Praga Południe

Praga Południe

To ma być rok zakończenia wielu ważnych inwestycji, m.in.: mostu Północnego, tras ekspresowych, łącznika kolejowego na Okęcie. – Chcemy zdążyć przed Euro – zapowiadają urzędnicy. Zanim jednak w Warszawie rozpocznie się piłkarskie święto, mieszkańcy będą musieli radzić sobie z wieloma utrudnieniami.

Stadion miał być gotowy w czerwcu 2011 roku. Uroczyste otwarcie planowano latem, ale udało się dopiero zimą. Lista imprez, które trzeba było odwołać, stale się wydłuża. Najpierw odwołano pokaz motocyklowy Red Bull X-Fighters, mecz Polska - Niemcy rozegrano w Gdańsku, a wreszcie mecz o Superpuchar - przypomina Maciej Sokołowski, reporter TVN24.

Były szef NCS - Rafał Kapler z gigantycznej premii za wybudowanie Stadionu Narodowego nie zrezygnuje, choć jak mówił w TVN24 "nie weźmie 570 tys. złotych". Ile? Tego nie powiedział. Za to kilkukrotnie przypomniał, że przechodząc do NCS, zgodził się na "dwukrotnie niższe wynagrodzenie", niż w poprzedniej pracy. - Koledzy mówili: Kapler zwariował - wspominał. Niższe, czyli 26 tys. złotych miesięcznie.

- Panie Darku, może pan pomoże pani minister w tej rozgrzewce? - zawołał do Dariusza Dziekanowskiego jeden z urzędników uczestniczących w organizacji dzisiejszego biegu wokół Stadionu Narodowego. Po rozruszaniu mięśni były piłkarz i minister sportu Joanna Mucha, ruszyli wokół areny otwarcia Euro 2012. To jednak dopiero początek - szefowa resortu sportu chce, by biegi odbywały się 12-go każdego miesiąca.

Dwie osoby zatrzymane za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, trzy ukarane mandatami i jedna z wnioskiem do sądu. To wstępny bilans demonstracji kibiców Legii.

Pięciu kibiców Legii, w oficjalnej demonstracji, a łącznie kilkuset fanów stołecznego klubu przeszło w sobotę po południu sprzed stadionu przy ul. Łazienkowskiej pod Stadion Narodowy, w proteście przeciw odwołaniu meczu o Superpuchar. Z przyjazdu do Warszawy zrezygnowali natomiast kibice krakowskiej Wisły.

Bardzo poważny wypadek na skrzyżowaniu ulic Grochowskiej i Jubilerskiej. Zniszczone są trzy samochody osobowe i autobus. Jedna osoba została ranna.

Siedem wozów straży pożarnej wjechało na teren Stadionu Narodowego. - Spokojnie to tylko ćwiczenia. Sprawdzaliśmy możliwości operacyjne podjęcia działań na tym obiekcie - wyjaśnia mł. kapitan Artur Laudy ze stołecznej straży pożarnej.

Dwie osoby ranne, dwa rozbite samochody. Do tego uszkodzona latarnia. To efekt wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ul. Ostrobramskiej i i Rodziewiczówny.

Niefrasobliwy kierowca narobił kłopotów użytkownikom jednego z parkingów na Gocławiu. Nie zaciągnął hamulca ręcznego, przez co auto stoczyło się ze swojego miejsca i zablokowało wjazd. Sytuację opisał na Kontakcie 24 luthor85.

- Czy drzewo w al. Zielenieckiej tuż przy torach tramwajowych wyrosło w nocy? - pyta Bogdan_Fotograf, reporter Kontaktu 24 i przesyła zdjęcie tego niecodziennego widoku.

Jest puszysta i brązowa, a zwinięta w kłębek mieści się w czapce strażnika. Nie chodzi jednak o kotkę, tylko o... wydrę. Taką właśnie podopieczną zajął się ekopatrol, zanim przewiózł ją do specjalnego ośrodka.

Opóźnia się wprowadzonie nowej organizacji ruchu na rondzie Waszyngtona. - Na opóźnienie wpłynęło wiele czynników, przede wszystkim czekaliśmy na podwykonawcę, który przebuduje w tym miejscu sygnalizację świetlną - wyjaśnia Krzysztof Niedzielski z PRG Metro, wykonawcy przebudowy trasy tramwajowej.

Ponad 400 drzew, 83 tysiące krzewów oraz 75 tysięcy bylin i krzewinek rożnego rodzaju ozdobi okolice Stadionu Narodowego. Kończy się właśnie nasadzanie roślin i zakładanie trawników.

Kolejny wypadek w piątkowy poranek. Po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej i Fieldorfa zderzył się samochód osobowy z dostawczym. Były duże utrudnienia.

Mam wrażenie, że im bliżej do otwarcia nowego stadionu, tym czulej warszawiacy wspominają stary. Ale budowniczowie Narodowego pozostawili wiele pamiątek. W nowej konstrukcji kryją się pozostałości stadionu X-lecia. Zapraszam na spacer ich śladem.

Groźnie wyglądająca kolizja na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Perkuna. Jedno z aut dachowało.