Najnowsze

Najnowsze

Spore podwyżki cen paliw. Sprawdź, ile zapłacisz

Po czterech tygodniach obniżek cen na stacjach, mamy wyraźny wzrost cen detalicznych - informuje BM Reflex. Ceny benzyny rosły średnio od 8 do 10 groszy na litrze, olej napędowy zdrożał o 10 groszy na litrze.

Dla kogo handel w niedziele? Rozmowy się toczą, rząd policzy skutki

Zakaz handlu w niedziele dla większości placówek handlowych dotknie głównie sklepy wielkopowierzchniowe - takie założenia zawarto w projekcie ograniczającym handel w niedziele. Kto dostanie zielone światło na handel w ten dzień? Opowiadał o tym dziennikarz TVN24 BiS Łukasz Kijek, a później o szczegóły zakazu handlu w niedzielę pytał gościa w studio . - Zależy nam, żeby reguły handlowania były przejrzyste i czyste - zaznaczył na antenie TVN24 BiS Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Armagedon w ZUS. Wszyscy dyrektorzy zwolnieni

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwolnił w piątek dyrektorów swoich oddziałów. Opuszczą oni swoje stanowiska z dniem 30 listopada. Rozpisano konkurs na te stanowiska. Dotychczasowi dyrektorzy mogą w nim startować.

"Krok po kroku zmierzamy do socjalizmu". Rząd szykuje reformę podatkową

Najpierw rząd zniechęca do aktywności gospodarczej za pomocą programu 500 plus, a teraz zniechęci osoby lepiej zarabiające do aktywności na rynku pracy za pomocą jednolitego podatku - mówił w TVN24 BiS dr Przemysław Kwiecień z DM XTB. Prof. Andrzej Bień z SGH oceniał, że celem nowej reformy podatkowej jest to, aby "osoby, które więcej zarabiają, są aktywniejsze zawodowo, mają więcej niż jedną posadę i krócej śpią, po prostu więcej płaciły"

Po Chinach czas na Europę. Gigant zapowiada nowe otwarcie

Volkswagen zapowiada wprowadzenie na rynek nowego czterodrzwiowego modelu. Ma on być droższy niż średniej wielkości passat, ale tańszy od luksusowego sedana phaeton wycofanego ze sprzedaży w poprzednim roku - donosi Bloomberg. Wcześniej nowy model pojawił się w Chinach. VW wprowadzając na rynek nowe modele chce odzyskać dobry wizerunek po tzw. aferze spalinowej.

Wzrost przychodów na rynku mobilnym utrzyma się do 2020 roku

Pomimo obiegowej opinii, że rynek mobilny wszedł już w dojrzałą fazę i trudno spodziewać się wielkich wzrostów, nadal dostrzegamy w tym obszarze szansę na zwiększenie zysków - zwłaszcza w segmencie oprogramowania mobilnego i rozwiązań cyberbezpieczeństwa - przekonują eksperci IDC.

Fiasko rozmów o Caracalach. Oto trzy możliwe scenariusze

Kolejne przetargi na śmigłowce do różnych zadań, niewielki zakup z wolnej ręki, przedłużenie resursów posiadanych maszyn - to możliwe scenariusze, jakie przewidują komentatorzy po fiasku rozmów offsetowych ws. śmigłowców Caracal.

Apple szuka miejsca na wyświetlaczu. "Coś jest na rzeczy"

Apple zrezygnował w nowej odsłonie swoich smartfnów z gniazdka słuchawkowego. Czy taki sam los czeka przycisk home? Firma z Cupertino nie potwierdza, ale właśnie opatentowała nowy czujnik odczytujący układ linii papilarnych, co może oznaczać, że coś jest na rzeczy.

Ropa tanieje. Dwa czynniki, które mają na to wpływ

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają po zwyżce w czwartek o ponad 1 proc. W USA zmniejszyły się zapasy ropy, już 5. tydzień z rzędu, a w ubiegłym tygodniu OPEC zdecydował o obniżeniu dostaw surowca - te dwa czynniki mogą mieć znaczenie dla dalszych notowań ropy - informują maklerzy.

Groźby, próby porwań, ataki. Ameryka boi się klaunów

Brzmi to jak dowcip, ale ludziom, którzy zetknęli się z tą sprawą do śmiechu nie było. W Stanach Zjednoczonych odnotowano kilkadziesiąt incydentów z udziałem ludzi w strojach klaunów. Zastraszone dzieci, groźby pod adresem szkół, ataki fizyczne - to wszystko seria wciąż tajemniczych zdarzeń, które coraz bardziej niepokoją Amerykanów. Materiał programu "24 Godziny".

Chroń swoje dane przed hakerami. "Ich wartość rośnie"

Z jednej strony ataki hakerów, z drugiej informacje o inwigilacyjnych zapędach różnych państw. Użytkownicy internetu mogą czuć się coraz mniej bezpieczni. - To dlatego że wartość naszych danych, które pojawiają się w sieci rośnie. Nic dziwnego, że przybywa tych, którzy chcą po nie sięgnąć - mówił w TVN24 BIS mec. Piotr Bodył-Szymala z Wyższej Szkoły Bankowej, ekspert w zakresie ochrony danych osobowych. Jak zaznaczył w tej chwili nie jesteśmy w stanie obronić się przed tymi, którzy próbują okraść nas z danych. - Musimy uczyć się prywatności w internecie, bo w cyberświecie nie mamy odruchu "zamykania drzwi" - tłumaczył.

Asad: Zachód może manipulować filmami z Syrii

Niezwykle zuchwałe słowa prezydenta Syrii - kraju, w którym od pięciu lat trwa wojna domowa. W rozmowie z duńską telewizją Baszar el-Asad wypomina Zachodowi, że nagłaśnia on cierpienia syryjskich dzieci, a zdjęcia ich tragedii sprowadza do antysyryjskiej propagandy. Materiał programu "24 Godziny".

Przegląd prasy. Maszynistę zatrudnię. Dwa tys. wakatów

Ponad połowa maszynistów kolejowych w Polsce zbliża się do wieku emerytalnego. Przewoźnicy zgłaszają, że brak im około 2 tys. osób do kierowania pociągami. Bywa więc, że maszynistami muszą się dzielić - pisze "Gazeta Wyborcza".

25-lecie GPW. Prezydent Duda: to symbol polskiego sukcesu przemian

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest symbolem polskiego sukcesu przemian - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda na uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. Warszawska giełda jest sercem polskiej gospodarki - podkreślała prezes GPW Małgorzata Zaleska.

Wyspa na sprzedaż. Tak wygląda ekskluzywna samotnia

Na Wyspie Cedar w stanie Vermont można liczyć na stuprocentową prywatność. Teraz tą ekskluzywną samotnię będzie można kupić. Warunek jest jednak jeden, minimum milion dolarów w portfelu. Od takiej kwoty zacznie się bowiem przyszłotygodniowa licytacja wyspy. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Wędliny, pieczywo, warzywa. Tony jedzenia lądują w koszu

Niemal co trzeci Polak przyznaje się, że zdarza mu się wyrzucać jedzenie, głównie z powodu przegapienia daty przydatności do spożycia lub zbyt dużych zakupów - wynika z najnowszego raportu "Nie marnuj jedzenia 2016" opracowanego przez Federację Polskich Banków Żywności.

Polacy w walce o lepszy klimat. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek ustawę upoważniającą głowę państwa do ratyfikacji porozumienia klimatycznego ONZ. Umowa klimatyczna zobowiązuje państwa m.in. do ograniczania emisji CO2, walki ze zmianami klimatycznymi i globalnym ociepleniem.

Mieszkańcy wyspy nominowani do Nagrody Nobla. Za pomoc uchodźcom

Mieszkańcy greckiej wyspy Lesbos nominowani do pokojowej Nagrody Nobla. W niezwykłym czasie pokazali współczucie i nieśli pomoc uchodźcom. - Jeśli wygramy, to będzie to nagroda dla mnie i innych mieszkańców wyspy (...) przynajmniej odejdę z tego świata z czystym sumieniem - mówi Emilia Kamvisi, mieszkanka wyspy. W 2015 roku na Lesbos przybyło ponad 500 tys. uchodźców. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Everest w dwa miesiące. Jak zdobyć dach świata?

- Do zdobycia Mount Everest trzeba się przygotować fizycznie oraz psychicznie - podkreśla wspinacz Adam Ruciński. Jak dodaje, "wchodzimy powyżej 8 tys. m, a więc do strefy śmierci i poruszamy się non stop w warunkach nienaturalnych dla zwykłego człowieka". Gość cyklu "Pokaż nam świat" wskazuje, że wyprawa na najwyższy szczyt świata zajmuje dwa miesiące licząc także okres potrzebny na zaaklimatyzowanie się.

"Bilans", 06.10

Konsekwencje wprowadzenia jednolitego podatku oraz pomoc dla frankowiczów - to główne tematy "Bilansu", na który zapraszają Robert Stanilewicz i Paweł Blajer. W programie nie zabrakło również najnowszych informacji z rynku pracy.