Najnowsze

Najnowsze

Rewolucja na rynku autogazu. Na branżę padł strach, kierowcy płacą więcej

Na branżę LPG padł blady strach, wszystko przez nowelizację prawa uszczelniającego rynek paliw. Ceny autogazu od początku wakacji wzrosły już o 20 groszy na litrze, a tylko w ostatnim tygodniu o 6 groszy. - I jest niemal pewne, że w kolejnym tygodniu także odnotujemy zwyżki cen - mówi w TVN24 BiS Urszula Cieślak, analityk BM Reflex.

O Brexicie bez Polski. Ważne spotkanie w Europie

Przywódcy Włoch, Francji i Niemiec spotkają się w przyszłym tygodniu, by rozmawiać o przyszłości Unii Europejskiej po decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu ze wspólnoty. W czwartek serię spotkań z liderami unijnymi zaczyna szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

W rytmach syntezatora. Oto najlepiej opłacani DJ-e świata

Dźwięki syntezatorów, wysoki wokal i psychodeliczne pokazy świateł - na elektronicznej muzyce tanecznej można bardzo dobrze zarobić. Ale David Guetta, który skomponował hymn Euro 2016, zajmuje dopiero trzecie miejsce na liście najlepszych DJ-ów. Zestawienie najlepiej zarabiających przygotowała magazyn "Forbes". Te gwiazdy znają też z imprez Polacy.

Polska stawia na węgiel. Inwestorzy tracą pół miliarda złotych na wiatrakach

Ustawa odległościowa, która ogranicza sąsiedztwo wiatraków od zabudowań, zatrzyma rozwój farm wiatrowych. Bloomberg ocenia, że stawką jest 500 mln zł, które inwestorzy wydali na projekty. Zwraca uwagę, że Polska jest największym producentem węgla kamiennego w Unii i zdecydowanym obrońcą wykorzystywania paliw kopalnych.

Funt kosztuje już mniej niż euro. W kantorach na lotnisku

Lotniskowe kantory w Wielkiej Brytanii oferują coraz niższe stawki za skup brytyjskiej waluty - i funt kosztuje w nich już poniżej euro. Firma MoneyCorp za jednego funta szterlinga na lotnisku Stansted oferuje 0,9915 euro, natomiast ICE na lotnisku w Luton chce 0,990 euro - podaje The Independent. Zdesperowani turyści płacą.

Program 500 plus dzieli niepełnosprawnych

Gdy dziecko ukończyło 16 lat, pieniądze 500 plus są wypłacane zależnie od tego, jaki stopień niepełnosprawności u dziecka orzeczono - krytykuje Rzecznik Praw Dziecka. Ministerstwo rodziny pracy i polityki społecznej odpiera zarzuty: "Stwierdzenie, iż program Rodzina 500 plus jest dyskryminacyjny wobec dzieci niepełnosprawnych jest niedopuszczalne i nieuzasadnione".

Największy statek latający świata odbył swój pierwszy lot

The Airlander 10, znany tez jako największy statek latający, wczoraj odbył swój pierwszy lot. Wehikuł miał wzbić się w przestworza już w minioną niedzielę, jednak drobne problemy techniczne pokrzyżowały te plany. Prawie 100-metrowa konstrukcja latająca to połączenie samolotu, helikoptera i sterowca.

Polacy nie chcą się zadłużać. Rynek kredytów stanął

Polacy zadłużają się obecnie najmniej chętnie od 7 lat - wnika z danych NBP. Tymczasem deweloperzy wciąż ustanawiają kolejne rekordy sprzedaży mieszkań. Mieszkania kupowane są za gotówkę jako rodzaj bezpiecznej inwestycji. Nie będzie jednak trwać wiecznie - oceniają eksperci.

Rusza konkurencja dla LOT-u. Krajowe loty od 19 złotych

Od października LOT będzie musiał zmierzyć się z konkurencją na stołecznym Lotnisku Chopina. Za kilka tygodni swoje loty do Gdańska i Wrocławia ze stolicy uruchomi Ryanair. Informację, że warszawskie lotnisko dogadało się z irlandzkim przewoźnikiem, w rozmowie z tvn24bis.pl potwierdziły władze portu lotniczego.

