Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Służby podsumowują święta. Dwie osoby zginęły na drogach, pięć w pożarach

  TVN Warszawa | Ulice

  Autor:
  kz/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Tragiczny wypadek w RadzyminieTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
  wideo 2/4
  Świąteczne zdarzenia w stolicy

  Policja i straż pożarna podały pierwsze statystyki ze świąt. Dane dotyczą Warszawy i okolic.

  Jak podała Magdalena Bieniak z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji, 24 grudnia w garnizonie warszawskim (obejmuje stolicę i okoliczne powiaty) doszło do czterech wypadków, w wyniku których ranne zostały cztery osoby, a jedna zmarła.

  - To pasażer z fiata, który zderzył się z autobusem w powiecie wołomińskim – przekazuje Magdalena Bieniak.

  Z policyjnych notatek wynika, że 24 grudnia funkcjonariusze zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierowców (dane dotyczą osób, które prowadziły pod wpływem alkoholu oraz po spożyciu).

  Boże Narodzenie

  - W Boże Narodzenie doszło do jednego wypadku, w Falentach, ucierpiały dwie osoby – podaje policjantka.

  Wypadek opisywaliśmy na tvnwarszawa.pl. Kierowca hondy stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w słup energetyczny. Został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala przy ulicy Lindleya w Warszawie. Do szpitala trafił też pasażer, który, jak się okazało był osobą poszukiwaną przez policję.

  W Boże Narodzenie policjanci zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierowców. Jednym z nich był 39-latek, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Ruszył z piskiem opon i zaczął uciekać. Został zatrzymany dopiero po pościgu.

  Pościg za kierowcą po Białołęce i Bielanach

  Pościg za pijanym kierowcąstołeczna policja
  wideo 2/3

  26 grudnia

  Jeżeli chodzi o 26 grudnia, policja podaje, że doszło do czterech wypadków, w wyniku których pięć osób zostało rannych, a jedna – 16-letni motocyklista – zmarła.

  - Tego dnia zatrzymaliśmy jedenastu nietrzeźwych kierowców – mówi Magdalena Bieniak i zastrzega, że świąteczna akcja policji jeszcze się nie skończyła.

  - Nasze działania trwają do niedzieli. Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu – dodaje.

  Straż pożarna

  Z kolei straż pożarna od 24 do godziny 8.00 27 grudnia z koszar wyjeżdżała 93 razy. – Z czego piętnaście interwencji to pożary, 58 miejscowe zagrożenia, czyli wypadki czy kolizje, a dwadzieścia to fałszywe alarmy – informuje Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej.

  Jak dodaje, w wyniku pożarów cztery osoby zostały poszkodowane, a pięć nie żyje.

  W Wigilię na Bemowie zginęły dwie starsze osoby. 25 grudnia, również. 26 grudnia strażacy wynieśli ciało ze spalonego mieszkania w Międzylesiu.

  Tragiczny pożar na Bemowie

  Tragiczny pożar na BemowieLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
  wideo 2/2

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  kz/ran