Mgła na Okęciu, samoloty lądowały w innych miastach

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
JW,ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl , Kontakt 24 , PAP

Ze względu na gęstą mgłę na Lotnisku Chopina, samoloty w piątek wieczorem były przekierowywane do innych portów.

- Jest mgła, samoloty są przekierowywane na inne lotniska, kilka sztuk wylądowało – usłyszeliśmy pod numerem informacji lotniskowej.

Informację potwierdził redakcji Kontaktu 24 rzecznik portu.

- Ze względu na słabą widoczność i mgłę siedem rejsów zostało przekierowanych do innych portów lotniczych. Samoloty te lądować będą w Katowicach, Krakowie i Modlinie. Widoczność wynosi 200 metrów, a nie wszystkie samoloty są wyposażone w odpowiedni sprzęt umożliwiający lądowanie w takich warunkach - powiedział Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina.

Informacja o opóźnieniach znajduje się również na stronie internetowej lotniska.

Przekierowanie z Modlina

Z kolei przedstawiciele Katowice Airport poinformowali w piątek wieczorem, że do Katowic przekierowano samoloty, które miały lądować na Lotnisku Chopina i w porcie w Modlinie.

Jak wynika z wieczornej informacji katowickiego portu, z warszawskiego Okęcia do Pyrzowic przekierowano rejsy PLL LOT z Gdańska, Zagrzebia i Kaliningradu, a także rejs czeskiego przewoźnika z Pragi. Natomiast z lotniska w Modlinie na lotnisko Katowice skierowano samoloty linii Ryanair z Brukseli oraz z Rzymu-Ciampino.

Niektóre połączenia do portu Modlin przekierowano do Katowic także w czwartek - wtedy na pyrzowickim lotnisku wylądowały samoloty linii Ryanair z Aten oraz z Mediolanu/Bergamo.

W sobotę rano nie ma już utrudnień. Pierwsze samoloty wystartowały z Chopina planowo - po godz. 5.45, a z Modlina po godz. 6.25.

W październiku pisaliśmy o awaryjnym lądowaniu na Lotnisku Chopina:

Awaryjne lądowanie na Lotnisku ChopinaTVN24

Źródło: tvnwarszawa.pl , Kontakt 24 , PAP

Autor:JW,ran