TVN Warszawa | Okolice

Krajowa Administracja Skarbowa podsumowuje półrocze. Miliony zabezpieczonych papierosów, tony tytoniu

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
Przejęto łącznie ponad 21 ton nielegalnego tytoniu
CBŚP/KASPrzejęto łącznie ponad 21 ton nielegalnego tytoniu

  Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej tylko w pierwszym półroczu tego roku zabezpieczyli prawie 12 milionów sztuk papierosów i ponad siedem ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy – pochwaliła się rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.

"Funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej w swej codziennej pracy mierzą się z procederem produkcji i dystrybucji nielegalnych wyrobów tytoniowych" - przekazała rzeczniczka IAS w Warszawie. Wskazała, że w okresie 13-15 lipca funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 340 tys. sztuk papierosów oraz ponad 36 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. "Wartość zatrzymanego towaru to ponad 281 tys. złotych" - podała. "Część nielegalnych wyrobów tytoniowych ukryta była w samochodach osobowych, które zostały zatrzymane do kontroli drogowych. Ujawnień dokonano również na posesjach prywatnych, w wyniku akcji prowadzonych wspólnie z funkcjonariuszami Policji i Straży Granicznej" - tłumaczyła.

Podkreśliła przy tym, że czynności kontrolne przeprowadzone na terenie magazynu jednej z firm kurierskich zakończyły się zabezpieczeniem 17 kg nielegalnego tytoniu ukrytego w trzech przesyłkach. "Działania prowadzone przez mazowiecką KAS doprowadziły do ujawnienia w I półroczu 2021 r. blisko 12 mln szt. papierosów/cygar i ponad 7 ton tytoniu bez polskich znaków akcyzy" - dodała

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości