W tych sprawach zrobiono już wszystko, tylko nie zatrzymano morderców  

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie
TVN24
Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie TVN24

Zabójstwo młodego mężczyzny na Nowym Świecie, brutalny gwałt i morderstwo w Parku Praskim oraz zbrodnia we Włochach. Są śledztwa, ale wciąż nie ma sprawców. Groźnych przestępców szukają śledczy z Warszawy.

Na jakim etapie jest śledztwo w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie? Czy udało się ustalić, kto zabił 47-latkę z Mołdawii w Parku Praskim? I czy udało się zatrzymać mordercę Ukrainki, której ciało znaleziono tuż po wybuchu wojny w jednym z mieszkań we Włochach? O te głośne morderstwa, do których doszło w 2022 roku, zapytaliśmy stołeczne prokuratury.

Brutalne zabójstwo w Parku Praskim

Na początku sierpnia Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 47-letniej obywatelki Mołdawii. Zwłoki kobiety zostały znalezione w parku Praskim przez pracownika służb sprzątających. Wstępna sekcja wykazała, że ofiara została także zgwałcona. - Zostało wszczęte śledztwo w sprawie zabójstwa w związku ze zgwałceniem – informowała nas wówczas Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. - Pokrzywdzona to 47-letnia obywatelka Mołdawii, która od jakiegoś czasu przebywała w Polsce - dodawała.

Później śledczy, dla dobra śledztwa nie zdradzali jego szczegółów. Jak ustaliliśmy jednak, wciąż nikt w sprawie nie usłyszał. - W toku postępowania dokonano oględzin monitoringu z 15 miejsc w okolicy Parku Praskiego, przesłuchano wielu świadków, uzyskano wiele opinii między innymi z zakresu badań biologicznych, w tym profilowania sprawcy na podstawie DNA – mówi Skrzeczkowska.

Sprawca nie został zatrzymany.

W parku Praskim odnaleziono ciało kobiety
W parku Praskim odnaleziono ciało kobietyTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Zabójstwo Ukrainki we Włochach

Pod koniec marca, w nowym bloku przy ulicy Borsuczej znaleziono zwłoki młodej Ukrainki. Zmarła kobieta miała około 20 lat. Mężczyzna miał zadawać jej śmiertelne ciosy na balkonie. Polska Agencja Prasowa podawała, że do zabójstwa miało dojść na tle obyczajowym. "Kobieta dobrze znała swojego oprawcę, być może byli parą" – podawała. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo, ale, jak informuje nas jej rzeczniczka Aleksandra Skrzyniarz, zabójcy nie udało się zatrzymać, choć wydano za nim list gończy.

"Serhii Velenchuk jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety w mieszkaniu przy ul. Borsuczej na warszawskich Włochach. Do zdarzenia doszło w dniu 29 marca 2022 roku" – czytamy na stronie policji. Poszukiwany ma 27 lat, 191 cm wzrostu, włosy ciemne, oczy brązowe. "

Ktokolwiek posiada informacje na temat poszukiwanego Serhii Velenchuka proszony jest o kontakt telefoniczny pod nr 47 72 328 93 bądź mailowy na adres: zpc.warszawa@ksp.policja.gov.pl. Można też zgłaszać się lub powiadomić najbliższą jednostkę Policji lub prokuratora. Gwarantujemy anonimowość !!! Jednocześnie informujemy, że za ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności" - przekazuje policja.

Ktokolwiek posiada informacje na temat poszukiwanego Serhii Velenchuka proszony jest o kontaktKSP

Zabójstwo na Nowym Świecie

Służby wciąż szukają też trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo, do którego doszło wiosną na Nowym Świecie. Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 maja. Do sklepu wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

Co się wydarzyło wcześniej? W mediach społecznościowych pojawiły się krótkie nagrania z bójki przy bramie oraz wykonane chwilę później - widać na nim zakrwawionego mężczyznę leżącego na podłodze w sklepie. Pracownik sklepu udziela mu pomocy. Krótkie wideo z bójki opublikowaliśmy także na tvnwarszawa.pl. Udostępnił je nam portal Warszawa Nasze Miasto, trwa zaledwie kilkanaście sekund w wersji spowolnionej, wizerunki uczestników zostały zasłonięte. Na filmie widać dwóch mężczyzn atakujących trzeciego. W pewnym momencie w bramie budynku przy Nowym Świecie 28 ofiara zostaje powalona na ziemię.

Jak ustalił dziennikarz śledczy tvn24.pl, tłem ataku było stanięcie ofiary w obronie dziewczyny.

Na jakim etapie jest dziś śledztwo? - Przeprowadzono wszelkie możliwe czynności dowodowe - przesłuchano kilkunastu świadków, pozyskano nagrania monitoringu, uzyskano opinie biegłych z zakresu badań daktyloskopijnych, DNA, medycyny-sądowej. Aktualnie wdrożone zostały wszelkie możliwe instrumenty prawne umożliwiające zatrzymanie sprawców – odpowiada nam Aleksandra Skrzyniarz.

Stołeczna policja opublikowała wizerunki poszukiwanych. Jednym z nich jest 23-letni Sebastian Włodarczyk. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, był już wcześniej znany stołecznym organom ścigania. W połowie sierpnia 2017 roku brał udział w pobiciu kierowcy autobusu na pętli autobusowej przy Ossowskiego na Targówku.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują również 24-letniego Dawida Mirkowskiego. To zawodnik mieszanych sztuk walki, który w przeszłości był m.in. reprezentantem jednego z warszawskich klubów. W swojej karierze stoczył co najmniej kilkanaście walk i brał udział w galach DSF, KOK czy Wirtuoz.

Trzeci z poszukiwanych to 27-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy Foksal. Do pożaru doszło 16 września 2019 roku. Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że do spalenia budynku, w którym od 26 września miał zacząć funkcjonować ekskluzywny klub nocny, doszło w wyniku umyślnego działania.

Według śledczych mężczyźni, "działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu, dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny, poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego".

Osoby posiadające informacje dotyczące zabójstwa na Nowym Świecie proszone są o kontakt z oficerem dyżurnym KRP Warszawa I, pod numerem telefonu 47-72-391-50, Wydziałem do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Autorka/Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości

W Piasecznie kierowca samochodu osobowego zderzył się z motocyklem, którym podróżowały dwie osoby, po czym odjechał. Po około godzinie, dzięki pomocy świadków, policjanci zatrzymali mężczyznę i znaleźli uszkodzone auto. Kierujący nie miał prawa jazdy i był pijany.

Uderzył autem w motocykl i odjechał. Policja: 2,5 promila, brak uprawnień

Uderzył autem w motocykl i odjechał. Policja: 2,5 promila, brak uprawnień

Źródło:
tvnwarszawa.pl

25-letnia kobieta jest podejrzana o zabójstwo 45-latka pod Wieliszewem (Mazowieckie). Jak przekazała nam prokuratura, 45-latek zmarł w szpitalu po tym, jak został zaatakowany nożyczkami i śrubokrętem.

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki stanie miasteczko promujące idee równości, wolności i tolerancji wobec mniejszości, w szczególności społeczności LGBTQ+. Odbędzie się również przemarsz ulicami Śródmieścia. Policja może zdecydować o wyłączeniu ulic z ruchu. Autobusy i tramwaje będą kursowały objazdami.

Wolność, równość, tolerancja. Parada przejdzie przez Warszawę

Wolność, równość, tolerancja. Parada przejdzie przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wśród zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego pomysłów dominują te dotyczące nowych dróg rowerowych, zieleni oraz miejsc do rekreacji. Głosy na wybrane projekty dzielnicowe i miejskie można oddawać od 15 czerwca.

Prawie 1200 projektów do wyboru. Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Prawie 1200 projektów do wyboru. Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybudowana na początku XX wieku, wysoka czynszowa kamienica przy ulicy Pięknej została wpisana do rejestru zabytków. Dzięki temu, że budynek przetrwał drugą wojnę światową, zachowały się w nim liczne elementy oryginalnego wystroju.

Jako jedna z nielicznych w tej części miasta przetrwała wojnę. Teraz jest zabytkiem

Jako jedna z nielicznych w tej części miasta przetrwała wojnę. Teraz jest zabytkiem

Źródło:
PAP

Latem na placu Zbawiciela piesi i klienci lokali gastronomicznych będą mieli więcej miejsca. Od 15 czerwca będzie tam obowiązywała specjalna organizacja ruchu - poinformował Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie. Do końca września jeden pas na placu będzie wyłączony z ruchu samochodowego.

Powrót ogródków na plac Zbawiciela

Powrót ogródków na plac Zbawiciela

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Stołeczni policjanci prowadzący poszukiwania Iwony Wieczorek mają informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego fiata cinquecento. Samochód przejeżdżał w pobliżu Parku Reagana w Gdańsku w dniu, w którym ostatni raz widziano 19-latkę. Policja opublikowała zdjęcie.

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Nowy trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Policja publikuje zdjęcie

Źródło:
Komenda Stołeczna Policji

W piątek na ulicach Woli był prowadzony pościg za kierowcą auta, świadczącego usługę przewozu osób. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że miał przy sobie nieznaną substancję.

Nie zatrzymał się do kontroli, przejechał na czerwonym świetle

Nie zatrzymał się do kontroli, przejechał na czerwonym świetle

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Wołomina zatrzymali 64-latka i 72-latka podejrzanych o kradzież gotówki oraz markowych ubrań z samochodu zaparkowanego przy centrum handlowym. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia.

Zabrali z zaparkowanego auta gotówkę, buty i ubrania. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Zabrali z zaparkowanego auta gotówkę, buty i ubrania. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP

Mężczyzna, który miał zaatakować gazem Viki Gabor, a jej ojca także kilka razy uderzyć, usłyszał prokuratorskie zarzuty. 34-latek odpowie za spowodowanie lekkich obrażeń ciała u 53-latka. Ale konsekwencje zdarzenia ma ponieść również ojciec wokalistki - za wykroczenie drogowe.

Viki Gabor i jej ojciec zaatakowani gazem. 34-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty

Viki Gabor i jej ojciec zaatakowani gazem. 34-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy kilka godzin walczyli z pożarem pod Górą Kalwarią. Ogień pojawił się w budynkach gospodarczych. - Jeden się spalił, w drugim nadpaleniu uległa konstrukcja dachu, do trzeciego pożar nie dotarł - przekazała straż pożarna.

Pożar pod Górą Kalwarią. Płonęły budynki gospodarcze

Pożar pod Górą Kalwarią. Płonęły budynki gospodarcze

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pociąg potrącił jedną osobę w Rembertowie, nie przeżyła. Jak poinformowały PKP PLK, "wtargnęła" ona na torowisko. Na miejscu pracowały służby. Pasażerowie podróżujący koleją musieli liczyć się z utrudnieniami.

Śmiertelne potrącenie na torach

Śmiertelne potrącenie na torach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Szkole Podstawowej nr 404 w warszawskim Wawrze nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gościem honorowym piątkowej uroczystości był założyciel fundacji Jerzy Owsiak.

WOŚP będzie patronować warszawskiej podstawówce

WOŚP będzie patronować warszawskiej podstawówce

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl