Zderzenie pociągów towarowych. Wykoleiła się lokomotywa i wagony

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie pociągów towarowych

Trzy wykolejone wagony i lokomotywa - to bilans popołudniowego zderzenia dwóch pociągów towarowych. Okoliczności kolizji wyjaśni specjalna komisja.

Do zderzenia doszło około godziny 12.30 na szlaku, z którego korzystają tylko pociągi towarowe: Warszawa Jelonki – Warszawa Gdańska. Konkretnie chodzi o tory na wysokości ulicy Dalibora. - Nie ma osób poszkodowanych i zagrożenia dla środowiska - zastrzegł Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak dodał, po zderzeniu wypadły trzy puste wagony, a jeden ze słupów trakcyjnych został uszkodzony. - Przyczyny zdarzenia wyjaśni specjalna komisja. Pociągi towarowe jeżdżą zmienioną trasą - przekazał Jakubowski.

Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji poinformowała, że w jednym z pociągów wykoleiły się trzy wagony, w drugim lokomotywa. - Na miejscu pracują policjanci z komisariatu kolejowego, powiadomiony został też prokurator i przedstawiciele z komisji do spraw badania wypadków kolejowych - dodała.

Ciągnęła kilkadziesiąt wagonów

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. - Lokomotywa, która ciągnęła około 50 wagonów z jakimś kruszywem, uderzyła w tył pociągu z takimi płaskimi wagonami przeznaczonymi na przykład do przewozu kontenerów. Wagony się wykoleiły, jeden leży w rowie po jednej stronie, drugi po drugiej stronie - opisywał.

- W wyniku uszkodzenia jednego ze słupów trakcyjnych, awarii uległa też sama sieć. Widać, że jest obniżona - mówił nasz reporter.

Do zderzenia pociągów towarowych doszło też w sierpniu w Rembertowie:

Zderzenie pociągów towarowych w Rembertowie
Zderzenie pociągów towarowych w RembertowieTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości