Śródmieście

Śródmieście

"Syreni Śpiew" do wyburzenia? Budynek jest zagrożony

Modernistyczny pawilon z mozaikami w parku Rydza-Śmigłego może zostać wyburzony. Taką możliwość dopuszcza przynajmniej projekt planu zagospodarowania dla tego terenu. Dopuścić do tego nie chcą jednak społecznicy, którzy zaapelowali o objęcie go ochroną konserwatorską.

Kierowcy rozjechali osiem hektarów trawników

W ubiegłym roku warszawscy kierowcy zniszczyli 8 hektarów miejskich trawników. Wszystko przez nielegalnie zaparkowane samochody. Urzędnicy podliczyli, że tylko w zeszłym roku na odtworzenie miejskiej zieleni wydali prawie 400 tysięcy złotych, a prawie milion złotych poszło na budowę "wygrodzeń", które chronią nowe trawniki.

Miasto kupi 260 ton karmy dla bezpańskich kotów

Warszawa podpisała umowę na zakup karmy dla bezpańskich kotów, których żyje w stolicy około 30 tysięcy. Urząd miasta apeluje również do mieszkańców o umożliwienie kotom całorocznego dostępu do pomieszczeń piwnicznych.

Sparaliżowany młociarz na gali sportowców. Walka o odszkodowanie

- Michał Kłys potrzebuje sprawiedliwości! – mówił reporter "Uwagi!" Endy Gęsina-Torres po tym, jak przerwał przemówienia podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy. Na galę pojechał razem z Michałem Kłysem, który do tej pory nie otrzymał żadnego zadośćuczynienia za wypadek sprzed lat. W 2002 roku na obozie sportowym koleżanka rzuciła młotem prosto w jego głowę, co spowodowało paraliż 17-letniego wówczas Michała.

Grają ten musical od 25 lat. "Fanki przychodziły po 300 razy"

Z okazji jubileuszu 25-lecia musicalu "Metro" w teatrze Studio Buffo odbył się 1985. spektakl. Prapremiera najsłynniejszego polskiego musicalu odbyła się 30 stycznia 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Od 1997 roku nieprzerwanie jest grany na deskach Teatru Studio Buffo. - Mieliśmy fanki, które przychodziły po 300 razy - wspomina Janusz Józefowicz, twórca "Metra".

Z psem na kawę? Z tych lokali Was nie wyrzucą

Restauracje, kawiarnie i sklepy, do których można swobodnie wejść z psem. Zdaniem aktywistów z Miasto Jest Nasze takich miejsc jest w Warszawie zdecydowanie zbyt mało. Stąd akcja pod hasłem "Miasto przyjazne psom". - Szukamy miejsc, gdzie można zabrać czworonoga bez strachu o awanturę - tłumaczą pomysłodawcy.

Prawie tysiąc przejść do kontroli. Drogowcy przeprowadzą audyt

Pomiar oświetlenia, ocena widoczności i istniejącej organizacji ruchu – to tylko niektóre z elementów, jakie kontrolować będą eksperci w ramach audytu przejść dla pieszych. W pierwszej kolejności pod lupę mają pójść "zebry" na Pradze Południe, Ochocie i Śródmieściu.

Ostatni dzień z iluminacją

Jeszcze tylko dziś będzie można podziwiać świąteczną iluminację. "Od poniedziałku zacznie sukcesywnie znikać ze stołecznych ulic" - zapowiadają drogowcy. Jest jednak dobra informacja dla zakochanych. Do 15 lutego pozostanie instalacja na pl. Powstańców Warszawy "I love Warsaw".

Wjechał skodą pod tramwaj

Kolizja w al. Jana Pawła II. Młody mężczyzna wjechał samochodem osobowym pod tramwaj. Zablokowany był ruch tramwajowy w kierunku ronda Radosława.

Kłótnia o plan 7 wież w centrum. "Nie było wystarczających konsultacji"

Rada Śródmieścia negatywnie zaopiniowała plan zagospodarowania zakładający budowę siedmiu wież w okolicy ronda Czterdziestolatka. Mimo dużego sprzeciwu ze strony Platformy Obywatelskiej. Jej radni przekonywali, że lepiej mieć plan niedoskonały, niż żaden. Następny krok należy do radnych Warszawy.

Płatne parkowanie może znacznie zdrożeć

Opłata za godzinę parkowania w płatnej strefie może znacznie wzrosnąć. Odpowiednie zmiany w prawie chce przeforsować rząd PiS - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jeśli władze stolicy skorzystają z tej furtki, może zniknąć jedna z najpoważniejszych przeszkód w budowie podziemnych parkingów.

"Warszawa - zmartwychwstałe miasto"

Filmowe wspomnienia o odbudowie Starego Miasta w Warszawie brytyjskiego historyka sztuki i architektury Dana Cruickshanka, który w 1957 r. mieszkał w stolicy, składają się na dokument "Warszawa - zmartwychwstałe miasto". Telewizyjna premiera filmu odbędzie się 21 lutego.

Karczowanie drzew przy WKD odroczone

Termin karczowania drzew wzdłuż trasy Warszawskiej Kolei Dojazdowej udało się odroczyć o dwa lata. Drzewa może uratować Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, jeśli przez ten czas zmieni swoje rozporządzenie.