Duża akcja CBŚP, 18 osób zatrzymanych. "Wytwarzali i wprowadzali do obrotu narkotyki"

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
CBŚP uderzyło w błoński narkobiznes. Zatrzymano 18 osób
CBŚP uderzyło w błoński narkobiznes. Zatrzymano 18 osób
CBŚP
CBŚPCBŚP uderzyło w błoński narkobiznes. Zatrzymano 18 osób

18 osób zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji. Na celownik zostali wzięci członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Błoniu, którzy wytwarzali i wprowadzali do obrotu narkotyki - przekazała podinspektor Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP. W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zarzuty przedstawiono łącznie 18 osobom, z których 16 tymczasowo aresztowano.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prowadzą postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się z Błonia i okolic. - Jej członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową, w tym wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu substancji psychotropowych i środków odurzających - poinformowała Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP.

"Grupa hermetyczna i dobrze zorganizowana"

Zaznaczyła, że sprawa miała swój początek jeszcze w 2019 roku, kiedy funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali dwa laboratoria, w których wytwarzano amfetaminę. 

- Kolejne czynności pozwoliły na ustalenie powiązań zatrzymanych tam osób z grupami "ożarowską" oraz "błońską". Praca śledczych doprowadziła do zebrania materiału dowodowego, dzięki któremu w połowie 2022 roku zatrzymano pięciu podejrzanych o wytwarzanie narkotyków na wielką skalę, w tym podejrzanego o kierowanie tą grupą - opisała dalej Jurkiewicz.

Podkreśliła też, że na tym sprawa się nie zakończyła i "funkcjonariusze CBŚP wspólnie z prokuratorem nadzorującym postępowanie gromadzili kolejne dowody na działalność grupy".

- Tym razem skupili się na podejrzanych wywodzących się z miejscowości Błonie. Rozpracowywana struktura była hermetyczna i dobrze zorganizowana, co niewątpliwie utrudniło działania śledczych, ale z całą pewnością ich nie uniemożliwiło. Intensywna praca organów pozwoliła na przeprowadzenie zakrojonej na szeroką skalę kolejnej realizacji - zdradziła policjantka.

Narkotyki, pistolety, maczety i kastet

Iwona Jurkiewicz poinformowała, że "w ogromnym przedsięwzięciu, przeprowadzonym w minionym tygodniu uczestniczyło ponad 260 policjantów". - Wzięli w nim udział funkcjonariusze z różnych komórek organizacyjnych Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA", Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Białegostoku, Bydgoszczy, Kielc, Łodzi i Poznania oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji - wymieniła.

Wskazała też, że na terenie powiatu warszawsko-zachodniego "zatrzymano 18 osób, zabezpieczając przy tym amfetaminę, marihuanę, tabletki MDMA, dwa pistolety, maczety i kastet". - Zabezpieczono także blisko 260 tysięcy złotych oraz biżuterię i sztabki złota warte około 250 tysięcy złotych. Łącznie na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze i mienie warte ponad pół miliona złotych - wyliczyła rzeczniczka.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i wprowadzania do obrotu a także posiadania znacznych ilości narkotyków. - Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - wskazała Jurkiewicz. - Dotychczas w sprawie występuje 31 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 200 zarzutów - podsumowała,

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP

Pozostałe wiadomości