Zwiedzanie odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. W placówce obowiązują limity osób, które mogą jednocześnie być w holu lub na wystawach. Kilka razy dziennie powierzchnie mają być dezynfekowane. Grupy będą mogły liczyć maksymalnie 10 osób. Zwiedzający zobowiązani są do noszenia masek ochronnych, dezynfekcji rąk przy wejściu oraz zachowania bezpiecznej odległości od innych zwiedzających.
- Dokładamy wszelkich starań, by wszyscy czuli się bezpiecznie. Prosimy też naszych zwiedzających o respektowanie wszystkich zasad wynikających z nowego reżimu sanitarnego. Informujemy o nich na naszej stronie internetowej, w mediach społecznościowych oraz w muzeum - mówi cytowany w komunikacie prasowym Zygmunt Stępiński, dyrektor POLIN.
Tysiąc lat historii Żydów polskich
Ekspozycja stała w sposób kompleksowy przybliża ponad tysiącletnią historię polskich Żydów - od wczesnego Średniowiecza, epokę nowożytną, wiek XIX, przez Holocaust, aż do czasów współczesnych. Wystawa to opowieść nie tylko o historycznych losach narodu, ale także o jego obyczajach, kulturze i religii oparta o źródłowe przekazy, kroniki i wycinki z gazet. Od otwarcia w październiku 2014 roku wystawę odwiedziło ponad dwa miliony osób.
W okresie, kiedy wystawa stała była zamknięta, wirtualnie oprowadzali po niej pracownicy muzeum.
Wystawa czasowa "Tu Muranów"
Warto przypomnieć, że oprócz ekspozycji stałej, już od końca czerwca w POLIN można zwiedzać wystawę czasową "Tu Muranów", która opowiada historię warszawskiej dzielnicy przez pryzmat doświadczeń jej mieszkańców, żyjących tutaj w czterech okresach: do roku 1939, w czasie II wojny światowej, w czasach budowy nowej dzielnicy i współcześnie. Ekspozycja będzie czynna do 22 marca 2021 roku.
Autorka/Autor: dg/b
Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP
Źródło zdjęcia głównego: M.Starowieyska / POLIN