Ostatni dzwonek na wyprawkę szkolną. Markety walczą o pieniądze z 500 plus

Sieci handlowe starają się przyciągać rodziców uczniów, kompletujących szkolne wyprawki, walcząc o pieniądze z programu 500 plus. Jako pierwsze swoją ofertę skierowały dyskonty, gdzie zaczyna brakować już towaru. Tymczasem różnice cenowe w hipermarketach są duże, a niektóre produkty są droższe nawet o 100 proc., niż przed rokiem.

Samochody bez kierowcy wjeżdżają na drogi. Ale technika nadal zawodzi

- Pojazdy dla firm, które kursują z małą prędkością po wyznaczonych trasach są już testowane i w Europie, i w Japonii, i w Stanach Zjednoczonych. Samochody autonomiczne mercedesa, volvo czy półautonomiczne tesli są już z nami - podkreślił na antenie TVN24 BiS Kacper Jeneralski z TVN Turbo. Mają przede wszystkim obniżyć koszty firm zajmujących się transportem. Jednak, jak przyznał profesor z AGH Ryszard Tadeusiak: - Technika jest dobrym sługą, ale bardzo złym panem.

Sprzedaż Carlsberga w Polsce rozczarowała

Wyniki finansowe Carlsberga zaskoczyły analityków. Są one niższe, niż się spodziewano, a kolejne miesiące nie wróżą poprawy. Firma poinformowała, że "wstrzymano niektóre nieopłacalne ekonomicznie umowy z pojedynczymi klientami w Finlandii i w Polsce".

Zapasy ropy skurczyły się, ale jej ceny spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko zniżkują, ale zapasy surowca w USA mocno spadły - podają maklerzy. - Spadek amerykańskich zapasów ropy i benzyny to dla rynków powinna być wyraźnie pozytywna informacja - ocenia Angus Nicholson, analityk rynku w IG Ltd. w Melbourne.

Twitter kontra islam. Fala nienawiści wśród internautów

Niemal 7 tysięcy islamofobicznych tweetów w języku angielskim zostało przesłanych każdego dnia lipca. Rekordowy wynik zanotowano po zamachu w Nicei, do którego przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Antyislamskie hasztagi były stosowane przez użytkowników Twittera z wielu krajów Europy.

Frank od miesięcy pręży muskuły. Zaskakujące powody

Frank szwajcarski od kilkunastu miesięcy utrzymuje się na wysokich poziomach. Ale jak się okazuje winni nie są temu zagraniczni inwestorzy, którzy chętnie sięgają po tę walutę, ale sami Szwajcarzy. Takie zaskakujące wnioski przedstawia Maxime Botteron, ekonomista Credit Suisse.

"Nie" dla pokemonów. Burmistrz chce zakazać używania aplikacji

Burmistrz francuskiego Bressolles chce zakazać używania aplikacji Pokemon Go. W tym celu wysłał do producenta gry pismo z prośbą o nieumieszczanie popularnych stworków na ulicach miasteczka. - Ta gra może być niebezpieczna dla młodych ludzi (...) wchodzą na posiadłości innych. Pokemony są wszędzie, w ogródkach ludzi, czy na basenach. Młodzi ludzie jeżdżą za nimi dzień i noc. Widziałem jedną osobę, która używała telefonu i wjechała przez to w drzewo - mówi jeden z mieszkańców Bressolles.

Brexit nie odstraszył. Pracownicy z Europy Wschodniej poszli na rekord

Tak wielu pracowników z ośmiu krajów Europy Wschodniej na Wyspach jeszcze nie było. Jak wynika z najnowszych danych brytyjskiego urzędu statystycznego (ONS) ich liczba po raz pierwszy w historii przekroczyła milion. Przyczynili się do tego w głównej mierze Bułgarzy i Rumunii, których zatrudnionych jest obecnie o ok. 87 tys. więcej niż przed rokiem - podaje BBC.

Bankierzy niezdecydowani, dolar w dół

Środowa sesja na Wall Street zakończyła się niedużymi zmianami głównych indeksów. Wydarzeniem dnia była publikacja „minutek” Fed z lipcowego posiedzenia, z których wynika, że wśród amerykańskich bankierów centralnych wciąż brak zgody, czy podnosić stopy procentowe w USA w najbliższym czasie.

Brytyjczycy wybudują największą na świecie farmę na morzu

Gigantyczna farma wiatrowa wyrośnie u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Ma składać się z ponad 300 turbin o wysokości co najmniej 190 metrów - więcej niż słynny budynek "Gherkin" w londyńskim City. I dostarczy tyle energii, ile planowana elektrownia atomowa Hinkley C.