Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Pierwszy miesiąc wydłużonego metra. Milion pasażerów więcej

  TVN Warszawa | Najnowsze

  Autor:
  ab/pm
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  UM WarszawaPonad cztery miliony skorzystały z Metra

  Prawie cztery miliony pasażerów skorzystały z drugiej linii metra od momentu otwarcia nowych stacji na Pradze Północ i Targówku.

  15 września metro zostało wydłużone o trzy nowe stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka. Jak wynika z danych Zarządu Transportu Miejskiego, z drugiej linii podziemnej kolejki skorzystało ponad milion osób więcej, niż rok temu w analogicznym okresie.

  Ponad cztery miliony osób

  Z linii M2 dziennie korzysta blisko 180 tysięcy osób. Rekord padł w czwartek, 10 października. Wtedy na stacje linii M2 weszło 178 514 osób. Rok wcześniej było to ponad 30 tysięcy osób mniej.

  "W sumie, w pierwszym miesiącu kursowania pociągów metra na dłuższej trasie na stacje linii M2 weszło 4 035 691 osób (dane uwzględniają także pasażerów przechodzących łącznikiem na stacji Świętokrzyska z linii M1 do M2). W tym samym okresie w 2018 r. było to dokładnie 3 210 942 pasażerów" - czytamy w komunikacie ratusza.

  Najpopularniejszy Wileński

  Jak podaje urząd miasta, najpopularniejszą stacją pozostaje Dworzec Wileński, gdzie 10 października zanotowano rekordową liczbę pasażerów (29 722 osób).

  "W przypadku nowych stacji najwięcej pasażerów korzysta z Trockiej - nawet 14 597 osób - tak było 9 października. Te liczby wyraźnie zmieniły się w ciągu miesiąca, bo po skierowaniu (od 30 września) autobusów z Białołęki i Targówka do stacji metra, liczba pasażerów na Trockiej wzrosła niemal dwukrotnie" - dodaje urząd miasta.

  Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o kończących się pracach na zachodnim krańcu M2:

  Budowa metra na Woli zbliża się do końca

  Prezydent o postępach prac na budowie metra na WoliTVN24
  wideo 2/3

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  ab/pm