Kiedy odwiedziła ich policja, byli zajęci rozbieraniem kradzionego auta

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową pod Wyszkowem (wideo bez dźwięku)
Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową pod Wyszkowem (wideo bez dźwięku)KPP Wyszków
wideo 2/5
KPP WyszkówPolicjanci zlikwidowali dziuplę samochodową pod Wyszkowem

Policjanci z Wyszkowa (Mazowieckie) zlikwidowali dziuplę samochodową, w której demontowano na części kradzione samochody. Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

Jak poinformował Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie, policjanci podejrzewali, że w jednym z gospodarstw na ternie gminy Zabrodzie kradzione auta są rozbierane na części. - Śledczy zaplanowali akcję związaną z kontrolą podejrzewanych pomieszczeń gospodarczych na wtorkowy wieczór. Zbliżając się do jednej z wiat, usłyszeli odgłosy stukania o metal, co wzbudziło podejrzenia kryminalnych. Kiedy dotarli na miejsce, zauważyli trzech mężczyzn zajętych demontażem nissana o wartości 130 tysięcy złotych - zrelacjonował Wroczyński.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową pod WyszkowemKPP Wyszków

Okazało się, że auto zostało skradzione na terenie Niemiec kilka dni wcześniej. - Przestępcy na widok policjantów podjęli próbę ucieczki i nie stosowali się do wydawanych poleceń. Bezskutecznie. Natychmiast po pościgu zostali zatrzymani. Na miejscu pojawił się również właściciel posesji. Samochód, jego części i podzespoły zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu - opisał mundurowy.

Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 35 do 42 lat. Są to mieszkańcy powiatu wyszkowskiego i wołomińskiego. - Wszyscy prosto z samochodowej dziupli trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli zarzuty. W czwartek śledczy na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili im zarzut dotyczący przestępstwa paserstwa. Teraz o ich losie zdecyduje sąd. Za przestępstwo przeciwko mieniu grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności - podsumował Wroczyński.

Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową pod WyszkowemKPP Wyszków
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP Wyszków

Pozostałe wiadomości