150 kilogramów haszyszu, dwóch zatrzymanych

TVN24 | Wrocław

Autor:
tam
Źródło:
CBŚP
CBŚP przejęło niemal 150 kg haszyszu o wartości ośmiu milionów złotychCBŚP
wideo 2/7
CBŚPCBŚP przejęło niemal 150 kg haszyszu o wartości ośmiu milionów złotych

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o posiadanie znacznych ilości narkotyków. 23- i 27-latek zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, gdy próbowali odjechać z torbami wypełnionymi niemal 150 kilogramami haszyszu. Zdaniem śledczych narkotyki są warte ponad osiem milionów złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Wrocławia znaleźli narkotyki na terenie powiatu nyskiego na Opolszczyźnie. Tam też zatrzymali 23- i 27-latka. - W momencie wejścia policjantów do obiektu mężczyźni chcieli odjechać pojazdem, w którym znajdowało się siedem toreb wypełnionych niemal 150 kilogramami haszyszu - relacjonuje Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP. I dodaje: - Towar został zabezpieczony i przekazany do analizy laboratoryjnej. OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

CBŚP przejęło niemal 150 kilogramów haszyszu o wartości ośmiu milionów złotychCBŚP

Narkotyki za ponad osiem milionów złotych miały trafić nie tylko do Polski

Zdaniem śledczych haszysz mógłby posłużyć do przygotowania nawet 150 tysięcy działek dilerskich. Ich wartość oszacowano na ponad osiem milionów złotych. - Wszystko wskazuje na to, że narkotyki miały trafić do obrotu na terenie Polski, ale część mogła być również przeznaczona na rynek Europy Zachodniej - przekazuje Jurkiewicz. Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi im za to do 10 lat więzienia. 23- i 27-latek zostali, decyzją sądu, tymczasowo aresztowani.

Jeden z mężczyzn zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚPCBŚP
Śledztwo w sprawie prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej we WrocławiuGoogle Maps

Autor:tam

Źródło: CBŚP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP