Stanął w niedozwolonym miejscu, zablokował przejazd autobusom

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ab/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plIncydent w Śródmieściu

Kierowca porsche zaparkował w niedozwolonym miejscu na Brackiej. W ulicę próbował wjechać autobus, ale nie zmieścił się i skutecznie zablokował przejazd.

Do zdarzenia doszło na wjeździe z Alej Jerozolimskich w Bracką. - Kierowca porsche zaparkował na Brackiej, na odcinku wyłączonym z parkowania i ruchu. Autobusy, które tu skręcają, nie mogą swobodnie przejechać - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Jeden z autobusów komunikacji miejskiej dojechał do auta i zatrzymał się, nie mogąc przedostać się dalej. - Postanowił się wycofać, jednak nie pozwolił mu na to system elektroniczny. Kierowca tłumaczył mi, że ten typ autobusu ma blokadę, które uaktywnia się, gdy za bardzo zegnie się przegub pojazdu. Wtedy można jechać tylko do przodu, a w tym wypadku jest to niemożliwe. W efekcie autobus zablokował jeden pas Alej Jerozolimskich i wjazd w Bracką - wyjaśnia nasz reporter, który obserwuje sytuację na miejscu.

Na miejscu znajdują się służby: policja i nadzór ruchu Zarządu Transportu Miejskiego. Wezwany został holownik straży miejskiej.

Źródło: tvnwarszawa.pl

ab/b