Policjanci zatrzymali 27-latka. Nieoficjalnie: to brat jednego z poszukiwanych w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
Policja zatrzymała 27-latka poszukiwanego listem gończym
Policja zatrzymała 27-latka poszukiwanego listem gończymKSP
wideo 2/5
KSPPolicja zatrzymała 27-latka poszukiwanego listem gończym

Stołeczni policjanci zatrzymali 27-latka poszukiwanego od roku listem gończym. Jak podają nieoficjalnie media, to brat Sebastiana Włodarczyka, poszukiwanego do sprawy zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie.

- Policjanci Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji nieustannie prowadzą akcje mające na celu zatrzymanie niebezpiecznych przestępców. Podczas ostatniej takiej realizacji dotarli pod niemalże 30 adresów w Warszawie, na terenie powiatów piaseczyńskiego i wołomińskiego oraz w okolicach Olsztyna - przekazał Polskiej Agencji Prasowej Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

Rzecznik KSP wskazał, że zatrzymali m.in. poszukiwanego od roku listem gończym 27-latka. Mężczyzna ma do odbycia karę dwóch lat więzienia za udział w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia. - W trakcie przeszukania mieszkania, w którym przebywał, policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko kilogram amfetaminy i mefedronu, telefony komórkowe, nośniki danych i pieniądze - podkreślił.

- Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut za posiadanie środków odurzających. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Trzej poszukiwani w sprawie zabójstwa

Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, 27-latek jest bratem Sebastiana Włodarczyka, jednego z trzech poszukiwanych do sprawy zabójstwa 29-latka, do którego doszło na początku maja na Nowym Świecie w Warszawie.

Zarówno Prokuratura Okręgowa w Warszawie, jak i Komenda Stołeczna Policji zaznaczyły, że nie wypowiadają się w sprawach powiązań rodzinnych. - Zapewniam jednak, że stołeczni policjanci nie ustają w działaniach poszukiwawczych i kontynuują czynności związane z ustalaniem sprawców przestępstw, w tym sprawców zabójstwa na Nowym Świecie. Ta sprawa jest dla nas priorytetowa - zapewnił rzecznik KSP.

Poszukiwani w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie to 24-letni Dawid Mirkowski z Warszawy, 23-letni Sebastian Włodarczyk i 27-letni Łukasz Goławski.

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości