świeckie i gdzie armia tej świeckości pilnowała, jest to kolejna gigantyczna zmiana, która nadeszła wraz z objęciem władzy przez prezydenta Erdogana.

Chcą być eleganccy mimo wojny. Dżentelmeni z Irbilu

Są w Iraku ludzie, którzy nie pozwalają na to, by ponura, wojenna rzeczywistość wpływała tak na ich nastrój, jak i ich strój. To członkowie Klubu Dżentelmena z Irbilu, których nazbierało się już czterdziestu. Chcą, by po okresie wojennej zawieruchy z ich miasta popłynął przekaz o normalności, czego przejawem ma być ich wygląd. Liczą na to, że ich miasto pojawi na modowej mapie świata.

Właściciel Biedronki podnosi wydatki na inwestycje. Będzie jeszcze więcej sklepów

Grupa Jeronimo Martins, właściciel sieci Biedronka, planuje wydać w 2017 roku na inwestycje ok. 400 mln euro. Chce otworzyć w Polsce ponad 100 sklepów Biedronka - podała spółka w komunikacie. Obecnie liczy ponad 2,7 tys. placówek. "Jesteśmy przygotowani na kolejny wymagający rok i przekonani o naszej zdolności do osiągania dalszego wzrostu w 2017 roku" - podało Jeronimo Martins.

Morawiecki ma nowy pomysł na poprawę wpływów z podatku VAT

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział dziennikarzom, że jednym z działań dotyczących uszczelnienia systemu VAT, o którym Polska rozmawia z Komisją Europejską, jest tzw. split payment, czyli podzielona płatność. Mechanizm polega na tym, że płacony VAT nie trafia na rachunek sprzedawcy, ale na specjalnie dedykowane konto.

"Bilans", 22.02

Podwyżki na autostradzie A2, pomoc dla frankowiczów i kolejna edycja programu "Mentors 4 Starters" to główne tematy programu "Bilans", na który zaprasza Agata Zamęcka.

Największy polski producent rowerów przejmuje holenderską markę

Polski producent rowerów Kross podpisał umowę przejęcia aktywów spółki Multicycle B.V. - poinformowała spółka. Multicycle to holenderska firma z wieloletnią tradycją posiadająca w swojej ofercie miejskie rowery oraz wysokiej klasy rowery elektryczne. W listopadzie znalazła się w stanie upadłości i wstrzymała działalność.

Czy studia medyczne powinny być płatne? Debata Młodych TVN24 BiS

Czy studia medyczne w Polsce powinny być płatne? Tematem dyskusji w Debacie Młodych był pomysł przedstawiony przez wicepremiera Jarosława Gowina. Gośćmi TVN24 BiS byli: Joanna Matecka z Porozumienia Rezydentów, studentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie Anna Cylka, przewodniczący Młodej Prawicy na Śląsku Aleksander Wencel i Bogdan Marek z samorządu studentów SGH.

Apple planuje przeprowadzkę. "Najlepszy budynek biurowy na świecie"

Firma Apple ogłosiła w środę, że jej nowy kampus Apple Park będzie gotowy do przyjmowania pracowników w kwietniu. Proces przenoszenia ponad 12 tys. osób zajmie ponad sześć miesięcy. Gigant z Cupertino poinformował również, że audytorium będzie nosiło imię zmarłego w 2011 roku Steve’a Jobsa, współzałożyciela i prezesa Apple, który w najbliższy piątek obchodziłby 62. urodziny.

Wynajmowanie i przenoszenie pracowników pod lupą. ZUS zyska nowy sposób kontroli

W najbliższych dniach w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) ma zostać ułatwione szybsze reagowanie na patologiczne przypadki "outsourcingu" pracowniczego i prowadzenie dokumentacji ZUS. Jak zapowiada wiceminister Marcin Zieleniecki, do deklaracji o wyrejestrowaniu i zarejestrowaniu na nowo pracowników w ZUS stosowany będzie nowy kod, który pozwoli na łatwiejszą kontrolę takich przypadków.

"Biznes dla Ludzi", 22.02

Losy Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii po Brexicie, raport, z którego wynika, że Polacy coraz chętniej robią zakupy w internecie i plany dotyczące zmiany przepisów o wycince drzew - m.in. te tematy Agata Zamęcka poruszyła w programie "Biznes dla Ludzi".

Wiśniowe ferrari prezydenta na sprzedaż. "Docenia w życiu subtelne rzeczy"

Wiśniowe Ferrari F430 F1 Coupe, które należało do Donalda Trumpa, trafi na sprzedaż. Auctions America poinformowało, że aukcja odbędzie się 1 kwietnia br. "W momencie jego wydania, był to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie samochodów na rynku" - czytamy w opisie pojazdu przygotowanym przez dom aukcyjny. Samochód został kupiony przez Trumpa w 2007 roku, prezydent sprzedał go po czterech latach. Na liczniku auto ma przejechanych około 9 tys. km, a maksymalna prędkość, z jaką może pojechać, to 300 km/h. Organizatorzy aukcji liczą, że Ferrari uda się sprzedać za 250-350 tys. dolarów.