Zamykają plac Trzech Krzyży dla ruchu

Źródło:
PAP
Przebudowa placu Trzech Krzyży (marzec 2023 r.)
Przebudowa placu Trzech Krzyży (marzec 2023 r.)
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
Przebudowa placu Trzech Krzyży (marzec 2023 r.)Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac na placu Trzech Krzyży, co wymaga zamknięcia skrzyżowania Nowego Światu z ulicą Książęcą. Będą zmiany w komunikacji miejskiej. Plac Trzech Krzyży będzie nieprzejezdny przez dziewięć dni.

Drogowcy zamkną – na dziewięć dni – skrzyżowanie ulic Nowy Świat z Książęcą oraz fragment Nowego Światu do ronda de Gaulle’a, co w efekcie spowoduje całkowite zamknięcie placu Trzech Krzyży. Już w piątek o godzinie 22 nie będzie można tędy przejechać. Na skrzyżowaniu drogowcy wymienią nawierzchnię wraz z podbudową, a na Nowym Świecie ułożą nowy asfalt.

Trudniejszy wjazd z Alej Ujazdowskich

Wjazd na plac z Alej Ujazdowskich będzie znacznie ograniczony. Dla kierowców pozostanie tylko jeden pas, ale dojadą nim tylko do pomnika Wincentego Witosa. Tutaj będą musieli skręcić w prawo – w stronę ulic Prusa i Wiejskiej. Niemożliwa będzie jazda prosto – w kierunku ronda de Gaulle’a.

Jezdnia Alej w kierunku placu Trzech Krzyży, na fragmencie od Pięknej do Matejki, również zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Już przed skrzyżowaniem z Piękną nie będzie można pojechać z prawego pasa prosto. Zamieni się on w prawoskręt w Piękną – w stronę Łazienkowskiej. Tędy kierowcy dojadą do Wisłostrady i nią do Alej Jerozolimskich.

Możliwy będzie natomiast wyjazd z ul. Matejki w lewo w Aleje Ujazdowskie, w stronę placu Na Rozdrożu.

Zakazy wjazdu

Cały odcinek Nowego Światu od placu Trzech Krzyży do ronda de Gaulle’a zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy nie zjadą z ronda w tę ulicę i nie dojadą do ul. Książęcej. By się tam dostać, powinni kierować się w stronę mostu, zjechać na ul. Wioślarską (Wisłostrada) i stąd Ludną do Książęcej.

U zbiegu Książęcej, Ludnej, Kruczkowskiego i Rozbrat obowiązywać będzie zakaz wjazdu w Książęcą pod górę. Na ul. Ludnej zostanie wyznaczony osobny pas do skrętu w prawo i osobny do jazdy prosto w Książęcą (dojazd do posesji) i w lewo. Drogowcy zapewnią dojazd do wszystkich posesji w rejonie prowadzonych prac. Informacje będą dostępne na znakach drogowych.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Prace drogowców spowodują zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Dodatkowo w tym samym czasie Trakt Królewski zamieni się w deptak. Od soboty do niedzieli, 7 maja, autobusy linii 100, 106, 109, 111, 116, 118, 127, 128, 166, 171, 175, 178, 180, 222, 503, 518, E-2, N33, N44 i N83 będą kursowały trasami objazdowymi.

W poniedziałek o godzinie 4 remontowane skrzyżowanie zostanie otwarte i przejazd przez plac Trzech Krzyży będzie już możliwy. Drogowcy nadal będą pracowali po zachodniej stronie placu, a kierowcy przejadą w obu kierunkach przed Instytutem Głuchoniemych. Nowy Świat od strony ronda będzie miał dwa pasy ruchu. Z jednego z nich kierowcy tymczasowo skręcą w lewo w Książęcą. Drugi będzie prowadził prosto w Al. Ujazdowskie.

Podróżujący od Al. Ujazdowskich wjadą na plac jednym, prawym pasem. Na wysokości pomnika Wincentego Witosa będą mogli pojechać prosto lub skręcić w stronę ulic Prusa i Wiejskiej. Dalej będą mieli dwa pasy ruchu. Na skrzyżowaniu z Książęcą skręcą w prawo, w dół w stronę ul. Ludnej lub będą kontynuowali podróż prosto do ronda de Gaulle’a.

Z Książęcej będzie można skręcić w prawo w kierunku Alej Jerozolimskich albo w lewo – w stronę Alej Ujazdowskich. Wyjazd z Hożej nadal będzie możliwy wyłącznie w Mokotowską.

Dla przechodniów wyznaczony będzie chodnik przez plac budowy – z jednej strony na drugą oraz dojście do kościoła św. Aleksandra. Piesi przejdą także po stronie Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Instytutu Głuchoniemych.

Autorka/Autor:kz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Warszawy wybierali po raz 11. projekty budżetu obywatelskiego. Spośród 1183 pomysłów zrealizowanych zostanie 293, w tym 20 ogólnomiejskich. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to ponad 105 milionów złotych.

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych było pięć stacji pierwszej linii metra. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny.

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji. 44-latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia prokuratora wykazały, że w tym przypadku "nie można mówić o popełnieniu przestępstwa".

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl
On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl