TVN Warszawa | Ulice

Ciężarówka uderzyła w barierki na S8. Zatrzymała się kolumna SOP z prezydentem

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke,
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ciężarówka zablokowała trasę w kierunku Katowic
Ciężarówka zablokowała trasę w kierunku KatowicArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plCiężarówka zablokowała trasę w kierunku Katowic

Na trasie S8 ciężarówka uderzyła w barierki. W miejscu wypadku zatrzymała się kolumna Służby Ochrony Państwa. Tworzyły się ogromne korki.

Jak informuje reporter tvnawarszawa.pl Tomasz Zieliński, w miejscowości Wolica na S8 ciężarówka wjechała w barierki. - W efekcie utworzył się korek, w którym stanęła kolumna Służby Ochrony Państwa - mówi Zieliński.

Nasz reporter Artur Węgrzynowicz zaznacza, że ciężarówka zjechała na przeciwległy pas ruchu. I wysypały się z niej betonowe elementy.

"Prawdopodobnie pękła opona"

Zderzenie na S8 potwierdziła nam rzeczniczka pruszkowskiej policji Karolina Kańka. - Samochód ciężarowy jechał na trasie Katowice-Warszawa. Policjanci wstępnie ustalili, że prawdopodobnie pękła mu opona. Uderzył w bariery. Na miejsce przyjechała straż pożarna - powiedziała.

Zablokowane były dwa pasy w kierunku Warszawy i cztery w stronę Katowic. Jak wyjaśniała Kańka, strażacy usuwali betonowe słupy, żeby umożliwić samochodom przejazd. - Nie ma jeszcze informacji o stanie kierowcy - dodała.

Jak relacjonował Artur Węgrzynowicz, w jednym z pojazdów kolumny SOP był prezydent Andrzej Duda. - Na zdjęciach, które otrzymaliśmy, widać, że prezydent opuścił samochód, ale później kolumna ruszyła w dalszą podróż - mówił Węgrzynowicz. I dodał, że obecność prezydenta potwierdzili mu również świadkowie, którzy byli na miejscu.

SOP: nie było żadnego zagrożenia

Informację o kolumnie SOP, która zatrzymała się w korku, potwierdził z kolei rzecznik formacji podpułkownik Bogusław Piórkowski. – Nasi funkcjonariusze zatrzymali się i sprawdzili, co się stało. Naszym obowiązkiem jest upewnienie się, czy nie trzeba nikomu udzielić pomocy. Okazało się, że służby działały już na miejscu zdarzenia – mówił.

– Nasza kolumna powoli przejechała dalej. Nie było żadnego zagrożenia – dodał.

Kolumna SOP na trasie S8tvnwarszawa.pl

Autor:katke, kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości