TVN24 | Wrocław

Tir uderzył w bariery, jazdy nie ułatwia śnieg. "Korek na autostradzie miał kilka kilometrów"

TVN24 | Wrocław

Aktualizacja:
Autor:
tam\kwoj
Źródło:
tvn24.pl
Dolny Śląsk. Trudne warunki dla kierowcówTVN24
wideo 2/4
TVN24Dolny Śląsk. Trudne warunki dla kierowców

Utrudnienia dla kierowców na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Zator w kierunku Wrocławia miał kilka kilometrów. Drogę blokowała tam ciężarówka, która uderzyła w bariery. A jak informuje policja, od rana na A4 doszło do kilku zdarzeń drogowych. Jazdy nie ułatwia kierowcom śnieg, który w nocy zasypał Dolny Śląsk.

Białe i śliskie jezdnie po nocnych opadach śniegu powodują utrudnienia dla kierowców. Otrzymaliśmy nagranie z dolnośląskiego odcinka autostrady A4, które pokazuje zator pomiędzy węzłami Legnica Północ a Lubiatów-Łukaszów. Jak relacjonowała autorka nagrania, korek - w którym stali zarówno kierowcy ciężarówek, jak i samochodów osobowych - miał kilka kilometrów. Zajęte pasy ruchu uniemożliwiały przejazd drogowcom, którzy mogliby odśnieżyć jezdnię.

"Kilka zdarzeń na autostradzie"

W sobotni poranek Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informował, że na 96. kilometrze jezdni w kierunku Wrocławia tir uderzył w bariery i zablokował dwa pasy ruchu. Informacje potwierdził dyżurny legnickiej policji. I przyznał, że organizowane były objazdy, które miały rozładować ruch na drodze. Jak mówił policjant, utrudnienia występowały także w kierunku do granicy z Niemcami, bo tam jedna z ciężarówek nie mogła podjechać pod górę. O to, co działo się na dolnośląskim odcinku autostrady A4 pytaliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Od samego rana odnotowaliśmy kilka zdarzeń na autostradzie. Utrudnienia w ruchu spowodowane były głównie oblodzeniem jezdni i zalegającym na niej śniegiem – przekazała Aleksandra Pieprzycka z biura prasowego dolnośląskiej policji. I przypomniała: - W takich warunkach kierowcy powinni jechać pomału i być przygotowani na zatrzymanie pojazdu w każdej chwili. OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ostrzeżenia dla 11 województw

Z podobnymi problemami mogą borykać się kierowcy w całej Polsce. Na drogach jest ślisko, a jazdę mogą utrudniać opady śniegu i mgły. Jak informuje TVN Meteo, na dużym obszarze kraju obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Przewidywane są intensywne opady śniegu, a marznący deszcz lub mżawka będą powodować gołoledź. W 11 województwach obowiązują ostrzeżenia IMGW.

Autor:tam\kwoj

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Agrafka z Kwiatkiem

Pozostałe wiadomości