Śródmieście

Śródmieście

Masa Krytyczna w śnieżnej aurze

Ostatni piątek miesiąca oznacza, że na ulice Warszawy znów wyjedzie Masa Krytyczna. Rowerzyści wyruszą z placu Zamkowego po zmroku. Towarzyszyć im będzie śnieżna aura.

Policja zamknęła wjazdna most Poniatowskiego

Na czas usuwania sopli z planetarium Centrum Nauki Kopernik trzeba było zamknąć Wisłostradę. Policja nie wpuszczała kierowców jadących od strony Mokotowa za skrzyżowanie z Ludną. Zamknięto też wjazd na most Poniatowskiego.

Muzeum przyszło do prezydenta

Z siedziby tymczasowej mogą je wyrzucić, a docelowa stoi pod znakiem zapytania, dlatego wciąż szuka powierzchni wystawienniczych. Muzeum Sztuki Nowoczesnej, bo o nim mowa, trafiło właśnie ze swoimi dziełami do Pałacu Prezydenckiego.

"Sopel nie wybiera, kiedy się zrobi"

- Dlaczego sople z Centrum Nauki Kopernik są skuwane w piątek po południu, kiedy zaczyna się szczyt komunikacyjny, i dlaczego robi to tylko trzech ludzi - pytają zdenerwowani internauci tvnwarszawa.pl. - Lód nie mógł już dłużej czekać - odpowiada CNK.

Usuwali sople, zamknęli Wisłostradę

Przez około dwie godziny kierowcy nie mogli wjechać na objazd zamkniętego tunelu Wisłostrady, musieli skręcić w ul. Ludną. Z budynku Centrum Nauki Kopernik usuwane były sople. Ruch wznowiono około 16.

Tak zmieniła się Próżna

Zakończyły się prace budowlane w biurowcu Le Palais. Dwie kamienice z ulicy Próżnej otrzymały nowe elewacje, a na ich tyłach stanął całkiem nowy budynek. Największym wyzwaniem było połączenie starego z nowym.

Staromiejskie piwnice: "pokazujemy trud odbudowy"

Swoje podwoje otwierają staromiejskie piwnice przy ulicy Brzozowej, gdzie można zobaczyć jak wyglądało zniszczone i odbudowywane Stare Miasto. - Pokazujemy piękny zryw odbudowy - mówi dyrektor Muzeum Historycznego Warszawy. Nadal niedostępne dla zwiedzających są tajemnicze i ogromne podziemia przy Rynku Starego Miasta 28/42

Sztuka współczesna na wielkim triennale

W Warszawie będzie odbywać się triennale sztuki nowoczesnej - powiedział PAP minister kultury Bogdan Zdrojewski. Szef resortu kultury chce, żeby - począwszy od 2015 roku, co trzy lata - stolica była miejscem spotkań polskich i zagranicznych artystów.

Dyrektor Biedronki: "To nie my wyrzucamy Feminę"

- To właściciele, a nie my zdecydowaliśmy o zmianie funkcji lokalu, w którym działa kino Femina - mówi Alfred Kubczak, jeden z dyrektorów sieci Biedronka. Firma jest gotowa uruchomić tam jednosalowe kino i płacić za nie czynsz. - Szukamy operatora - deklaruje.

Tysiące zgłoszeń o bezdomnych

3300 zgłoszeń o bezdomnych od listopada ubiegłego roku przyjęła straż miejska. 200 osób przewieziono do noclegowni i schronisk, 170 do izby wytrzeźwień, do 106 osób bezdomnych strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe.

Syrenki sprzedane: najdroższa biało-czerwona

Syrenka Polski, którą można było oglądać w strefie kibica podczas Euro 2012, została sprzedana za ponad 14 tys. złotych. Kwota zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podobnie jak pieniądze z licytacji pozostałych figur w barwach finalistów mistrzostw.

Sąd Najwyższy: precedensowy wyrok w sprawie dekretowej

- Spadkobierczyniom właścicieli warszawskiego gruntu, którym odebrano go na podstawie tzw. dekretu Bieruta, należy się pełne odszkodowanie, nawet jeśli potem utraciłyby swój grunt wskutek wywłaszczenia - uznał we wtorek Sąd Najwyższy.

Muzeum Historii Żydów Polskich ma nowe logo

Szmaragdowo-szary znak układający się w kształt litery "P" jest od dziś nowym logo Muzeum Historii Żydów Polskich. Już chwilę po prezentacji, wzbudził pierwsze wątpliwości.

"Warszawiacy pokochają nowy Ogród Krasińskich"

Wycinka drzew w Ogrodzie Krasińskich była zaplanowana przez fachowców - konserwatorów i architektów krajobrazu. A zmiany w parku zostały skonsultowane z mieszkańcami. Że nie wszyscy o tym wiedzieli? - Nie da się zmusić ludzi do uczestnictwa w życiu społecznym, jeśli sami tego nie chcą - tłumaczy w wywiadzie dla portalu tvnwarszwa.pl Renata Kaznowska, szefowa Zarządu Terenów Publicznych, instytucji, która remontuje muranowski park.