Śmiertelne potrącenie pieszego. Kierowca uciekł, policja wciąż go szuka

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
kz/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plTragiczny wypadek na Puławskiej

Do tragicznego wypadku doszło w sobotnią noc na Puławskiej. Nie żyje pieszy. Policja nadal szuka kierowcy auta, które potrąciło mężczyznę.

63-letni mężczyzna przechodził po godzinie 22 oznakowanym przejściem dla pieszych z sygnalizacją świetlną. - Wówczas został potrącony przez kierującego mercedesem - poinformował Rafał Retmaniak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Pieszy nie żyje, kierowca uciekł

Pieszy trafił do szpitala. - Niestety, nie udało się go uratować. Zmarł - mówił Rafał Retmaniak. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów, funkcjonariusze musieli ustalić jego tożsamość. Po godzinie 15 Retmaniak poinformował nas, że ciało zostało zidentyfikowane.

- Z kolei kierowca mercedesa porzucił auto i oddalił się pieszo z miejsca wypadku - przekazał oficer prasowy i zapewnił, że funkcjonariusze ustalają, kto siedział za kierownicą auta.

Po godzinie 13 w poniedziałek policja poinformowała, że kierowca wciąż jest poszukiwany.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, mercedesem podróżowały dwie osoby. Według relacji świadków pieszy miał wejść na pasy na czerwonym świetle.

Apel do świadków

Policja apeluje o pomoc. Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat wypadku proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Rejonowej Policji Warszawa II przy Malczewskiego 3/5/7 osobiście lub telefonicznie pod numerami 22 603 11 76 w godzinach 8.00-16.00 lub całodobowo pod nr 22 603 11 55.

Można również wysłać wiadomość na adres e-mail: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kz/gp

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl