Praga Południe

Praga Południe

Maraton Warszawski: zwycięstwo Etiopczyka, Kenijka pobiła rekord

Trasę 41. PZU Maratonu Warszawskiego najszybciej pokonał Etiopczyk Dadi Yami Gemeda z czasem 2:11:39. Pierwszą kobietą na mecie była zaś Kenijka Rebecca Jepchirchir. Wśród Polaków najlepszy okazał się Dariusz Nożyński, który uzyskał czas 2:24.52 i była medalistka mistrzostw Europy w wioślarstwie Joanna Dorociak.

Blisko 2,2 tysiąca wniosków do budżetu obywatelskiego

2 166 wniosków zgłosili mieszkańcy stolicy do budżetu obywatelskiego na 2020 r. Spośród nich 199 to tzw. projekty ogólnomiejskie, które obejmują kilka dzielnic lub całe miasto. Najwięcej projektów dzielnicowych zgłoszono dla Ursynowa, Pragi Południe i Białołęki.

Podtrute kawki i gawrony wróciły na wolność

W środowy poranek strażnicy miejscy z Eko Patrolu wypuścili na wolność ostatnie ptaki, które zostały podtrute w październiku na Mokotowie. Zwierzęta do tej pory leczone były w Ptasim Azylu.

Doświetlają przejścia dla pieszych. Na liście 207 lokalizacji

Ponad 200 przejść do końca 2019 roku ma zyskać lepsze oświetlenie. To największy ze wszystkich dotychczasowych przetargów tego typu. Według ratusza ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. To właśnie oni najczęściej giną w wypadkach drogowych w Warszawie.

Kręcili film o "Kurierze z Warszawy"

W niedzielę w Warszawie realizowane były zdjęcia do filmu "Kurier" w reżyserii Władysława Pasikowskiego, opowiadającego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. W związku z pracą filmowców na kilkanaście godzin został wyłączony z ruchu most Poniatowskiego.

"26" zgubiła koło na Wiatraku

Pechowy poranek dla pasażerów tramwajów z Grochowa. 26-tka zgubiła koło na rondzie Wiatraczna. Były duże utrudnienia, bo skład zablokował przejazd.

Najpierw Saska Kępa, potem most. Utrudnienia w związku z meczem

Przed końcem meczu na Stadionie Narodowym zamknięty został most Poniatowskiego. Wcześniej z ruchu wyłączony był obszar Saskiej Kępy, a od rana nieprzejezdne były Francuska, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Ratusz wprowadził serię zmian w komunikacji w związku z finałem Ligi Europy.

Masa Krytyczna w czasie świątecznych wyjazdów. "Nie odwołamy"

W piątek o godzinie 18, w czasie wyjazdów warszawiaków na groby bliskich, na ulice stolicy wyjedzie rowerowa Masa Krytyczna. Czy przejazd jednośladów jeszcze bardziej utrudni życie kierowcom? – Zaprojektowaliśmy trasę tak, by zminimalizować utrudnienia – zapewniają organizatorzy.

Uchwalono plan zagospodarowania rejonu Stadionu Narodowego

Na błoniach Stadionu Narodowego będą mogły powstawać obiekty sportowe i wystawiennicze - przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego tego rejonu, uchwalony w czwartek przez stołecznych radnych. Plan będzie podstawą do wydawania pozwoleń na budowę.