Wrocław

Chciał uciec, metalowym prętem zaatakował policjanta. Ten strzelił do napastnika

Wrocław

Policjanci zabezpieczyli miejsce, w którym produkowano narkotyki (materiał z 25.11)
Policjanci zabezpieczyli miejsce, w którym produkowano narkotyki (materiał z 25.11)TVN24 Wrocław
wideo 2/2

Trzy osoby trafiły do aresztu po tym, jak policjanci weszli do fabryki ecstasy w Legnicy (woj. dolnośląskie). Jeden z mężczyzn nie zamierzał się poddać. Zaatakował funkcjonariusza. Ten w odpowiedzi strzelił. Ranił napastnika.

W piątkowy wieczór funkcjonariusze policji weszli do jednego z budynków w Legnicy. Po chwili okoliczni mieszkańcy usłyszeli strzały. - Podczas zatrzymania mężczyzna zaatakował jednego z funkcjonariuszy policji. Wówczas użyto broni. W działaniach ucierpiał zatrzymywany mężczyzna oraz funkcjonariusz. Obaj zostali ranni i zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonowała wówczas Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji. Więcej o sprawie policja mówić nie chciała.

Chciał uciec, więc zaatakował metalowym prętem

Teraz szczegóły zdarzenia zdradza prokuratura. Okazuje się, że w kręgu zainteresowań śledczych były trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku - w miejscu, w którym produkowano tabletki ecstasy.

- Jeden ze sprawców, Tomasz J., usiłował uciec. Zaatakował policjanta metalowym prętem. Funkcjonariusz oddał w jego kierunku strzał ze służbowej broni palnej. Napastnika ranił w udo - informuje Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Obrażenia J. nie były na tyle poważne, by nie mógł być przesłuchany przez śledczych.

Areszt dla trójki podejrzanych

Mężczyźnie przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa narkotykowe i zarzut dokonania czynnej napaści, przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu, na policjanta. Jego znajomym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się wytwarzaniem znacznej ilości substancji psychotropowych i ich dystrybucją.

Prokuratorzy wnioskowali do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd do wniosków się przychylił.

W budynku przy ul. Kominika zabezpieczono kilkaset gotowych tabletek ecstasy, urządzenie do ich produkcji, ponad trzy kilogramy substancji psychotropowej i półprodukty, z których wytwarzane były narkotyki.

Do zdarzenia doszło w Legnicy:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: tvregionalna.pl

Pozostałe wiadomości