Najnowsze

Najnowsze

Zbliżeniowo także z bankomatów. Tak można już wypłacać pieniądze

Polacy pokochali płatności zbliżeniowe. Jak podaje NBP na rynku znajduje się już prawie 28 mln kart z taką funkcją. Stąd Euronet Polska od 20 grudnia udostępnił klientom 12 banków możliwość wypłaty pieniędzy przez zbliżenie karty w ponad 5 tys. swoich bankomatach. Podobną funkcję zapowiada operator bankomatów Planet Cash.

Obniżą opłaty likwidacyjne. Przełomowe porozumienie dotyczące polisolokat

Ubezpieczyciele obniżą opłaty likwidacyjne związane z polisami z elementem inwestycyjnym - wynika z porozumienia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z 17 towarzystwami ubezpieczeniowymi. Klient będzie miał prawo do zwrotu różnicy między opłatą likwidacyjną pobraną na starych zasadach a tą, która zostałaby pobrana na nowych.

Ryż na Facebooku i na uniwersytetach. Klęska urodzaju w Tajlandii

Prywatny uniwersytet w Tajlandii zaczął przyjmować nietypowy środek płatniczy jako opłatę za czesne - podaje "Bloomberg". Za studia na Uniwersytecie Rangsit w Bangkoku płacić można od teraz ryżem. Inicjatywa uniwersytetu jest częścią większych wysiłków na rzeczy pomocy 16 mln Tajów, którzy żyją z uprawy ryżu, w tym roku rekordowo taniego.

Polska gospodarka w kryzysie. Tak sądzi prawie połowa rodaków

49 proc. Polaków uważa, że gospodarka kraju jest w kryzysie - wynika z badania TNS Polska. Przy czym - podaje TNS - 40 proc. ankietowanych jest zdania, że jest to lekki kryzys, a według 9 proc. gospodarka naszego kraju znajduje się w stanie głębokiego kryzysu. Przeciwnego zdania jest 40 proc. badanych.

Polskie baśnie jak "Gra o tron". "Jest rodzaj koniunktury na słowiańskość"

- Mam poczucie, że jest pewien rodzaj koniunktury na słowiańskość - mówił w "Poranku" w TVN24 BiS Tomasz Bagiński, reżyser, którego krótkometrażowe adaptacje polskich baśni już teraz spodobały się Polakom i mają szansę podbić także światowy rynek. - Nie jest wielką tajemnicą, że od wielu lat próbujemy wychodzić na świat z polską myślą filmową i artystyczną, co jest oczywiście trudne, bo ten rynek filmowy jest bardo mocno obstawiony od wielu lat przez różne siły - dodał. Czy polskie legendy mają szansę powtórzyć sukces "Gry o Tron"?

Zakłócenia sygnału TVP. Urzędnicy mają oglądać telewizję przez całą dobę

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nakazało urzędnikom w starostwach w kraju, aby przez całą dobę oglądali kanał TVP Info. Ma to związek z zakłóceniami sygnału kanałów Telewizji Publicznej na multipleksie MUX 3, którego operatorem jest firma EmiTel. Urzędnicy mają śledzić, czy, gdzie i kiedy ewentualne zakłócenia się pojawiają.

Ukraina ma budżet. Jest "zorientowany na ludzi"

Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła w środę nad ranem w drugim, ostatecznym czytaniu budżet państwa na przyszły rok. Premier Wołodymyr Hrojsman nazwał dokument budżetem „zorientowanym na ludzi”.

Jednolitego podatku nie będzie. "Chcemy przeciąć wszelkie spekulacje"

Nie będzie rewolucji w podatkach. Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów poinformował dziś o zakończeniu prac związanych z tzw. jednolitym podatkiem. – Po rzeczowych konsultacjach i wszechstronnych analizach „za” i „przeciw”, zdecydowaliśmy, że nie wprowadzimy tego rozwiązania do polskiego systemu podatkowego – oświadczył wicepremier Mateusz Morawiecki, przewodniczący KERM.

Łaskawy jak Obama. 200 osób uwolnionych jednego dnia

Ustępujący prezydent Barack Obama chce, żeby pamiętano go jako prezydenta bardzo dobrego – tak po ludzku. Oto najnowszy przykład: rekordowo wielka liczba ułaskawień, podpisanych jednego tylko dnia, we wtorek, 20 grudnia. Dzięki jego podpisowi, ponad 200 osób wyjdzie na wolność lub krócej będzie za kratami. Mówił o tym w programie "24 godziny" Michał Sznajder.

Masz samochód na benzynę? Będą ostrzejsze przepisy

Przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie ostrzejszych wymogów dotyczących emisji spalin w samochodach benzynowych, które mają również obejmować ultradrobne cząsteczki stałe.

Zakup broni palnej będzie trudniejszy. Ważny krok Brukseli

Parlament Europejski i Rada UE zawarły tymczasowe porozumienie w sprawie proponowanego przez Komisję Europejską zaostrzenia unijnych przepisów dotyczących dostępu do broni palnej. Nowe regulacje będą m.in. utrudniały zakup broni, zwłaszcza przez internet.

Premier dopuszcza okres dostosowawczy przed Brexitem

Brytyjska premier Theresa May zapewniła we wtorek, że chce zakończyć negocjacje w sprawie Brexitu w ciągu dwóch lat, tak jak przewiduje to traktat UE. Nie wykluczyła, że może być potrzebne porozumienie regulujące okres przejściowy w związku z wyjściem z UE.

"Bilans", 20.12

W programie specjalnym Robert Stanilewicz i Paweł Blajer mówili o tragedii w Berlinie, w której zginęło co najmniej 12 osób. O tym, jak wygląda kwestia bezpieczeństwa w Stanach Zjednoczonych opowiadała Jolanta Pieńkowska.

Świat w obliczu terroryzmu. Debata młodych o bezpieczeństwie

Czy ataku w Berlinie można było uniknąć? Co może zrobić Europa, aby poprawić nasze bezpieczeństwo? To tylko niektóre pytania, z którymi mierzyli się uczestnicy "Debaty młodych" w TVN24 BiS: Patryk Wyczółkowski z Forum Młodych PiS, Michał Jurek z Młodych Demokratów oraz Grzegorz Gruchalski ze Stowarzyszenia Inicjatywa Polska.

Awaria dużej sieci komórkowej. "Mamy winowajcę"

Użytkownicy sieci komórkowej T-Mobile z całej Polski zmagali się z problemami z jej działaniem. Jak informuje firma na jednym z portali społecznościowych, awaria jest już naprawiona. Wciąż jednak pojawiają się sygnały o przestoju w dostawach usług.

Gigantyczny zakup MON i budżet wyczerpany. "Polska będzie się zdecydowanie broniła"

Inspektorat Uzbrojenia MON i należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka MESKO podpisały we wtorek wart 932,2 mln zł kontrakt. Dotyczy dostawy 1,3 tys. przeciwlotniczych pocisków rakietowych bliskiego zasięgu Piorun oraz 420 mechanizmów startowych do nich. Kontrakt kończy realizację tegorocznego budżetu i oznacza, że wszystkie pieniądze przewidziane w tym roku na modernizację techniczną wojska zostały wydane.

Drożdżówki na cześć ministra. "Radziwiłłówki dotrą niebawem do szkolnych sklepików"

Istnieje szansa, że w 2017 roku dzieci, poprzez sklepiki szkolne, będą mogły jeść pożywne i zdrowe drożdżówki o ograniczonej zawartości cukru - informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Pomysł akceptuje i popiera minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, stąd też nazwa słodkiej bułki nawiązuje do jego nazwiska. "Pierwsze dostawy drożdżówki Radziwiłłówka dotrą niebawem do szkolnych sklepików" - czytamy w komunikacie.

Apelują o pieniądze na 500 plus. "Wystarczy nam tylko na dwa miesiące"

Zarząd województwa śląskiego zaapelował do polityków PiS o zapewnienie środków na obsługę części programu 500 plus. Jak podkreślono, obecnie pieniędzy wystarczy najwyżej do połowy lutego. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma uruchomić rezerwę na wypłaty na początku przyszłego roku.

Rząd szykuje bat na oszustów. Przyjęte nowe przepisy

Zabieranie majątków pochodzących z przestępstwa oraz walka z przestępczością zorganizowaną - to główne cele projektu ustawy o zmianie ustawy Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, które we wtorek przyjęła Rada Ministrów. Do wdrożenia tych przepisów zobowiązuje Polskę prawo unijne.