Urzędnicy z Woli twierdzą, że większość uwag w sprawie przebiegu linii autobusowych po otwarciu metra nie została uwzględniona przez Zarząd Transportu Miejskiego.
Zakończyły się konsultacje społeczne w związku z planowanymi zmianami w komunikacji autobusowej po otwarciu trzech nowych stacji metra na Woli. Zmian zaproponowanych przez ZTM jest sporo. Nie jest z nich zadowolony burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski. Jego zdaniem najbardziej kontrowersyjne były propozycje dotyczące skrócenia linii 102, 105, 171 oraz 520. Dzielnica interweniowała również w sprawie trasy linii 184.
Teraz okazało się, że ZTM uwzględnił jedynie uwagi dotyczące linii 171, która nadal dojeżdżać będzie do Torwaru. - Autobusy linii 105 dojadą tylko do ronda Daszyńskiego. Na Woli zabraknie linii 102 i 520. Myślę, że kompromisowym rozwiązaniem byłoby wydłużenie trasy autobusu linii 520 chociaż do pętli na Młynowie - stwierdził Strzałkowski.
Problematyczne przesiadki
Zaznaczył też, że projektując rozkłady, należy pamiętać o osobach starszych i z niepełnosprawnościami. - Mają oni ogromny problem z przesiadkami. Konieczność zmiany środka transportu sprawia, że komunikacja miejska dla wielu osób nie stanowi atrakcyjnej alternatywy dla samochodu – dodał.
Przeciwko ogłoszonym zmianom są również radni. - Każda z linii, które mają być skrócone lub wycofane z Woli, pełni bardzo ważną funkcję w układzie komunikacyjnym w tej części miasta i pozytywnie wpływa na jakość transportu publicznego –mówi radny Warszawy Mariusz Budziszewski. W lutym składał interpelację w sprawie zmian w komunikacji miejskiej na Woli.
Zdaniem władz dzielnicy nie zostały uwzględnione również uwagi dotyczące skierowania linii 184 na Deotymy, gdzie mieszczą się Katolicki Ośrodek Niepełnosprawnych oraz liczne placówki oświatowe. – Wiele osób z niepełnosprawnościami korzysta z tej placówki codziennie gdzie uczestniczy w zajęciach rehabilitacyjnych, a rodzice dowożą dzieci do przedszkoli i szkół, w tym także integracyjnej oraz do domów kultury - zwróciła uwagę radna Warszawy Renata Niewitecka.
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Ztm.waw.pl