TVN Warszawa | Ulice

Święto Niepodległości. Będą zakazy parkowania

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ran/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Michał Domaradzki o utrudnieniach
TVN24Michał Domaradzki o utrudnieniach

Zarówno 10 jak i 11 listopada mieszkańcy muszą przygotować się na spore utrudnienia w centrum Warszawy. Służby wprowadzą również zakazy parkowania.

- Uroczystości 10 i 11 listopada generują ograniczenia w ruchu, zamknięcie ulic jak również zakazy parkowania, które niestety wiążą się również z koniecznością odholowywania zaparkowanych niewłaściwie pojazdów - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Michał Domaradzki, dyrektor Biura Polityki Mobilności w ratuszu.

Wyłączenia z parkowania

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się w niedzielę 10 listopada. Na placu Piłsudskiego odbędzie się Capstrzyk Niepodległości.

Już w piątek 8 listopada wyłączona z parkowania zostanie Królewska od placu Piłsudskiego do Marszałkowskiej (od strony Ogrodu Saskiego).

Jak podaje urząd miasta, w niedzielę, 10 listopada wyłączone z ruchu będą ulice: Tokarzewskiego-Karaszewicza pomiędzy placem Piłsudskiego a Krakowskim Przedmieściem (w godz. 16.30-20.00) oraz plac Piłsudskiego na odcinku od Królewskiej do Wierzbowej (w godz. 17.00-19.30).

W niedzielę - przez cały dzień - wyłączone z parkowania będą ulice: Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska - wzdłuż Ogrodu Saskiego oraz plac Piłsudskiego od strony biurowca Metropolitan.

"W poniedziałek, 11 listopada w godz. 11.00 - 14.00 zamknięte dla ruchu będą ulice: plac Piłsudskiego, Królewska od ulicy Krakowskie Przedmieście do ul. Marszałkowskiej, Wierzbowa, Ossolińskich, Moliera, Focha, Fredry, Tokarzewskiego-Karaszewicza" - informują urzędnicy.

Przez cały dzień wyłączone z parkowania będą: Tokarzewskiego-Karaszewicza (wraz z parkingami przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawskiego), parking na placu Małachowskiego przed Zachętą, parking przed Hotelem Europejskim, Canaletta, parking przed Teatrem Wielkim na placu Teatralnym, Królewska od Krakowskiego Przedmieścia do Marszałkowskiej, Ossolińskich, Wierzbowa, Moliera, Focha, Fredry, aleja 3 Maja od Kruczkowskiego do Muzeum Wojska Polskiego.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ran/pm

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum TVN24

Pozostałe wiadomości