Śródmieście

Śródmieście

Osiem miesięcy bez fotoradarów. Niebezpieczniej? "Trudno ocenić"

Z badań Instytut Transportu Drogowego wynika, że likwidacja fotoradarów przyniosła niepokojące efekty. Większość kierowców po prostu nie zwalnia. Dane z warszawskich skrzyżowań wcale nie są jednoznaczne, ale urządzenia i tak ostatecznie znikną do końca roku.

Z SARP do miejskiego biura architektury. Marlena Happach za Marka Mikosa

To niewątpliwie przełom i pokoleniowa zmiana w stołecznym biurze architektury i planowania przestrzennego. Marka Mikosa zastąpi Marlena Happach - architekta, aktywistka, sędzia w licznych konkursach, prezes warszawskiego okręgu Stowarzyszenia Architektów Polskich."Miło mi poinformować, że miejskim architektem została Marlena Happach, dotychczasowa prezes Oddział Warszawski SARP. Przed nią wiele wyzwań i ciężka praca, ale też dużo radości i satysfakcji z budowania naszej wspaniałej Warszawy. Powodzenia" – ogłosiła w środę rano w jednym s serwisów społecznościowych Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.Miejskim architektem została Marlena Happach, dotychczasowa prezes Oddziału Warszawskiego #SARP. Powodzenia! #Warszawa #ArchitektMiasta— Hanna Gronkiewicz (@hannagw) 5 października 2016Sprawy stołecznej architektury odziedziczy po Marku Mikosie, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora. Teraz będzie zastępcą Happach.Prezes OW SARPHappach to architektka i urbanistka. W 2004 roku uzyskała dyplom na Politechnice Warszawskiej. Rok temu została prezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pełniła rolę sędziego w konkursach dotyczących między innymi pawilonu Zodiak czy na ekspozycję skarbów z Wisły.

"Najbogatsza urzędniczka w Polsce" nie była spadkobiercą, dostała miliony

To historia prawdopodobnie najbogatszej urzędniczki w Polsce, współwłaścicielki między innymi sławnej działki w sercu stolicy. Kobieta w kilka lat - dzięki reprywatyzacji - zarobiła ok. 38 milionów złotych. Tylko zapomniała - jak sama donosi prokuraturze - wpisać tych milionów do oświadczeń majątkowych. Sprawę wyjaśniają śledczy, a urzędniczka w tym czasie procesuje się z ratuszem o kolejną nieruchomość. Materiał Darii Górki z programu "Czarno na Białym" TVN24.

W tych goglach możesz podróżować po Warszawie lat 30.

Podróż w czasie do Warszawy lat 30. ubiegłego wieku. Dzięki wystawie "Wirtualna podróż" każdy będzie mógł przenieść się na przedwojenny plac Piłsudskiego i przyjrzeć dawnej zabudowie jego okolic. Wystawę oglądać można w warszawskim Parku Miniatur.

Żebrowski bileterem we własnym teatrze. Wspiera "czarny protest"

Michał Żebrowski, dyrektor Teatru 6. piętro, zastąpi swoje pracownice biorące udział w "czarnym proteście" i zajmie się obsługą kasy w teatrze. - Tak się składa, że większość załogi to są panie, a ponieważ instytucja teatralna musi działać, to postanowiłem pójść do kasy - powiedział aktor.

Uwaga na ulewy. IMGW wydało ostrzeżenie

IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla województwa mazowieckiego. W poniedziałek w Warszawie i okolicach przewiduje się intensywne opady deszczu, które mogą być niebezpieczne. Podobny komunikat wydało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

"Nie pozwolimy zamienić szpitali w izby tortur"

"Żarty się skończyły! Moje ciało, moja sprawa" – pod takim hasłem odbywa się przed Sejmem "Czarny protest" przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji w Polsce. Na poniedziałek 3 października zaplanowany jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Burzą dawne kino Klub

Siedziba dawnego kina Klub przy Trasie Łazienkowskiej znika w oczach. Informację o rozbiórce dostaliśmy w sobotę rano na skrzynkę warszawa@tvn.pl.

Windy w metrze to rupiecie

Marcin Nożewski jest aktywnym człowiekiem. Pracuje zawodowo i dużo jeździ po Warszawie. Tyle, że robi to na wózku. Jego podróże przypominają trochę te ze słynnego monologu: "Ja to, proszę pana, mam bardzo dobre połączenie" z filmu "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?".