Najnowsze

Ciała kobiet w spalonym domu. Podejrzewanego o podwójne zabójstwo zatrzymano w lesie. Padły strzały

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja zatrzymała podejrzewanego o podwójne zabójstwo
Policja zatrzymała podejrzewanego o podwójne zabójstwoKPP w Wyszkowie
wideo 2/2
KPP w WyszkowiePolicja zatrzymała podejrzewanego o podwójne zabójstwo

Zatrzymaliśmy mężczyznę podejrzewanego o podwójne zabójstwo - poinformował nas Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. To mąż jednej z kobiet, której ciało odnaleziono po pożarze domu jednorodzinnego. Podczas interwencji mężczyzna próbował zaatakować policjantów nożem. Został raniony z broni służbowej i trafił do szpitala.

Do pożaru w domu jednorodzinnym przy ulicy Białostockiej w Wyszkowie doszło we wtorek nad ranem. W budynku strażacy zastali dwie osoby, które przekazano ratownikom medycznym. Wezwany na miejsce lekarz potwierdził ich zgon. Wyszkowska policja potwierdziła w rozmowie z tvnwarszawa.pl, że jedną z hipotez branych pod uwagę w śledztwie jest zabójstwo.

- Zatrzymaliśmy mężczyznę podejrzewanego o podwójne zabójstwo - powiedział nam w środę po południu Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie. Mężczyzna został zatrzymany w środę około godziny 11 na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Leszczydół.

Policja zatrzymała podejrzewanego o podwójne zabójstwoKPP Wyszków

Policja: 57-latek wybiegł z miejsca ukrycia z nożem i zaczął uciekać

Policjanci od wtorku prowadzili śledztwo w sprawie śmierci dwóch kobiet w wieki 58 i 83 lat. Okoliczności ich śmierci od początku wzbudzały podejrzenia. Do ich wyjaśnienia zostali zaangażowani policjanci z Wyszkowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Dotychczas przesłuchali kilkanaście osób, zabezpieczyli też monitoringi i ślady na miejscu zdarzenia.

- Wstępne czynności wskazywały, że związek ze zdarzeniem może mieć mąż młodszej kobiety, dlatego rozpoczęto poszukiwania 57-latka, w których brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony. W poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy - zrelacjonował Wroczyński.

Jak dodał, policjanci natknęli się na kryjówkę 57-latka podczas sprawdzania lasu. - Mężczyzna na widok policjantów wybiegł z miejsca ukrycia z nożem i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i wezwali uciekiniera do zatrzymania się, a następnie oddali strzał ostrzegawczy. Wtedy mężczyzna odwrócił się i próbował zaatakować nożem policjantów. Funkcjonariusze oddali kolejny strzał w kierunku mężczyzny, a następnie obezwładnili go - relacjonuje Wroczyński.

Mężczyzna został raniony w nogę. Funkcjonariusze udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie przewieziono go do szpitala.

- Nad sprawą cały czas pracują wyszkowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wyszkowie - podkreśla oficer prasowy KPP w Wyszkowie.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KP PSP w Wyszkowie

Pozostałe wiadomości