Ciężarówka "złamała się" na węźle Opacz. Blokowała zjazd z trasy S8 na obwodnicę

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolizja ciężarówki na węźle Opacz
Kolizja ciężarówki na węźle OpaczArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Kolizja ciężarówki na węźle OpaczArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Duże utrudnienia na węźle Opacz. Na łącznicy tras S8 i S2 ciężarówka uderzyła w bariery energochłonne i stanęła w poprzek jezdni. Kierowcy jadący w stronę węzła Konotopa utknęli w korku. Estakada była przez kilka godzin zablokowana.

O kolizji poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Przed godziną 9 samochód ciężarowy najechał na bariery energochłonne na węźle Opacz. "Zablokowana została łącznica zjazdowa z S8 na S2 w kierunku Konotopy" - dodano.

Nasz reporter Artur Węgrzynowicz potwierdził, że kierowców czekają bardzo duże utrudnienia, ponieważ samochód ciężarowy blokuje oba pasy ruchu. - Kierowcy aut osobowych mają co prawda miejsce, żeby próbować go omijać, ale utworzyła się tu dość długa kolejka ciężarówek, które się nie zmieszczą. To one zablokowały przejazd - relacjonował początkowo Węgrzynowicz. I opisywał, że kierowcy próbują sobie nawzajem pomagać w omijaniu przeszkody, ale odbywa się to bardzo wolno.

Dodawał też, że ciągnik siodłowy "złamał się" względem naczepy tak, że kabina stanęła tyłem do kierunku jazdy i wbiła się lewym bokiem w ramę naczepy. - To o tyle poważne, że bez specjalistycznej pomocy - strażaków lub służby drogowej - nie da się usunąć skutków takiego zdarzenia - wyjaśnił nasz reporter.

Około godziny 9.35 przekazał, że ruch na estakadzie został już całkowicie wstrzymany. - Drogowcy wycofują z niej pojazdy pod prąd. Pozostali, którzy utknęli w korku na wcześniejszym etapie, są kierowani do węzła z Aleją Krakowską, gdzie mogą zawrócić i dostać się na jezdnię w kierunku węzła Konotopa - mówił Węgrzynowicz.

Drogowcy przekazali, że utrudnienia zakończyły się około godziny 11.30. Nasz reporter ustalił, że ciężarówkę usunęli pracownicy pomocy drogowej.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Dwie kolizje na estakadzie

- Kierowca ciężarówki prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uderzył w bariery energochłonne, po czym złamał się, czyli jego kabina znalazła się w przeciwległym do naczepy kierunku - potwierdziła Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. - Nikomu nic się nie stało, kierowca był trzeźwy - zaznaczyła.

Przekazała także, że kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1300 złotych i 10 punktami karnymi.

Policjantka dodała, że wcześniej na estakadzie doszło także do kolizji z udziałem auta osobowego. - Kierująca toyotą uderzyła w bariery energochłonne. Nikt nie ucierpiał. Kobieta została ukarana mandatem - mówiła Kańka.

Pechowy węzeł

To nie pierwsza taka kolizja na zjeździe z trasy S8 na S2. O podobnych zdarzeniach w tym miejscu informowaliśmy już kilkukrotnie na tvnwarszawa.pl. W połowie października kierowca samochodu ciężarowego uderzył w bariery energochłonne na podobnej wysokości, co tym razem. Z tą różnicą, że auto przebiło je i wpadło do rowu, a nad uszkodzonymi barierami zawisła tylna część naczepy.

Inna ciężarówka wpadła w bariery na początku kwietnia tego roku. Pojazd pozostał na jezdni, ale doszło do wycieku paliwa, co także spowodowało ogromne utrudnienia.

Latem 2021 roku, podczas ulewy, kierowca auta ciężarowego wpadł w bariery na łuku estakady. Auto złamało się, zgnieciona kabina była na lewym pasie jezdni, a przednia część naczepy przebiła infrastrukturę drogową i zawisła nad nasypem.

O kolizji na ślimaku informowaliśmy także w kwietniu ubiegłego roku. W tym przypadku także doszło do uszkodzenia barier i złamania się pojazdu. Naczepa stanęła w poprzek drogi, blokując przejazd.

Wszystkie te zdarzenia spowodowały ogromne utrudnienia. Do usuwania pojazdów konieczne było wzywanie specjalistycznego sprzętu. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.  

Zderzenia na estakadzie węzła Opacz

Kierowca tira wjechał do rowu
Kierowca tira wjechał do rowu Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

Autorka/Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawawa.pl

Pozostałe wiadomości

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych (skody i volkswagena). Jedna osoba nie żyje.

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Jedna osoba zginęła, cztery, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwajarze przygotowali kompleksowy plan remontów torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Naprawy bieżące obejmą łącznie 15 kilometrów. Wymienione zostanie 1,2 kilometra szyn i 30 zwrotnic. Regenerację przejdzie 6 kilometrów szyn, a wyszlifowanych zostanie kolejne 15 kilometrów.

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Źródło:
PAP

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP