Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

"Węże świetlne tracą kolor". Wizytówka PKiN do remontu

Najnowsze

Neon z pałacu idzie do remontu
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plNeon z pałacu idzie do remontu

Neon nad głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki idzie do kompleksowego remontu. – Ma odzyskać intensywność kolorów – mówi tvnwarszawa.pl Renata Kaznowska, prezes PKiN.

Neon nad głównym wejściem do Pałacu Kultury i Nauki idzie do kompleksowego remontu. – Ma odzyskać intensywność kolorów – mówi tvnwarszawa.pl Renata Kaznowska, prezes PKiN. Pałac Kultury i Nauki – taki neon wita gości, którzy wchodzą do najbardziej rozpoznawalnego budynku stolicy od strony placu Defilad. Choć pełni w pewnym sensie rolę wizytówki PKiN, to jego stan pozostawia wiele do życzenia.

"Gubią kolor"

Dlatego zarząd pałacu ogłosił przetarg na remont neonu. - Neon świeci, ale jest w bardzo złej kondycji technicznej. Węże świetlne są bardzo stare i gubią kolory – przyznaje Renata Kaznowska. I dodaje, że prace obejmą konstrukcję, ale także system oświetlenia. – To będzie kompleksowy remont. Neon ma przede wszystkim odzyskać intensywność kolorów, z wykorzystaniem oświetlenia energooszczędnego – podkreśla prezes Pałacu Kultury i Nauki. Firmy zainteresowane robotami mogą zgłaszać swoje oferty zarządowi PKiN do 2 lipca do godz. 12. Jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, prace mają zostać skończone do połowy października tego roku.

ran/ec

Pozostałe wiadomości