TVN Warszawa | Ulice

Dwa zderzenia na S8. Kierowcy utknęli w porannych korkach

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie i utrudnienia na S8
Zderzenie i utrudnienia na S8Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plZderzenie i utrudnienia na S8

Kierowców czekały poranne utrudnienia na trasie S8. Po kolizji przed Wisłostradą ruch na jezdni w kierunku Marek odbywał się poboczem. Zwolnić musiały też osoby jadące w stronę Poznania, bo na moście Grota-Roweckiego zderzyły się dwa samochody.

Do pierwszego zderzenia doszło na wysokości ulicy Mickiewicza. - Po lewej stronie jezdni na boku leży samochód osobowy. Wszystkie pasy jezdni są zablokowane. Kierowcy omijają to miejsce poboczem - relacjonował Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. Dodał też, że korek zaczynał się już na wysokości Bemowa. Na miejscu pracowały straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe.

Trzy pojazdy

O poranku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z busem. W kolejnym komunikacie sprostowano, że uczestniczyły w nim trzy pojazdy.

Tę informację potwierdziła straż pożarna. - W zdarzeniu uczestniczyły osobowe volkswagen passat i volvo oraz ciężarowy mercedes. Po naszym przyjeździe na miejsce zastaliśmy volkswagena na boku. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach. Kierująca volkswagenem trafiła pod opiekę ratowników medycznych - mówił Michał Konopka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. 

- Kierująca volkswagenem została przewieziona do szpitala - przekazał Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji.

Jak przekazała GDDKiA, utrudnienia w miejscu zderzenia zakończyły się około godziny 9.

Zderzenie na moście

W korku utknęli także kierowcy jadący w stronę Poznania. Utrudnienia, na które mogli natknąć się już na wysokości Głębockiej na Białołęce, spowodowane były zderzeniem na moście Grota-Roweckiego.

- Na lewym pasie jezdni tranzytowej samochód osobowy uderzył w tył ciężarówki z wywrotką. Auto osobowe ma mocno rozbity przód. Na miejscu nie ma służb, przed rozbitymi pojazdami stoi ostrzegawczy trójkąt - opisywał Marcinczak.

Jak przekazał nam Rutkowski, policja nie otrzymała zgłoszenia w tej sprawie.

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości