Scena 31. finału WOŚP stanie na placu Bankowym. Będzie się to wiązało ze zmianami w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jak będzie wyglądał Wielki Finał WOŚP? "Będzie jak zawsze głośny i radosny"
Jak będzie wyglądał Wielki Finał WOŚP? "Będzie jak zawsze głośny i radosny"TVN24
wideo 2/8
Jak będzie wyglądał Wielki Finał WOŚP? "Będzie jak zawsze głośny i radosny"TVN24

Warszawa zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której hasłem w tym roku jest "Chcemy wygrać z sepsą!". Odbędzie się także bieg "Policz się z cukrzycą". Scena, na której 29 stycznia rozegra się finał stanie na placu Bankowym, co będzie wiązało się ze zmianami w ruchu i parkowaniu. Pierwsze będą już w piątek, 13 stycznia.

Po pandemicznej przerwie główna scena finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca na plac Bankowy. W niedzielę, 29 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!". Na finałowej scenie przez cały dzień występować będą artyści, a o godz. 20 odbędzie się "Światełko do nieba".

31. Finał WOŚP. Jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Budowa sceny potrwa kilkanaście dni. Z tego powodu już od piątku, 13 stycznia, do poniedziałku, 6 lutego, nie będzie można zaparkować na miejscach wyznaczonych na placu: pomiędzy pomnikiem Juliusza Słowackiego a ulicą Elektoralną. W tym czasie nieprzejezdna będzie jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ulicą Elektoralną, a także fragment drogi pomiędzy ulicą Marszałkowską i Elektoralną (po południowej stronie placu). Kierowcy nie będą mogli skręcić z ulicy Marszałkowskiej lub placu Bankowego w Elektoralną, a z ulicy Przechodniej skręcą wyłącznie w lewo, w Elektoralną.

Dodatkowo od środy, 25 stycznia, do poniedziałku, 30 stycznia, z parkowania wyłączone zostaną również miejsca znajdujące się bezpośrednio przed stołecznym ratuszem (w północnej części placu Bankowego).

31. finał WOŚP zmiany w ruchuUM Warszawy

Przygotowania do finału

Trzy dni przed finałem, czyli w czwartek, 26 stycznia, zamknięte zostanie skrzyżowanie u zbiegu Elektoralnej i Przechodniej. Wówczas zakaz parkowania zostanie wprowadzony także na miejscach postojowych wyznaczonych od tego skrzyżowania do ulicy Orlej. Na tym odcinku będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Ulica Przechodnia będzie kończyć się ślepo. Ruch w tym miejscu wróci we wtorek, 31 stycznia.

WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery.

By zabezpieczyć teren imprezy, o poranku rozpocznie się m.in. montaż barierek. Od godz. 7:00 do poniedziałku, 30 stycznia, do godz. 3:.00 plac Bankowy i ulica Marszałkowska będą zamknięte dla ruchu – na odcinku od alei „Solidarności” do ulicy Królewskiej. Kierowcy będą kierowani na objazd ulicami: aleją „Solidarności”, aleją Jana Pawła II i Grzybowską.

Kierowcy jadący ulicą Andersa w stronę centrum będą musieli skręcić w lewo, w kierunku Trasy W-Z lub w prawo, w stronę alei Jana Pawła II. Z drugiej strony, jadący ulicą Marszałkowską, będą mogli wjechać w ulicę Grzybowską lub Królewską.

Dalej, do zawrotki przed samym placem, dojadą wyłącznie autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Zmienią się trasy linii przejeżdżających przez plac Bankowy. Ulica Senatorska będzie zamknięta na odcinku od placu Teatralnego do Marszałkowskiej – na placu Teatralnym kierowcy będą musieli skręcić w ulicę Wierzbową lub Bielańską. Możliwy będzie wyjazd z placu Żelaznej Bramy w kierunku centrum.

WOŚP 2023. Na aukcjach już ponad dwa miliony złotych. "To bardzo imponujący wynik".

Bieg "Policz się z cukrzycą"

29 stycznia o godz. 11:45 rozpocznie się rozgrzewka, a o godz. 12.:15 z placu Bankowego wystartuje Warszawski Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy, jak co roku, zmierzą się z dystansem pięciu kilometrów. Trasa została wytyczona ulicami: Senatorską, Wierzbową, plac Piłsudskiego, Królewską, Krakowskie Przedmieście, pl.ac Zamkowy, Podwale, Nowomiejską, Freta, Długą, Miodową, Senatorską, Moliera, Focha, Wierzbową, Senatorską do mety na placu Bankowym.

W trakcie zmagań drogi, którymi poruszać się będą biegacze, zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Nie będzie można także przejechać w ciągu ulic poprzecznych. Ostatni uczestnik biegu powinien zakończyć rywalizację ok. godz. 13:25.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. Ostatni moment przygotowań.

Autorka/Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości

Dwóch 18-latków zauważyło podejrzanie poruszający się samochód. Sprawę zgłosili policji, a kierowcy renault uniemożliwili dalszą jazdę. Patrol, który przyjechał na miejsce, potwierdził przypuszczenia nastolatków. Jak podano, kierowca miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Nastolatkowie powiedzieli pijanemu kierowcy, że ma otwarty wlew do paliwa i wyjęli kluczyki ze stacyjki

Nastolatkowie powiedzieli pijanemu kierowcy, że ma otwarty wlew do paliwa i wyjęli kluczyki ze stacyjki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Motorniczy przytrzasnął w drzwiach tramwaju nogę czteroletniego Aleksandra i ruszył. Chłopiec zginął na miejscu. Zaczął sie proces w sprawie tragicznego wypadku na ulicy Jagiellońskiej.

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Czterolatek nie żyje. Motorniczy przeprasza rodziców, ale do winy się nie przyznaje

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Jest jedynym odznaczeniem, które dorosłym przyznają dzieci z całego świata. W wiosennej edycji wśród Dam Orderu Uśmiechu znalazła się Wanda Traczyk-Stawska, żołnierka AK ps. "Pączek" i psycholożka.

Wanda Traczyk-Stawska z Orderem Uśmiechu

Wanda Traczyk-Stawska z Orderem Uśmiechu

Źródło:
PAP

Rafał Trzaskowski zapowiedział złożenie projektu uchwały w sprawie podwyżki stawek za przejazdy taksówkami. To deklaracja po spotkaniu z taksówkarzami, którzy przedstawili prezydentowi swoje postulaty.

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Przejazd taksówką będzie droższy? Trzaskowski zapowiedział złożenie uchwały

Źródło:
PAP

Nowym komendantem stołecznej policji został inspektor Dariusz Walichnowski. Wcześniej szefował policji w Gdańsku. W poniedziałek pożegnał się z tamtejszym sztandarem.

Z Gdańska do Warszawy. Dariusz Walichnowski nowym komendantem stołecznym

Z Gdańska do Warszawy. Dariusz Walichnowski nowym komendantem stołecznym

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Sokołowscy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży banerów wyborczych. W jednym z mieszkań znaleźli 116 plakatów różnych komitetów. Zatrzymali dwie osoby.

W mieszkaniu mieli 116 banerów wyborczych różnych komitetów, usłyszeli zarzuty

W mieszkaniu mieli 116 banerów wyborczych różnych komitetów, usłyszeli zarzuty

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środku nocy ktoś wtargnął do domu 28-latka i uderzył go kijem bejsbolowym w głowę. Poszkodowany trafił do szpitala. Okazało się, że agresorem był jego rówieśnik.

W nocy, gdy spał, ktoś go uderzył w głowę kijem bejsbolowym

W nocy, gdy spał, ktoś go uderzył w głowę kijem bejsbolowym

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mazowiecki wojewódzki konserwator zabytków poinformował o oględzinach prowadzonych na terenie dawnego cmentarza gminy ewangelicko-augsburskiej przy ulicy Kamykowej na Białołęce. Są one związane z wpisem nekropolii do rejestru zabytków. Wcześniej mieszkańcy okolicy alarmowali, że trwa tam wycinka drzew.

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Oględziny konserwatora zabytków na dawnym protestanckim cmentarzu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aktywiści związani z organizacją Ostatnie Pokolenie zapowiedzieli blokady mostów w Warszawie. Na moście Świętokrzyskim pięć osób położyło się na jezdni, ale zostały natychmiast ściągnięte przez policjantów i wylegitymowane.

Zwiększone siły policji w okolicach warszawskich mostów

Zwiększone siły policji w okolicach warszawskich mostów

Źródło:
tvnwarszawa.pl /PAP

Na Krakowskim Przedmieściu policja zatrzymała mężczyznę, który położył przed bramą Pałacu Prezydenckiego plecak i go podpalił. Pożar ugasili funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa.

Przed bramą Pałacu Prezydenckiego podpalił plecak

Przed bramą Pałacu Prezydenckiego podpalił plecak

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na parkingu Centrum Zdrowia Dziecka doszło do uszkodzenia kilku aut. Jak ustalił reporter tvnwarszawa.pl, sprawczyni kolizji tłumaczyła, że pomyliła pedały.

Kilka aut uszkodzonych na parkingu szpitala. "Kierująca pomyliła pedały"

Kilka aut uszkodzonych na parkingu szpitala. "Kierująca pomyliła pedały"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na obrzeżach zabytkowego Cmentarza Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich była planowana budowa bloków mieszkalnych. Poprzedni wojewódzki konserwator zabytków umorzył postępowanie w sprawie uzgodnienia decyzji o warunkach zabudowy, co dało urzędowi dzielnicy zielone światło do wydania "wuzetki". Resort kultury poinformował właśnie o unieważnieniu tamtej decyzji konserwatora.

Nie będzie bloków w parku na obrzeżach cmentarza

Nie będzie bloków w parku na obrzeżach cmentarza

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rynek cyfrowy wzbogacił się niedawno o platformę, która otwiera polskim producentom drzwi do rynku niemieckiego. Znane z doskonałego stosunku jakości do ceny polskie artykuły budowlane i wykończeniowe, takie jak ogrodzenia, bramy, schody, czy okna, cieszą się rosnącym zainteresowaniem na niemieckim rynku. Dzięki PolenDiscount.de niemieccy klienci mają teraz możliwość bezpośredniego kontaktu z polskimi producentami i otrzymywania indywidualnie dopasowanych ofert do swoich projektów. 

PolenDiscount.de - platforma wspierająca handel polsko-niemiecki

PolenDiscount.de - platforma wspierająca handel polsko-niemiecki

Nurogęsi są gatunkiem chronionym, występującym w Warszawie niemal wyłącznie w Łazienkach Królewskich. Zaraz po wykluciu piskląt matki ruszają z małymi do Wisły. W stolicy ich wędrówka jest trudna, bo przecina ją ruchliwa Czerniakowska. Pierwsza dzielna matka wraz ze swoim stadkiem pokonała już niebezpieczną trasę. Pomogły, jak co roku, służby miejskie.

Rodzina nurogęsi pokonała bezpiecznie Czerniakowską

Rodzina nurogęsi pokonała bezpiecznie Czerniakowską

Źródło:
PAP

Poznaną kobietę zaprowadził do piwnicy jednego z budynków przy ulicy Koszykowej w Warszawie, gdzie ją uwięził. Policjanci, którzy jej szukali, usłyszeli wołanie o pomoc. Uwolnili kobietę i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego.

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Poznał kobietę i uwięził ją w piwnicy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kundelek z podwarszawskiego schroniska został dawcą nerki dla rasowego owczarka z hodowli. Zabieg wykonano tuż po adopcji, a okaleczony czworonóg został zwrócony. Fundacja zajmująca się ochroną zwierząt zawiadomiła organy ścigania. W sprawie zapadł już jeden wyrok - uniewinniający oskarżonego. Apelacja okazała się skuteczna i sprawa wróciła do sądu do ponownego rozpatrzenia.

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Wycięli mu nerkę i przeszczepili rasowemu psu. Sprawa Saturna wraca na wokandę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Kożuszki-Parcel koło Sochaczewa na Mazowszu doszło do wycieku nieznanej substancji znajdującej się w naczepie ciężarówki. Straż pożarna uspokaja: nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców.

Wyciek chemikaliów z naczepy ciężarówki na stacji paliw

Wyciek chemikaliów z naczepy ciężarówki na stacji paliw

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Spadł ze schodów, uderzył głową o chodnik i stracił przytomność. Widzieli to świadkowie, którzy zaalarmowali strażników miejskich. Mężczyzna trafił do szpitala.

Spadł ze schodów i stracił przytomność

Spadł ze schodów i stracił przytomność

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ukradła kartę magnetyczną i weszła do gabinetu lekarskiego w szpitalu. Zabrała ampułki z lekami, w tym morfiną. Została zatrzymana.

Z gabinetu lekarskiego ukradła morfinę

Z gabinetu lekarskiego ukradła morfinę

Źródło:
PAP

Krajowa Administracja Skarbowa w Warszawie poinformowała o zatrzymaniu ponad 16 tysięcy sztuk podrobionych zabawek, które znajdowały się w hali na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej (powiat piaseczyński). Wartość oryginałów to ponad milion złotych.

Tysiące podrobionych zabawek w centrum handlowym

Tysiące podrobionych zabawek w centrum handlowym

Źródło:
PAP

Wpadli w drodze do punktu skupu złomu, gdzie prawdopodobnie zamierzali sprzedać gong liturgiczny skradziony z kościoła. Teraz grozi im nawet pięć lat więzienia.

Ukradli gong liturgiczny

Ukradli gong liturgiczny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Mazowszu zatrzymano dziewięć osób, które usłyszały zarzuty w śledztwie dotyczącym grupy przestępczej zajmującej się wystawianiem nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas ustalone straty Skarbu Państwa mogły wynosić nawet 25 milionów złotych.

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Dziewięć osób zatrzymanych w sprawie handlu fakturami

Źródło:
PAP

Białorusin odpowie za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy innym osobom oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Usłyszał 28 zarzutów, od maja 2023 roku przebywa w areszcie.

Organizował nielegalne przekraczanie granicy, usłyszał 28 zarzutów

Organizował nielegalne przekraczanie granicy, usłyszał 28 zarzutów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek w Galominie w powiecie płońskim. W niedzielę przed godziną 14 doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba nie żyje, cztery osoby, w tym 10-letnie dziecko, są ranni.

Zderzenie na skrzyżowaniu. Kobieta nie żyje, cztery osoby, w tym dziecko, są ranne

Zderzenie na skrzyżowaniu. Kobieta nie żyje, cztery osoby, w tym dziecko, są ranne

Źródło:
tvnwarszawa.pl