Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Pierwszy miesiąc wydłużonego metra. Milion pasażerów więcej

Najnowsze

Autor:
ab/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
UM WarszawaPonad cztery miliony skorzystały z Metra

Prawie cztery miliony pasażerów skorzystały z drugiej linii metra od momentu otwarcia nowych stacji na Pradze Północ i Targówku.

15 września metro zostało wydłużone o trzy nowe stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Jak wynika z danych Zarządu Transportu Miejskiego, z drugiej linii podziemnej kolejki skorzystało ponad milion osób więcej, niż rok temu w analogicznym okresie.

Ponad cztery miliony osób

Z linii M2 dziennie korzysta blisko 180 tysięcy osób. Rekord padł w czwartek, 10 października. Wtedy na stacje linii M2 weszło 178 514 osób. Rok wcześniej było to ponad 30 tysięcy osób mniej.

"W sumie, w pierwszym miesiącu kursowania pociągów metra na dłuższej trasie na stacje linii M2 weszło 4 035 691 osób (dane uwzględniają także pasażerów przechodzących łącznikiem na stacji Świętokrzyska z linii M1 do M2). W tym samym okresie w 2018 r. było to dokładnie 3 210 942 pasażerów" - czytamy w komunikacie ratusza.

Najpopularniejszy Wileński

Jak podaje urząd miasta, najpopularniejszą stacją pozostaje Dworzec Wileński, gdzie 10 października zanotowano rekordową liczbę pasażerów (29 722 osób).

"W przypadku nowych stacji najwięcej pasażerów korzysta z Trockiej - nawet 14 597 osób - tak było 9 października. Te liczby wyraźnie zmieniły się w ciągu miesiąca, bo po skierowaniu (od 30 września) autobusów z Białołęki i Targówka do stacji metra, liczba pasażerów na Trockiej wzrosła niemal dwukrotnie" - dodaje urząd miasta.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o kończących się pracach na zachodnim krańcu M2:

Budowa metra na Woli zbliża się do końca

Prezydent o postępach prac na budowie metra na WoliTVN24
wideo 2/3

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:ab/pm

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa