Jej ciało przez pięć lat leżało w mieszkaniu, może zostać pochowana jako NN

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Do zdarzenia doszło w powiecie legionowskim
Do zdarzenia doszło w powiecie legionowskim
Google Earth
Do zdarzenia doszło w LegionowieGoogle Earth

Prokuratura próbuje dotrzeć do rodziny kobiety, której ciało przez pięć lat leżało w jednym z mieszkań w Legionowie. Jeśli nie uda się w stu procentach potwierdzić tożsamości zmarłej, może zostać pochowana jako NN (Nazwisko Nieznane), a koszt pochówku pokryje opieka społeczna.

O zmarłej wiadomo na razie niewiele. Mimo że odnaleziono dokumenty, trudno jest potwierdzić tożsamość - jak wstępnie ustaliła prokuratura - około 80-letniej kobiety. Jej zwłoki przeleżały w mieszkaniu pięć lat. Identyfikacja przy pomocy zdjęć nie jest możliwa, prokuratura szuka krewnych.

Pomogłyby badania DNA

- To jest zagwozdka, z którą się będziemy mierzyć, jeżeli się ta rodzina rzeczywiście nie znajdzie. Jeżeli się znajdzie ktoś z bliskich, to wtedy zrobimy badania DNA i będzie ta tożsamość potwierdzona na 100 procent. Natomiast w tej chwili jest potwierdzona na 90 kilka procent. Ciało jest tak zdeformowane, że nawet ze zdjęcia z dowodu osobistego trudno określić, że to jest ta osoba - powiedziała w rozmowie z tvnwarszawa.pl prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Prokurator przyznała, że to duży problem. - Ale na razie nie wybiegajmy w przyszłość, może się uda. Jeśli przeprowadzenie badania będzie możliwe i znajdzie się ktoś, z kim będzie można porównać DNA tej pani, to oczywiście to przeprowadzimy. Jeżeli nie będzie to możliwe, to wtedy będziemy się martwić - zaznaczyła.

Zapytana o to, czy śledczy są ograniczeni czasowo w tym zakresie, odpowiedziała: - I tak czekamy na pełną opinię z zakładu medycyny sądowej. Będzie za dwa, trzy miesiące. W tym czasie ustalamy tych krewnych. Można próbować po numerach PESEL, bazach danych. Zajmuje się tym policja. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo. Zwłoki są zabezpieczone w zakładzie medycyny sądowej.

Może zostać pochowana jako NN

Jak zaznaczyła prokurator, na ustalenia jest czas, dopóki trwa śledztwo. - Powinno być ukończone w ciągu trzech miesięcy, ale zawsze można je przedłużyć. W efekcie czasami trwa i kilka lat. To zależy od sprawy i stopnia jej skomplikowania - podkreśliła nasza rozmówczyni.

Śledczy liczą też na dotarcie do krewnych zmarłej między innymi dzięki temu, że sprawa stała się głośna medialnie.

Co jednak, jeśli krewni się nie odnajdą? - Jest taka możliwość, że pani zostanie pochowana jako NN. Ale jeszcze ustalamy tożsamość na podstawie tego, co mamy bez badań DNA. Zabezpieczono między innymi dowód osobisty - podkreśliła prokurator Skrzeczkowska.

Jak podsumowała, w sytuacji, kiedy nie odnajduje się rodzina, pochówkiem zajmuje się opieka społeczna.

Przyjechali do cieknącej rury piętro wyżej

O sprawie informowaliśmy kilka dni temu na tvnwarszawa.pl. Zwłoki kobiety zostały odkryte 21 czerwca w jednym z mieszkań przy ulicy Pałacowej w Legionowie. Prokuratura przekazywała wówczas, że służby weszły do lokalu ze względu na awarię wodociągową w mieszkaniu piętro wyżej. W lokalu znaleziono zwłoki kobiety, a w czasie oględzin wewnątrz znaleziono produkty, których termin ważności do spożycia minął w maju 2018 roku. To pozwala przypuszczać śledczym, że zgon nastąpił pięć lat temu.

Nikt nie zgłaszał wcześniej zaginięcia kobiety. Ze wstępnych informacji wynikało, że nie miała żadnych obrażeń mechanicznych.

Autorka/Autor:katke//ec

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps

Pozostałe wiadomości

W niedzielę mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa o ćwiczeniach służb z użyciem środków pirotechnicznych w poniedziałek i wtorek.

"Mogą występować hałas oraz dym". Mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty RCB

"Mogą występować hałas oraz dym". Mieszkańcy Warszawy i okolic otrzymali alerty RCB

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Warszawska Strefa Kibica na błoniach Stadionu Narodowego ruszyła w niedzielę. Chętnych do obejrzenia pierwszego meczu Polaków na Euro 2024 nie brakowało. Humory nieco zepsuła porażka z Holandią. Będą jednak jeszcze dwa mecze, z Francją i Austrią.

Kibice na błoniach Narodowego wspierali reprezentację

Kibice na błoniach Narodowego wspierali reprezentację

Aktualizacja:
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Gdzie jest burza? W niedzielę 16.06 nad Polską pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Śledź aktualną sytuację pogodową na tvnmeteo.pl.

Gdzie jest burza? Grzmoty i błyski w części kraju

Gdzie jest burza? Grzmoty i błyski w części kraju

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl

W niedzielę przed południem w miejscowości Opacz Mała (powiat pruszkowski) w nowej hali przeznaczonej pod warsztat samochodowy wybuchł pożar. Płonęły opony i papa. W akcji gaśniczej brało udział 17 zastępów straży pożarnej.

Pożar hali pod Warszawą, 17 zastępów straży pożarnej w akcji

Pożar hali pod Warszawą, 17 zastępów straży pożarnej w akcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowca volvo trafił do szpitala po tym, jak zjechał z drogi i uderzył w murowaną stodołę. Tak mocno, że przebił jedną ze ścian i wjechał do środka. Okoliczności tego zdarzenia badają policjanci.

Wypadł z drogi, uderzył w stodołę i wjechał do środka

Wypadł z drogi, uderzył w stodołę i wjechał do środka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po raz 19. ulicami Warszawy przeszedł Marsz dla Życia Rodziny. Wydarzenie poprzedziła msza święta w kościele św. Aleksandra na placu Trzech Krzyży.

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł Traktem Królewskim

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł Traktem Królewskim

Źródło:
PAP

94-letnia mieszkanka Łukowa wybrała się samotnie w podróż do Warszawy, by spotkać się z koleżanką na Starym Mieście. Na szczęście w pociągu poznała mężczyznę, który jej pomógł, bo na kobietę nikt nie czekał. Zawiadomił strażników, a ci wnuka starszej pani, której - jak się okazało - nie była to pierwsza taka wyprawa. Poprzednio bliscy odbierali ją z Krakowa.

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

94-latka przyjechała na spotkanie z koleżanką, nikt na nią czekał. Pomógł jej znajomy z pociągu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dym wydostawał się na zewnątrz, a w mieszkaniu nie było już praktycznie nic widać. Okazało się, że płonął garnek pozostawiony na kuchence. Niczego nieświadomy mężczyzna spał w jednym z pokoi. 

Dym wydobywał się już przez okno, niczego nieświadomy mężczyzna spał

Dym wydobywał się już przez okno, niczego nieświadomy mężczyzna spał

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął przygotowania do wprowadzenia Strefy Czystego Transportu w Warszawie. Będzie ona obowiązywać od 1 lipca. Urzędnicy przyjmują kolejne wnioski o nadanie uprawnień do poruszania się po strefie.

1,5 tysiąca wniosków o nadanie uprawnień do poruszania się po Strefie Czystego Transportu

1,5 tysiąca wniosków o nadanie uprawnień do poruszania się po Strefie Czystego Transportu

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

W niedzielę wieczorem rozpocznie się kolejny etap prac związany z przebudową tunelu w alei Prymasa Tysiąclecia w ramach modernizacji Dworca Zachodniego. Zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu, która będzie obowiązywać do końca wakacji.

Zamkną środkową część tunelu. Kolejne zmiany w ruchu przy Dworcu Zachodnim

Zamkną środkową część tunelu. Kolejne zmiany w ruchu przy Dworcu Zachodnim

Źródło:
PAP

Budowniczowie trasy mają za sobą już prace przygotowawcze. Teraz ruszą pełną parą, budowane będą tory. W nocy z niedzieli na poniedziałek, z 16 na 17 czerwca, zamknięta zostanie ulica Rakowiecka od Puławskiej do Starościńskiej oraz jezdnia ulicy Puławskiej w kierunku Ursynowa, od Goworka do Narbutta. Kierowcy oraz autobusy pojadą objazdami.

Rusza budowa trasy tramwajowej na Rakowieckiej, będą zmiany w ruchu

Rusza budowa trasy tramwajowej na Rakowieckiej, będą zmiany w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę wieczorem w miejscowości Sikory (powiat legionowski) wyłowiono z rzeki Narew ciało 42-letniego mężczyzny. Ustaleniem dokładnych okoliczności zdarzenia zajmuje się Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga.

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny, rozpoznał go kolega

Z rzeki wyłowiono ciało mężczyzny, rozpoznał go kolega

Źródło:
PAP

W Serbii dostali się do naczepy ciężarówki i tak dotarli do Polski. Stąd próbowali się dostać do Niemiec. Samochód, którym podróżowało pięciu obywatele Indii zatrzymali strażnicy graniczni i policjanci. Wszyscy pasażerowie trafili do strzeżonego ośrodka. Kłopoty ma też kierowca, którym był Polak. Odpowie nie tylko za pomoc w przekraczaniu granic, ale i prowadzenia auta mimo zakazu, za to pod wpływem środków odurzających.

Po kontroli pasażerowie trafili do strzeżonego ośrodka, a kierowca do aresztu

Po kontroli pasażerowie trafili do strzeżonego ośrodka, a kierowca do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

54-latek został zatrzymany, gdy pijany prowadził auto. Policjanci odebrali mu prawo jazdy, ale się tym nie przejął. Po kilku dniach został zatrzymany ponownie i znowu był pijany. Stanie przed sądem grozi mu do trzech lat więzienia.

"Jedzie przede mną pijany kierowca". Prawo jazdy stracił on już kilka dni wcześniej

"Jedzie przede mną pijany kierowca". Prawo jazdy stracił on już kilka dni wcześniej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Już po raz 17. przyznano Nagrody Literackie m.st. Warszawy. Jury wyróżniło autorki i autorów w pięciu kategoriach. Specjalny tytuł warszawskiej twórczyni, przyznawany za całokształt twórczości, trafił do Joanny Papuzińskiej.

Nagrody literackie Warszawy przyznane

Nagrody literackie Warszawy przyznane

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości przeszli w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad imprezą. Według szacunków ratusza w paradzie przeszło około 20 tysięcy osób.

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Parada Równości przeszła przez Warszawę

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP