Tędy przejdzie Parada Równości

Warszawa

mat. organizatora, Wistula / WikimediaParada przejdzie przez centrum

Tegoroczna Parada Równości przejdzie sprzed Sejmu na plac Bankowy 13 czerwca. Hasło manifestacji to "Równe prawa – wspólna sprawa".

Jak poinformowali organizatorzy, piętnasta w historii Parada Równości wystartuje 13 czerwca o godzinie 15:00.

Jej uczestnicy przejdą sprzed Sejmu ulicą Wiejską, potem do pl. Trzech Krzyży, Bracką do Al. Jerozolimskich, następnie ul. Emilii Plater i Świętokrzyską, później na Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście i dalej przez pl. Zamkowy i Senatorską do pl. Bankowego.

Parada z platformami

Podczas parady nie zabraknie platform przygotowanych m.in. przez fundacje: Batorego, im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, Kocia Mama, Partię Zieloni i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Manifestacja przejdzie pod hasłem "Równe prawa – wspólna sprawa". To streszczenie 12 postulatów, które dotyczą m.in. mniejszości etnicznych, religijnych, osób LGBTQ, osób z niepełnosprawnością, a także lepszej edukacji seksualnej czy poszanowania praw zwierząt.

Wieczorem odbędzie się impreza "Nie Od Parady" w Nowej Jerozolimie. Wstęp płatny, a dochód wspiera organizację parady.

Warsztaty, spotkania, imprezy

Tegoroczna akcja to również Festiwal Parady Równości. Wystartuje 29 maja w klubokawiarni Państwomiasto, gdzie o 18:00 odbędzie się dyskusja "Cudzoziemcy w metropolii warszawskiej - segregacja czy sąsiedztwo?".

"Łącznie do 14 czerwca zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń - debat, warsztatów, konferencji naukowych, imprez, wydarzeń sportowych i spotkań. Zdecydowana większość z nich jest darmowa" - informują organizatorzy.

Trasa Parada Równości
materiały organizatora

TAK WYGLĄDAŁA UBIEGŁOROCZNA PARADA RÓWNOŚCI:

Parda Równości już na Pradze

ran/lulu