Dwie pikiety przy pomniku Chrystusa

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pikiety na Krakowskim Przedmieściu
Pikiety na Krakowskim Przedmieściu
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPikiety na Krakowskim Przedmieściu

Na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Chrystusa zebrały się dwie grupy protestujących. Jak poinformowała policja, na miejscu było spokojnie.

Reporter tvnwarszawa.pl był przy kościele Świętego Krzyża około godziny 18.

- Przy pomniku Chrystusa zebrało się kilkunastu aktywistów LGBT. A także znacznie liczniejsza grupa osób, które nie pozwalały aktywistom wejść na schody przy pomniku - opisywał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Jak zaznaczył, przy kościele było spokojnie. - Aktywiści trzymają tęczowe flagi, a druga grupa ma swoje banery z treściami anty-LGBT. Chodzi na przykład o skreśloną tęczę. Grupa osób odmawiała też różaniec przez megafon. Nikt jednak nic nie krzyczy, nikt też nic nie skanduje - opowiadał nasz reporter.

I dodał, że na miejscu byli też policjanci.

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak potwierdził te informacje. Jak mówi, zostało tam wcześniej zgłoszone zgromadzenie fundacji Pro-Life. - Na miejscu jest jednak spokojnie - zastrzegł.

Zarzuty za flagi na pomnikach

W ubiegłą środę stołeczna policja poinformowała, że trzem osobom przedstawiono zarzuty w związku z wywieszeniem tęczowych flag na kilkunastu warszawskich pomnikach. Do zdarzenia doszło w nocy z 28 na 29 lipca. Z manifestu opublikowanego przez aktywistów w internecie wynika, że akcja miała na celu walkę z homofobią.

W środę, tego samego dnia, policjanci interweniowali przy pomniku Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu, bo na figurze znów pojawiła się tęczowa flaga. Do happeningu przyznała się na Facebooku prof. Magdalena Pecul-Kudelska, wykładowczyni na wydziale chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz aktywistka ruchu społecznego Obywatele RP.

W piątek na Krakowskim Przedmieście doszło do protestów w obronie aresztowanej Margot:

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości