TVN Warszawa | Ulice

Zderzenie autokarów na trasie Warszawa-Lublin. Jeden z nich przewoził dzieci

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie autokarów na drodze S17
Zderzenie autokarów na drodze S17Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plZderzenie autokarów na drodze S17

Na trasie S17 na wysokości Otwocka doszło do zderzenia dwóch autokarów. Na miejsce zadysponowano duże siły ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ale, jak poinformowała policja, ostatecznie nikt z uczestników zdarzenia nie trafił do szpitala.

Do zderzenia doszło około godziny 9 na trasie S17, na wysokości Owocka, w kierunku Lublina.

- Zderzyły się dwa autokary. Na miejsce zadysponowano znaczne siły ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na czas jego lądowania i startu droga została zablokowana w dwóch kierunkach - podał po godzinie 9 reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

- Jeden autokar przewoził dzieci. Wstępnie mieliśmy informację o 10 osobach poszkodowanych, ale żadna z nich nie jedzie do szpitala - są opatrywane ma miejscu. Sytuacja jest już opanowana. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, ale najprawdopodobniej odleci bez pacjenta - powiedział nam przed godziną 10 Bartłomiej Baran z wydziału operacyjnego otwockiej straży pożarnej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Policja: jednym autokarem podróżowała wycieczka szkolna

Rzeczniczka otwockiej policji Paulina Harabin opisała z kolei, jak doszło do zderzenia: - Kierujący autokarem marki Mercedes z nieustalonych przyczyn najechał na tył poprzedzająco go autokaru marki Setra. Jak ustalili policjanci, kierowcy byli trzeźwi. Mercedesem podróżowała wycieczka szkolna uczniów szkoły podstawowej od klasy czwartej do szóstej. Drugim autokarem podróżował tylko kierowca. Nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń wymagających hospitalizacji - podsumowała Harabin.

Przez ponad godzinę ruch w kierunku Lublina był zablokowany .Potem został puszczony jednym pasem. - Wciąż zablokowany pozostaje drugi pas. Jeden z autokarów został już ściągnięty z drogi, natomiast drugi stoi na pasie zieleni. Na miejscu trwają prace porządkowe - opisywał po godzinie 11 Tomasz Zieliński.

Na miejscu nie ma już utrudnień.

Kilka dni temu informowaliśmy też o wypadku na S8 w Nowych Grocholicach:

Zderzenie trzech pojazdów na S8 pod Warszawą
Zderzenie trzech pojazdów na S8 pod WarszawąMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości