Chciał wygonić pszczołę z samochodu, uderzył w drzewo

Autor:
tam
Źródło:
tvn24.pl
Złotoryja (Dolny Śląsk)
Złotoryja (Dolny Śląsk)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthDo zdarzenia doszło w Złotoryi

81-latek - na trasie Złotoryja-Jelenia Góra (woj. dolnośląskie) - uderzył w drzewo. Jak informuje policja, do zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do samochodu. Kierowca próbował wygonić owada i stracił panowanie nad autem.

Do zdarzenia doszło na trasie Złotoryja-Jelenia Góra. - Z otrzymanych informacji wynikało, że samochód osobowy czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcą auta był 81-latek z Jeleniej Góry. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jadąc od strony Złotoryi, na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze i czołowo uderzył w drzewo. Następnie odbił się od niego, wjechał na drugi pas i zatrzymał się na poboczu - relacjonuje asp. Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji. Kierowca podróżował sam.

Czytaj też: Omijał sarnę, zjechał do rowu. "Zatrzymał się na drzewie, stawiając auto w pionie" 

Policja: do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła

81-latek nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. - Do tego zdarzenia przyczyniła się pszczoła, która wleciała do wnętrza auta. Kierowca w trakcie jazdy próbował ją przepłoszyć. Niestety, gdy jego uwaga była skupiona na owadzie, stracił panowanie nad tym, co dzieje się na drodze - opisuje Pieprzycka.

Policja podkreśla: - Pamiętajmy, aby stale obserwować drogę i jej otoczenie. Jeśli chcemy, tak jak 81-latek, przepłoszyć owada zalecamy wcześniejsze zatrzymanie pojazdu na poboczu.

Chciał wypędzić pszczołę z samochodu, uderzył w drzewoKPP Złotoryja
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Złotoryja

Pozostałe wiadomości