TVN Warszawa | Okolice

Auto stoczyło się do Bugu. Kobieta zdążyła zadzwonić na policję. "Krzyczała, w tle było słychać wlewającą się wodę"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
b
Źródło:
PAP
Auto stoczyło się do Bugu w Wyszkowie (materiał z 16.05.2022)
KPP WyszkówAuto stoczyło się do Bugu w Wyszkowie

46-latka utopiła się w Bugu w Wyszkowie (Mazowieckie). Zaparkowane nad brzegiem rzeki auto, w którym kobieta przebywała ze znajomym, stoczyło się do wody. Mężczyźnie udało się uratować, ciało wyszkowianki wyłowiono w sobotę.

Prokuratura ustala okoliczności śmierci 46-latki, która utopiła się w Bugu w Wyszkowie. Zaparkowane nad brzegiem rzeki auto, w którym kobieta przebywała razem ze znajomym, stoczyło się do wody. Mężczyźnie udało się uratować, ciało wyszkowianki wyłowiono w sobotę.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Jak przekazał PAP rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński, chwilę po północy dyspozytor numeru alarmowego odebrał zgłoszenie od przerażonej kobiety, która informowała, że znajduje się w tonącym samochodzie. - Połączenie urwało się, kiedy kobieta krzyczała "Jesteśmy nad Bugiem samochodem i topimy się", a w tle było słychać wlewającą się do auta wodę - zrelacjonował rzecznik.

Mówił, że wyciągnął ją z auta, ale porwał ją nurt rzeki

Policjanci szybko ustalili, że kobieta dzwoniła z okolicy ul. Na Skarpie w Wyszkowie. Policyjny patrol, który udał się na miejsce, spostrzegł tam przemoczonego mężczyznę. - Wyraźnie czuć było od niego alkohol, mówił bełkotliwie. Z jego słów wynikało, że był uczestnikiem zgłoszonego przez kobietę zdarzenia – przekazał rzecznik.

Jak się okazało, 48-letni mieszkaniec Wyszkowa w piątek wieczorem przyjechał w okolice Bugu ze znajomą. Zaparkował renault blisko rzeki. Para spożywała alkohol. W pewnym momencie samochód, w którym przebywali, stoczył się do wody.

Mężczyzna wydostał się z nabierającego wody pojazdu. - Tłumaczył, że wyciągnął z auta również kobietę, ale nie udało mu się jej utrzymać. W pewnym momencie porwał ją nurt rzeki i stracił towarzyszkę z oczu – powiedział policjant.

Mundurowi udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że 48-latek ma ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia i trafił do policyjnej celi.

Ciało wyłowiono 20 metrów od samochodu, zlecono sekcję

Poszukiwania kobiety trwały kilkanaście godzin. Brali w nich udział policjanci i strażacy. W akcji uczestniczyli też członkowie specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego. Ciało 46-letniej mieszkanki Wyszkowa wyłowiono w sobotę około południa, 20 metrów od miejsca, w którym zatonęło auto. Strażacy wydobyli również samochód.

Śledczy wyjaśniają teraz, jak doszło do tragedii. W celu ustalenia przyczyny zgonu kobiety ma być wykonana sekcja zwłok.

Autor:b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Wyszkowie

Pozostałe wiadomości