Praga Południe

Praga Południe

Platforma Obywatelska wolałaby się tą sprawą na razie nie zajmować, ale wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość na to nie pozwoli. - Pomnik Czterech Śpiących nie powinien wracać na Pragę - oświadczył w czwartek Jacek Sasin, który jest kandydatem PiS na prezydenta miasta. Ocenił, że monument powinien trafić na Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.

Bitewne okrzyki, szczęk broni i huk dział. Ponad 200 rekonstruktorów przy tłumie gapiów odegrało inscenizację najbardziej krwawej bitwy Powstania Listopadowego - o Olszynkę Grochowską. 25 lutego 1831 roku poległo w niej około 7 tys. żołnierzy polskich i ponad 10 tys. rosyjskich.

Od dziś więcej nowoczesnych fotoradarów na polskich drogach. Pierwsze 15 spośród 300 nowych urządzeń pojawiło się m.in. na Mazowszu, a dwa z nich w Warszawie.

Kibice nie zdążą na mecz otwarcia Polska-Grecja? To możliwe, gdyż pracownicy stadionu zapowiadają strajk włoski, w związku z pensjami, które są niższe niż zostały im obiecane- informuje "Życie Warszawy".

Tysiąc flag z logiem UEFA, wielkoformatowe reklamy, oklejone wiaty przystankowe z symbolami Mistrzostw Europy - rozpoczyna się wielkie oklejanie miasta na Euro 2012. "Warszawa przygotowała szereg elementów wizualnych, które będą cieszyć oko mieszkańców oraz gości przybywających na turniej do stolicy" – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Zderzenie karawanu i samochodu osobowego na plac uSzembeka - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Jedna osoba została ranna- dodaje.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego mają w poniedziałek ręce pełne roboty. Od rana doszło do kilkudziesięciu wypadków i kolizji. Na skrzyżowaniu Osowskiej i Garwolińskiej renault zderzyło się z fiatem.

5 meczów, 900 wolontariuszy, przepustki dla mieszkańców, zmiany w komunikacji i czasowe wyłączanie ulic - Mistrzostwa Europy w piłce nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Ratusz rozpoczął właśnie kampanię, która ma przygotować nas do utrudnień.