Scena 31. finału WOŚP stanie na placu Bankowym. Będzie się to wiązało ze zmianami w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jak będzie wyglądał Wielki Finał WOŚP? "Będzie jak zawsze głośny i radosny"
Jak będzie wyglądał Wielki Finał WOŚP? "Będzie jak zawsze głośny i radosny"TVN24
wideo 2/8
Jak będzie wyglądał Wielki Finał WOŚP? "Będzie jak zawsze głośny i radosny"TVN24

Warszawa zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, której hasłem w tym roku jest "Chcemy wygrać z sepsą!". Odbędzie się także bieg "Policz się z cukrzycą". Scena, na której 29 stycznia rozegra się finał stanie na placu Bankowym, co będzie wiązało się ze zmianami w ruchu i parkowaniu. Pierwsze będą już w piątek, 13 stycznia.

Po pandemicznej przerwie główna scena finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wraca na plac Bankowy. W niedzielę, 29 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą!". Na finałowej scenie przez cały dzień występować będą artyści, a o godz. 20 odbędzie się "Światełko do nieba".

31. Finał WOŚP. Jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Budowa sceny potrwa kilkanaście dni. Z tego powodu już od piątku, 13 stycznia, do poniedziałku, 6 lutego, nie będzie można zaparkować na miejscach wyznaczonych na placu: pomiędzy pomnikiem Juliusza Słowackiego a ulicą Elektoralną. W tym czasie nieprzejezdna będzie jezdnia wzdłuż budynku łącząca plac z ulicą Elektoralną, a także fragment drogi pomiędzy ulicą Marszałkowską i Elektoralną (po południowej stronie placu). Kierowcy nie będą mogli skręcić z ulicy Marszałkowskiej lub placu Bankowego w Elektoralną, a z ulicy Przechodniej skręcą wyłącznie w lewo, w Elektoralną.

Dodatkowo od środy, 25 stycznia, do poniedziałku, 30 stycznia, z parkowania wyłączone zostaną również miejsca znajdujące się bezpośrednio przed stołecznym ratuszem (w północnej części placu Bankowego).

31. finał WOŚP zmiany w ruchuUM Warszawy

Przygotowania do finału

Trzy dni przed finałem, czyli w czwartek, 26 stycznia, zamknięte zostanie skrzyżowanie u zbiegu Elektoralnej i Przechodniej. Wówczas zakaz parkowania zostanie wprowadzony także na miejscach postojowych wyznaczonych od tego skrzyżowania do ulicy Orlej. Na tym odcinku będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Ulica Przechodnia będzie kończyć się ślepo. Ruch w tym miejscu wróci we wtorek, 31 stycznia.

WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery.

By zabezpieczyć teren imprezy, o poranku rozpocznie się m.in. montaż barierek. Od godz. 7:00 do poniedziałku, 30 stycznia, do godz. 3:.00 plac Bankowy i ulica Marszałkowska będą zamknięte dla ruchu – na odcinku od alei „Solidarności” do ulicy Królewskiej. Kierowcy będą kierowani na objazd ulicami: aleją „Solidarności”, aleją Jana Pawła II i Grzybowską.

Kierowcy jadący ulicą Andersa w stronę centrum będą musieli skręcić w lewo, w kierunku Trasy W-Z lub w prawo, w stronę alei Jana Pawła II. Z drugiej strony, jadący ulicą Marszałkowską, będą mogli wjechać w ulicę Grzybowską lub Królewską.

Dalej, do zawrotki przed samym placem, dojadą wyłącznie autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego. Zmienią się trasy linii przejeżdżających przez plac Bankowy. Ulica Senatorska będzie zamknięta na odcinku od placu Teatralnego do Marszałkowskiej – na placu Teatralnym kierowcy będą musieli skręcić w ulicę Wierzbową lub Bielańską. Możliwy będzie wyjazd z placu Żelaznej Bramy w kierunku centrum.

WOŚP 2023. Na aukcjach już ponad dwa miliony złotych. "To bardzo imponujący wynik".

Bieg "Policz się z cukrzycą"

29 stycznia o godz. 11:45 rozpocznie się rozgrzewka, a o godz. 12.:15 z placu Bankowego wystartuje Warszawski Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy, jak co roku, zmierzą się z dystansem pięciu kilometrów. Trasa została wytyczona ulicami: Senatorską, Wierzbową, plac Piłsudskiego, Królewską, Krakowskie Przedmieście, pl.ac Zamkowy, Podwale, Nowomiejską, Freta, Długą, Miodową, Senatorską, Moliera, Focha, Wierzbową, Senatorską do mety na placu Bankowym.

W trakcie zmagań drogi, którymi poruszać się będą biegacze, zostaną wyłączone z ruchu samochodów. Nie będzie można także przejechać w ciągu ulic poprzecznych. Ostatni uczestnik biegu powinien zakończyć rywalizację ok. godz. 13:25.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 29 stycznia. Ostatni moment przygotowań.

Autorka/Autor:mg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawy

Pozostałe wiadomości

Jeden z motocyklistów "zyskał" punkty karne i na szybkiej przejażdżce stracił finansowo. Dozwoloną prędkość przekroczył o 120 kilometrów na godzinę.

Pędził motocyklem 200 kilometrów na godzinę. Słono zapłacił

Pędził motocyklem 200 kilometrów na godzinę. Słono zapłacił

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Z ustaleń policji wynika, że podawali się za pracowników banku i przy użyciu kodów BLIK wypłacili pieniądze poszkodowanej kobiety. Wpadli przy bankomacie.

Oszustwo "na BLIK-a". Wielokrotnie podchodzili do bankomatu, zostali zatrzymani

Oszustwo "na BLIK-a". Wielokrotnie podchodzili do bankomatu, zostali zatrzymani

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Samolot lecący z Izmiru do Warszawy lądował awaryjnie na Lotnisku Chopina, na pokładzie było 117 osób. Lądowanie przebiegło bezpiecznie.

Awaryjne lądowanie samolotu z Turcji

Awaryjne lądowanie samolotu z Turcji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Piesi ulicę Ostrobramską pokonują kładką. Niedługo się to zmieni. Na skrzyżowaniu Ostrobramskiej i Poligonowej zyskają przejście. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg.

Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania Ostrobramskiej i Poligonowej

Jest przetarg na przebudowę skrzyżowania Ostrobramskiej i Poligonowej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dziewięć miesięcy po przywróceniu ruchu Puławska u zbiegu z Goworka wciąż jest placem budowy. Dokończenie prac blokuje brak ostatecznej wersji projektu, który pozwoli na wytyczenie ścieżek rowerowych. - Trwa opiniowanie i uzgadnianie kolejnych zmian - słyszymy w Tramwajach Warszawskich.

Tu brakuje ścieżki, tam się urywa chodnik. Puławska to wciąż plac budowy, a ostatecznego projektu brak

Tu brakuje ścieżki, tam się urywa chodnik. Puławska to wciąż plac budowy, a ostatecznego projektu brak

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek funkcjonariusze ABW na warszawskim Gocławiu oraz w Pruszkowie realizowali czynności na zlecenie i pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu - przekazał Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Akcje ABW na Gocławiu i w Pruszkowie

Akcje ABW na Gocławiu i w Pruszkowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Rzecznik Prokuratury Regionalnej Łodzi poinformował, że śledztwo dotyczące miedzy innymi Michała Domaradzkiego, który był szefem Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa zostało umorzone. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Domaradzkiego w listopadzie 2022 roku. Chodziło o ujawnienie informacji niejawnych.

Śledztwo wobec byłego komendanta stołecznej policji umorzone

Śledztwo wobec byłego komendanta stołecznej policji umorzone

Źródło:
PAP

Na S7, na środku jezdni zatrzymał się kierowca fiata. Po chwili w jego auto uderzył mercedes. Kierowca fiata tłumaczył, że sięgnął po butelkę, by napić się wody. To jednak nie koniec jego kłopotów, okazało się, że nie miał uprawnień do kierowania.

Zatrzymał się nagle na pasie S7, bo chciał napić się wody

Zatrzymał się nagle na pasie S7, bo chciał napić się wody

Źródło:
PAP

Na stacji paliw w miejscowości Brzeziny koło Łodzi samochód bez kierowcy toczył się wprost na butle z gazem. W środku był tylko pasażer - kilkuletni chłopiec. Pojazd w porę zatrzymał stołeczny strażnik miejski.

Usłyszał przeraźliwy krzyk dziecka i zobaczył, że auto toczy się na butle z gazem

Usłyszał przeraźliwy krzyk dziecka i zobaczył, że auto toczy się na butle z gazem

Źródło:
PAP

Tomasz Tosza, obecnie jeszcze zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie, będzie pracować w warszawskim ratuszu. Śląskie miasto już kilka lat okrzyknięto najbezpieczniejszym w Polsce, a on uważany jest za autora tego sukcesu.

"Autor sukcesu" "najbezpieczniejszego miasta w Polsce" w stołecznym ratuszu

"Autor sukcesu" "najbezpieczniejszego miasta w Polsce" w stołecznym ratuszu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

We wtorek w okolicach plaży w Serocku wyłowiono ciało. Policja potwierdziła, że to poszukiwany od soboty 19-latek.

Świętował z kolegami zakończenie matur, zniknął pod wodą. Tragiczny finał poszukiwań 19-latka

Świętował z kolegami zakończenie matur, zniknął pod wodą. Tragiczny finał poszukiwań 19-latka

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Otwocka zatrzymali 60-latkę podejrzaną o handel podrobionym towarem ze znakami znanych marek. W magazynie, który prowadziła, znaleźli towar o wartości 600 tysięcy złotych.

Miała butik, towar sprzedawała podczas transmisji w sieci. To były podróbki znanych marek

Miała butik, towar sprzedawała podczas transmisji w sieci. To były podróbki znanych marek

Źródło:
tvnwarszawa.pl

To był bardzo krótki pobyt Dominikanki w Polsce. Na lotnisku jej dokumenty wzbudziły wątpliwości strażnika granicznego. Usłyszała zarzuty i powrotnym samolotem odleciała do Turcji.

Przyleciała z Turcji i od razu musiała tam wrócić

Przyleciała z Turcji i od razu musiała tam wrócić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W urzędzie próbował wymienić podrobione ukraińskie prawo jazdy na polskie, już oryginalne. Urzędniczka miała wątpliwości i zawiadomiła policję. 42-latkowi grozi kilka lat więzienia.

Kupił prawo jazdy i przyszedł wymienić je na oryginalne

Kupił prawo jazdy i przyszedł wymienić je na oryginalne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

40-latek, mając niemal 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, najpierw uderzył swoim autem w dzika, a następnie dachował. Pomogli mu dwaj mieszkańcy gminy Kozienice. Nie pozwolili mu też jednak uciec.

Uderzył w dzika i dachował w rowie. Świadkowie nie pozwolili uciec kierowcy

Uderzył w dzika i dachował w rowie. Świadkowie nie pozwolili uciec kierowcy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Piasecznie policjanci odnaleźli kilka rowerów. Teraz proszą o kontakt właścicieli lub osoby, który coś wiedzą o jednośladach ze zdjęć.

Szukają właścicieli odnalezionych rowerów

Szukają właścicieli odnalezionych rowerów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Drogowcy wyremontują obie jezdnie ulicy Czerniakowskiej, pomiędzy Trasą Siekierkowską a Chełmską. Prace będą prowadzone w długi weekend. Kierowcy pojadą objazdami, podobnie komunikacja miejska.

Pierwsze tak duże frezowanie w tym roku. W środę zamkną fragment Czerniakowskiej

Pierwsze tak duże frezowanie w tym roku. W środę zamkną fragment Czerniakowskiej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W długi weekend zmieni się rozkład jazdy komunikacji miejskiej. W Boże Ciało będzie obowiązywał świąteczny rozkład, a w piątek sobotni. Będą dodatkowe kursy na wybranych liniach, niektóre zostaną zawieszone.

Komunikacja miejska w długi weekend. Skrócone trasy, zawieszone linie

Komunikacja miejska w długi weekend. Skrócone trasy, zawieszone linie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Niezwykle niebezpiecznego krwotoku tętniczego doznała 42-letnia mieszkanka Woli, która przewróciła się w czasie rowerowej wycieczki na Starówkę. Pomocy udzielili jej strażnicy miejscy, których zaalarmował mąż poszkodowanej.

Ranna kobieta, zgięta wpół, opierała się o ogrodzenie ogródka gastronomicznego

Ranna kobieta, zgięta wpół, opierała się o ogrodzenie ogródka gastronomicznego

Źródło:
tvnwarszawa.pl